На ски с дете на 2 и половина?

  • 1 290
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Тази година сме решили да ходим с Калоян на Банско.
Не знам как точно ще правим системите със ските, кой ще е с него, кой ще кара, ще се редуваме ли...още ни е мътна тая работа.
Обаче твърдо сме решили да го качим на ски и него  Sunglasses
Някой ходил ли е на ски с толкова малко дете и как беше при вас?
Нашите приятели всички ще са без деца, и ще ни е малко скучно на пистата т.е. ще му е скучно на този, който ще е с детето.  Laughing
Има ли тук подобни ентусиасти?  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 440
Моята дъщеря беше горе-долу на 2,5 г. когато пробвахме да кара. Опитат показва - ами много са малки на тази възраст и бързо им омръзва. Плашат се от различния начин на движение със ските, тежат им ските на краката, изобщо още са бебета. Освен това и много бързо им става студено, а особено ако времето е ветровито или температурата по-ниска, започват да мрънкат. Най-общо казано, то е като "с деца на баня, та да ти изядат сапуна". Докато си излязъл и стигнал до пистата и трябва да търсиш да влизаш на топло.
Ние имахме една много удобна туристическа раница за носене на детето на гръб. И понеже дъщеря ми е много дребна и лека, аз си и я носех на гръб и си карах с нея. Тогава е купон, защото тя много се забавляваше. Това обаче е доста рисковано, изисква наистина добро владеене на ските. А и на влековете не искаха да ни качват, пак от съображения за сигурност.
Иначе, по-скоро си е като да отидеш на зимна разходка - повече е игри и търкаляне в снега, отколкото опити за каране на ските. Съответно мокри ръкавици и екип и всички "екстри", които следват от това. Интерес към същинско каране на ските се появи вече след 3-3,5 г. и тогава наистина започна да се учи.
Но на Банско нали има и разни детски градини, те дали не занимават децата и в близост до пистите. Това не мога да те посъветвам, преди 6 г. нямаше такива услуги.

# 2
  • Мнения: 2 751
Моята дъщеря беше горе-долу на 2,5 г. когато пробвахме да кара. Опитат показва - ами много са малки на тази възраст и бързо им омръзва. Плашат се от различния начин на движение със ските, тежат им ските на краката, изобщо още са бебета. Освен това и много бързо им става студено, а особено ако времето е ветровито или температурата по-ниска, започват да мрънкат. Най-общо казано, то е като "с деца на баня, та да ти изядат сапуна". Докато си излязъл и стигнал до пистата и трябва да търсиш да влизаш на топло.
Ние имахме една много удобна туристическа раница за носене на детето на гръб. И понеже дъщеря ми е много дребна и лека, аз си и я носех на гръб и си карах с нея. Тогава е купон, защото тя много се забавляваше. Това обаче е доста рисковано, изисква наистина добро владеене на ските. А и на влековете не искаха да ни качват, пак от съображения за сигурност.
Иначе, по-скоро си е като да отидеш на зимна разходка - повече е игри и търкаляне в снега, отколкото опити за каране на ските. Съответно мокри ръкавици и екип и всички "екстри", които следват от това. Интерес към същинско каране на ските се появи вече след 3-3,5 г. и тогава наистина започна да се учи.
Но на Банско нали има и разни детски градини, те дали не занимават децата и в близост до пистите. Това не мога да те посъветвам, преди 6 г. нямаше такива услуги.
Ами, Калоян е много тежък и не бих рискувала да го кача на гърба си, докато се спускам.
И аз така си представям ските, както го описваш.
Идеята ни е единия ден единият от нас да кара, а другият да е с него.
НА другия ден-обратното.
Знам, че на БАнско има детски занимални, но не знам подробности.
А и честно казано очаквам нечовешки суми за услугата.
Но смятам, ако е поносимо като цена, да се възползваме  Laughing
Макар, че той много реве без мен и не знам...

# 3
  • София
  • Мнения: 440
Рисковано е, аз затова предупреждавам.
Но иначе, придружителят трябва да забрави за каране, човекът е малък и си иска своите си забавления.
Можете да се редувате и в рамките на деня. Ние ходим главно с майка ми - баба, майка и дете. Така че категориите са равностойни - бабата и внучката карат по-внимателно. Нашата компания по този начин е с общо взето с равни възможности. Затова ние с майка ми се редувахме за по няколко спускания.
Това е положението, докато се понаучи малкият, после го записваш на ски-училище и след това вече става за компания. Според мен на 5-6 г. вече могат наравно с родителите, стига да са се престрашили.
Внимавайте да не се уплаши, после няма да иска да кара дълго време. И естествено, предпазни мерки от слънчево изгаряне и обезводняване. Чела съм, че на някои малки дечица не им понася голямата надморска височина. Аз малко съм се сблъсквала с това. Но доскоро, Диляна над 2000 м не се чувстваше много добре, много лесно се уморяваше. Но и от това си има изход, освен чести почивки, чай, шоколад бързо ободряват. И разбира се - редовно ходене на планина.

# 4
  • Мнения: 255
Супер сте го решили - и вие като нас PeaceЕдва ли ще го качим на ски ,пък и аз поне не съм виждала толкова малки ски обувки и ски съответно, но като стана въпрос ,да знаеш ,че има и други ентусиасти като вас за Банско!!! Обожаваме Банско, атмосферата, ските и най-вече :after ski....по кръчмите Grinning

# 5
  • Мнения: 2 751
Супер сте го решили - и вие като нас PeaceЕдва ли ще го качим на ски ,пък и аз поне не съм виждала толкова малки ски обувки и ски съответно, но като стана въпрос ,да знаеш ,че има и други ентусиасти като вас за Банско!!! Обожаваме Банско, атмосферата, ските и най-вече :after ski....по кръчмите Grinning
А вие с кой ходите? Като сте с детето...Имате ли други приятели с дете като вашето.
Мен това ми е търсене...Че ще сме единствени с толкова малко детеи, дори да не го качваме на ски, единият трябва да го занимава до обяд, а като е сам, ще му е скучно  newsm78
Хубаво щеше да е да има още едно дете около неговата възраст, ама...

# 6
  • Мнения: 255
Тази година за първи път го водихме на Боровец - първата му почивка-  и беше малък празник Stop, затова за Банско ще поканим баба му и дядо му, с които той е в прекрасни отношения и така и ние ще разпуснем.  Ако можете да си позволите такъв лукс - препоръчвам ти Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 751
Тази година за първи път го водихме на Боровец - първата му почивка-  и беше малък празник Stop, затова за Банско ще поканим баба му и дядо му, с които той е в прекрасни отношения и така и ние ще разпуснем.  Ако можете да си позволите такъв лукс - препоръчвам ти Simple Smile
И ние така го мислим, но едва ли ще стане.
Наште са много сложни на такива инициативи.
Надявам се поне баща ми да се съгласи, защото той е скиор и планинар  Laughing
Той ще го занимава през деня.
Ама не знам дали ще се навие. Пускаме мухата, но безрезултатно засега  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 530
Ние ходим на Пампорово. В една друга тема писах, че детето беше на 8м когато го качихме в самар на гърба на баща му. Така беше и на 2г и 8м. А миналата година му взехме и ски. Когато му писваше, пак се возеше с баща си. Карането на ски го решихме така: мъжа ми се занимаваше с детето до обяд, а аз карах. На обяд си прибирах детето в хотела за обяд и спане. Имало е дни, в които малкия се уморяваше и заспиваше возейки се, тогава спеше в някоя чайна, гушнат в ръцете ми. Малко неудобно, но за 20 мин става. Държа да отбележа, че НИКОГА не се е разболявал по време на зимната почивка. Наистина аз съм човека който се лишава от целодневното каране, но винаги съм си повтаряла, че това е само за 3 год.И най- важното: все пак сме в планината, за да диша детето чист въздух и да се калява. Но този сезон вече е по- голям. Мисля да го запиша на ски училище и за Пампорово да е готов да караме заедно.
И както е писала milena много е рисковано аматьор да вози детето на гърба си. Лично аз имам пълно доверие на мъжа си който е ски учител, но въпреки всичко ме е страх- по пистите има всякакви ентусиасти. Не забравяй да направиш застраховка планинска злополука.

# 9
  • Мнения: 2 751
Ние ходим на Пампорово. В една друга тема писах, че детето беше на 8м когато го качихме в самар на гърба на баща му. Така беше и на 2г и 8м. А миналата година му взехме и ски. Когато му писваше, пак се возеше с баща си. Карането на ски го решихме така: мъжа ми се занимаваше с детето до обяд, а аз карах. На обяд си прибирах детето в хотела за обяд и спане. Имало е дни, в които малкия се уморяваше и заспиваше возейки се, тогава спеше в някоя чайна, гушнат в ръцете ми. Малко неудобно, но за 20 мин става. Държа да отбележа, че НИКОГА не се е разболявал по време на зимната почивка. Наистина аз съм човека който се лишава от целодневното каране, но винаги съм си повтаряла, че това е само за 3 год.И най- важното: все пак сме в планината, за да диша детето чист въздух и да се калява. Но този сезон вече е по- голям. Мисля да го запиша на ски училище и за Пампорово да е готов да караме заедно.
И както е писала milena много е рисковано аматьор да вози детето на гърба си. Лично аз имам пълно доверие на мъжа си който е ски учител, но въпреки всичко ме е страх- по пистите има всякакви ентусиасти. Не забравяй да направиш застраховка планинска злополука.
И нашият план е горе-долу такъв: той да е с него до обяд, аз след това.
Не съм аматьор, но не бих го качила на гърба си.
Страх ме е от другите спускащи се  Wink

# 10
  • Мнения: 6 039
дъщеря ми ще е на 2 тази зима и ще я заведем на ски, но на ски няма да я кача. абсолютно безсмилено е. Който и треньор да попиташ, ще ти каже след 4-тата годинка.

ще купим шейна и ще се пързаляме, няма друг начин, всичко с времето си

# 11
  • Мнения: 2 751
дъщеря ми ще е на 2 тази зима и ще я заведем на ски, но на ски няма да я кача. абсолютно безсмилено е. Който и треньор да попиташ, ще ти каже след 4-тата годинка.

ще купим шейна и ще се пързаляме, няма друг начин, всичко с времето си
Ами, моята идея далеч не е да го уча.
Просто да се качи на ските, да ги усети.
По-скоро ще го спускам на малки склонове м/у моите ски и ще го дърпам за щеките.
Поне така си го представям.
Баща ми ме е качил на 2 и половина, а той ще е почти на 3 тогава.
Ще видим.
И ние планираме ходене на БАнско, предполагам обаче, че там ще наблягаме на шейната.
 Grinning

# 12
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Моето дете е качено на ски на 2 години и 7 месеца. Нито се страхуваше от тях нито рева. Беше му забавно и издържа много повече отколкото аз очаквах на пистата  Peace
Научи се да пази равновесие.Дори го дърпахме за щеките и той се справяше добре! Но наистина никой ски инструктор не желаеше да се знимава с него.
Това му остана голяма мъка. Много искаше да си има учител и да се хваща на влека.
Издържаше от сутрин до към 13.00 тогава в хотела за обяд и здрав сън!

# 13
  • Мнения: 705
симона миналата година беше на 1.9г като ходихме в боровец и правихме точно така - аз карах сутрин, а мъжът ми - с нея на шейна или в басейна на хотела и след 13ч той кара. не е голям купон, ако си сам, ама няма как. тази години плануваме да ходим пак само с нея и за мен задължително е хотелът да е с басейн - за нея това и шейната ще са й разнообразията и разхода на енергия. така може наведнъж да се научи да кара ски и да плува  Joy

и тази година не мисля да я качваме на ски, ще изчакаме да направи 3.6г, и без това си е пъзла!!!

# 14
  • Мнения: 2 751
симона миналата година беше на 1.9г като ходихме в боровец и правихме точно така - аз карах сутрин, а мъжът ми - с нея на шейна или в басейна на хотела и след 13ч той кара. не е голям купон, ако си сам, ама няма как. тази години плануваме да ходим пак само с нея и за мен задължително е хотелът да е с басейн - за нея това и шейната ще са й разнообразията и разхода на енергия. така може наведнъж да се научи да кара ски и да плува  Joy

и тази година не мисля да я качваме на ски, ще изчакаме да направи 3.6г, и без това си е пъзла!!!
Ние ходим на квартира в Банско.
Иначе басейнът е добра идея  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт