Дали е нормално?

  • 731
  • 12
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Здравейте,
Споделете моля как нарастваха вашите бебчовци първите няколко месеца? Ние първия месец качихме 1400, а сега за две седмици сме качили 800 гр и аз се шашкам. Педиатъра нищо не каза но аз съм чувала че такъв растеж не е много препоръчителен. Иначе се роди 3050, а ни изписаха 2800 и сигурно си наваксва:) и е ужасно лаком.

# 1
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Moni
Здравейте,
Споделете моля как нарастваха вашите бебчовци първите няколко месеца? Ние първия месец качихме 1400, а сега за две седмици сме качили 800 гр и аз се шашкам. Педиатъра нищо не каза но аз съм чувала че такъв растеж не е много препоръчителен. Иначе се роди 3050, а ни изписаха 2800 и сигурно си наваксва:) и е ужасно лаком.


Дъщеря ми първият месец качи 1150 гр., втория 900 и докторката й изписа по 2 капки Вигантол, сутрин на гладно.
Щом педиатърът нищо не е казал, значи е преценил, че всичко е наред.
Нали го проверява за рахит?

# 2
  • Мнения: 46 484
Спокойно, дъщеря ми първия месец качи 1.800 кг. #Shocked , а втория 1.100 кг. Сега всичко се нормализира и качва по 0.500 кг. Grinning На кърма ли е?

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 921
На адаптирано мляко сме и може би затова така наддава.

# 4
  • Мнения: 46 484
Цитат на: Moni
На адаптирано мляко сме и може би затова така наддава.


Да и при нас това беше причината. Дори минахме от NAN на Nutrilon, защото чух слухове, че NAN-а "напомпвал" бебетата повече, в сравнение с другите млека. Не знам дали е от това, според мен всички млека са еднакви Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 299
Бебе Ру ( People Angel  Румяна) качи 700 гр. 1-я месец и педиатърката каза, че всичко е нормално   Shocked И на нея й изписа вигантол, не каза кога и аз й давам когато се сетя.  Confused  А той нали е за рахит? Какво общо има с наддаването?

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Цитат на: Altie
Бебе Ру ( People Angel  Румяна) качи 700 гр. 1-я месец и педиатърката каза, че всичко е нормално   Shocked И на нея й изписа вигантол, не каза кога и аз й давам когато се сетя.  Confused  А той нали е за рахит? Какво общо има с наддаването?


Когато наддават бързо бебоците има по голяма опасност от рахит. Ама вие сте си добре:) Аз съм чувала че до килограм на месец е нормално та затова се притесних...

# 7
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Altie
Бебе Ру ( People Angel  Румяна) качи 700 гр. 1-я месец и педиатърката каза, че всичко е нормално   Shocked И на нея й изписа вигантол, не каза кога и аз й давам когато се сетя.  Confused  А той нали е за рахит? Какво общо има с наддаването?


Към рахит са предразположени точно бързо наддаващите бебета, защото костите остават по крехки, в сравнение с телесната маса! И ние сме от бързорастящите, на НАН сме и на 4 капри Вигантол от миналия месец!

# 8
  • Мнения: 46 484
Цитат на: Altie
Бебе Ру ( People Angel  Румяна) качи 700 гр. 1-я месец и педиатърката каза, че всичко е нормално   Shocked И на нея й изписа вигантол, не каза кога и аз й давам когато се сетя.  Confused  А той нали е за рахит? Какво общо има с наддаването?


На всички се дава превантивно, ако нямате проблеми с рахита, обикновено дозата е 2 капки, ако се появят съмнения за рахит, дозата се увеличава.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 744
1м - 1кг, 1.5см; 2м - 0.72кг, 2.5см; 3м - 0.55кг, 4см; 4м - 0.47кг, 3см
и мойта буба беше на 2 капки Вигантол (роди се 2.670)
най-вероятно си наваксва, педиатърката каза "ако качи малко на килограми, дърпа на сантиметри и обратното"

# 10
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Ми ние и на сантиметри сме качили бая. Роди се 50см, а днес го измериха 57...
Благодаря ви за отговорите:)

# 11
  • София
  • Мнения: 255
Не се шашкай! Сина мии беше 2000гр. /на толкова падна, а 3 ти месец вече беше 6100гр. Просто си наваксва.............

# 12
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Симонка-лимонка беше:
При изписване: 2700кг, 48см
1 месец: 3,500 (+800гр), 51см
2 месец: 4,600 (+1,100кг), 55см

А не може ли вместо да увеличавате толкова много дозата Вигантол, да намалите мааалко храненето?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт