За последиците от токсиплазмозата?

  • 1 123
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте очаквам бебчето ми да се роди следващата седмица,но немога да спя от притеснение.Резултатите ми от токсиплазмозата бяха положителни,но лекарите казаха че няма опасност за плода,защото имам антитела и е била развита преди бременността.Но все пак съм много притеснена,защото знам че в някои случаи има влияние върху плода и съм загрижена да не му има нещо на моето бебче.Моля ви дайте си мнението по въпроса.

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Използвай търсачката....мисля, че не трябва да се притесняваш......  bouquet

# 2
  • Мнения: 6 164
Щом лекарите са ти казали, значи не трябва да се притесняваш от токсоплазмозата, едва ли биха те излъгали за нещо толкова важно.

# 3
  • Мнения: 1 942
ВИж сега, по въпроса ще прочетеш големи ужасии та се надявам да не си намерила търсената информация  Hug Ако имаше последици от токсоплазмозата щяхте веднага да усетите изоставане в растежа на плода, а окончателните "щети" щяха да са видими на видеозона в толкова напреднала бременост. Уверена съм, че нищо няма да му има на детенцето.
Но се чудя ти по принцип котколюбива ли си?
Лично аз имам котка и от дете мачкам всяка улична котка, която докопам. Та когато забременях също като теб се тревожех, но ме успокоиха, че "мачкайки" котките най-вероятно съм изкарала токсоплазмозата още като дете и даже не ми направиха изследвания.

# 4
  • Мнения: 2 379
Резултатите ми от токсиплазмозата бяха положителни,но лекарите казаха че няма опасност за плода,защото имам антитела и е била развита преди бременността.
Oх, тук в България се носят големи митове и легенди за токсоплазмозата Crazy
В Италия се обръща много голямо внимание на тази болест, има много повече информация и изследването за антитела е задължително, заедно с всички други изследвания в началото на бременността.
По това, което си писала става ясно, че ти вече си била заразена с токсоплазмоза някога през живота си. Няма как да разбереш кога си боледувала, защото симптомите са като при грип и ней-вероятно са те лекували от грип, защото не е имало начин лекарите да разберат, че е токсоплазмоза без да ти направят съответните изследвания.
Към токсоплазмозата се изгражда имунитет, в кръвта се образуват антитела. Няма повторно заразяване, както и майка, заразена в миналото от токсоплазмоза, не може да предаде болестта на плода!
Опасното е, когато майката няма имунитет и се зарази по време на бременността.
Но това не е твоят случай.
Изследванията ти показват, че имаш имунитет към токсоплазмозата, а не че в момента си заразена.
Чела съм и майки, които се радват, че "нямат токсоплазмоза", а всъщност нямат имунитет... А именно това е случаят, когато се изисква повишено внимание Rolling Eyes
Болестта не се прихваща само от котки. Всички бозайници могат да бъдат преносители, както и домашните животни - прасета, крави... Хората могат да се заразят от консумацията на тяхното месо. Обаче след адекватна термична обработка на месото опасността отпада Peace

# 5
  • Мнения: 4 915
Това, че имаш антитела, е най-добрият вариант за теб и бебето - имаш имунитет отпреди бременността и няма никакъв риск за детето.

Щеше да е опасно, ако се заразиш по време на бременнност.

Когато се изследва за антитела, се изследват две вида - IgG - ако ги имаш, прекарала си болестта и си с имунитет, страшно няма. Обикновено наличието им се регистрира с по-висок титър от референтните стойности, посочени в резултата.

Ако са IgM - в момента има заразяване.

Една статия: http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=81

# 6
  • Мнения: 83
Благодаря ви много момичета!Надявам се всичко да е наред с бебето.Утре постъпвам в болница под наблюдение и като се приберем ще ви пиша живи и здрави.На всички ви пожелавам успех в живота!!! smile3525

# 7
  • Мнения: 1 942
Oлеее, на кой му е сега много притеснено?  Heart Eyes Успех, леко раждане и едно сладко и здраво бебче ти пожелавам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт