Хранене с АМ HIPP HA2

  • 1 392
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
Имаме атопичен дерматит. Сменихме няколко АМ, докато стигнахме до FRISOPEP. Пихме го 20 дни. бяхме на преглед в София при специалисти, които без изследване /бебо беше на 4 месеца/ отхвърлиха предполагаемата диагноза АБКМ и препоръчаха преминаване към обикновено АМ FRISOLAC 1. Пихме го месец и половина, но през последните две седмици обривите отново се активираха и то по-силно и на нови места. Нашата педиатърка препоръча HIPP HA2. Пием го от три дни, но започнахме да акаме 5-6 пъти на ден като почти го докарваме до разстройство като гъстота. Не знам нормално ли е? От три седмици се храним с оризова безмлечна каша на HIPP като първа храна. Как да продължим със захранването?

# 1
  • Мнения: 27 524
На колко е сега бебето ти?
Според мен най-добре е да си продължиш на Фризопеп.

# 2
  • Мнения: 237
Сега сме на 6 месеца и 4 дни. Септември от Фризопепа не само не наддаде на тегло, но и отслабна с около половин килограм, имаше много газове и не си изпиваше необходимото количество мляко. Доц.Маринова от София беше категорична, че нямаме алергия,защото освен обривите нямахме други оплаквания и да пием Фризолак. Изписа ни Елидел, когато станем на 6 месеца, но още не сме го ползвали. Има противоречиви отзиви за това лекарство.

# 3
  • Мнения: 27 524
Ако искаш пиши ЛС на tedi_b, тя има доста опит с тези неща и мсиля, че ще ти даде добър съвет.

# 4
  • Мнения: 237
Блонди, благодаря за съвета.

# 5
  • Мнения: 27 524
Има НА млека на Милупа - Аптамил и Милумил, те за мен са най-добрите млека. Може и с някое от тях да пробваш.

# 6
  • София
  • Мнения: 362
Здравей, Терлица.
Моят син е със същите реакции от обикновено АМ, като прибавим и повръщане на фонтан. Не ядем никакви млечни каши и си пием ХИПП ХА2 с кеф Simple Smile
Бях на косултация при др. Куманова - слави се като един от най-добрите гастроентеролози в София. Тя каза, че няма проблем детето да си яде такова мляко до годинката поне. Ние си хапваме по малко сиренце, да же точно снощо Гого опита за първи път едно плодово кисело млекце на Нестле и си му хареса на човека Simple Smile
За захранването да ти кажа; аз правих така - не те ангажирам с мнението си, защото и аз ичетох много и нкарая аз реших сама.
Захраних го на 5 месеца с картоф. И се захранвахме поне месец - бавно стана така, че да му заместя хранене, но за мен на първо място в храненето на децата трябва да е млякото - за мен по-важно няма! После дойде времето на кашата - на 6м - безглутенова, безмелчна. 7-ми месец - глутен (коричка хляб, глутенова каша, грис, кисле с пшенично нишесте и т.н.)/попара, кус-кус/
8-ми месец - месо - то пък много му хареса Simple Smile - разбира се само пиле, пуйка, прасе
Напоследък новото, което съм му дала е пюре от риба (няма реакция) и както казах по-горе - плодово млекце.
С млчените продукти внимавам, разбира се. Сиренето, което му слагам в закуската е през ден и е една чаена лъжичка + 1м.л. АМ от хипоалергенното (да се неутрализират, а в същото време да получава кравешкия протеин)

Ами за друга не се сещам - ако искам питай нещо - тук или на лични за мен е без значение   Laughing
Дано съм била полезна!    bouquet

# 7
  • Мнения: 237
Здравей,Fanita!
Да се представя, казвам се Милена.Отговарям вместо съпруга ми, който е на работа Wink
Според лекарката ни, ако до една седмица с новото мляко HIPP HA2 всичко е ОК, можем да продължим захранването с пюре от тиква на HIPP. Предпочитах да направя пюре от картоф и после да минем на тиква, но според нея при захранване на алергични деца е по-добре да се дават готови пюрета поне в началото, а само картоф самостоятелно на готово пюре май няма...За рибата и глутена съветват дa изчакаме до годинка.Имам няколко конкретни въпроса:
1.Имахте ли някаква реакция към въвежданите храни?
2.Когато сте имали обриви, с какво ги мажехте и къде бяха?
3.Как сте с акото на това АМ,че нашето ми се вижда по-редичко от досегашното;като при това всеки ден хапваме оризова каша, а тя затяга...
4.От къде в София си набавяте това АМ, какъв срок на годност и на каква цена, защото в нашия град не се намира и не искат да ни го доставят. Купуваме от съседен град, срок-11.12.2006, 10,70лв., след две седмици щяло да ими нова партида, но дотогава съпруга ми ще пътува до София и може да купи, ако срока е по-добър!
Благодаря предварително и сигурно ще имам още въпроси, дано не досадя! Simple Smile

Последна редакция: сб, 18 ное 2006, 12:31 от Vivi

# 8
  • София
  • Мнения: 362
Извинявам се за закъснението, но сме болнички и детето ми заема 101% от времето, та няма как да седна на компа.
Така! За захранването: Гого и до ден днешен яде супи и заленчукови пюрета приготвени от мен. Така е и захранен - картоф с малко АМ (сега не слагам мляко в пюрето, защото си има достатъчно млечни хранения.
За рибата и глутена: глутен дадох на 7 невършени месеца, а рибата - преди около 10 дни - на девет и нещо. нямаме проблеми, дори рибката му се услади, но оттогава не е ял.
За реакциите: имахме реакция само към обикновено АМ и млечна каша - обрив+повръщане от носа   #Crazy Всички много се плашим в такива моменти! Ядем безмлечна каша и си слагаме от нашето си мляко Simple Smile
За обривите: повече предпочитам да мажа или с Ексипиал бадемово масло (невероятно е!), или със зехтин, но като е по-упорито с Елоком (рядко, защото е кортикостероид и не го харесвам).
За акото: ама никакво грижи Simple Smile  Виж, мила, аз смятам, че като се смени млякото би трябвало да се отрази по някакъв начин на акото - някои деца пък се запичат. Но аз нямам опит - нека кажат другите мами - ние не сме сменяли мляко.
Ние пазаруваме от един склад след завод "Успех" до бензиностанцията "Шел" (по пътя за Метро Люлин). Струва 9.70. Но често взимаме и от "Штъркел" - 10.50. Годността е за 2007, но кой месец - не помня - нямам в момента кутия, за да проверя  ooooh!
Споко - не можеш да ми досадиш, щом става дума за деца Simple Smile
Питай, няма проблем, на дявам се да мога да помогна!

# 9
  • Мнения: 237
Fanita,пожелавам ви бързо оздравяване!!!
Благодаря за отговора,точно навреме е-съпругът ми в понеделник заминава за София и ще купи повечко кутии!Оказа се,че тази седмица получиха новата партида и АМ е съвсем различно по състав и вкус,с пробиотици ShockedОсвен това мерителната лъжичка е различна-по-малка от предишната,а не са поправили бг превод на кутията #2gunfire-мамите,които ползват HIPP HA2 да внимават!Нашият човек много го хареса,защото е по-сладко,но аз се притесних-това все едно е ново мляко(7-мо, по неволя #Crazy)Акото се нормализира и с двете партиди на 3-я ден от смяната,но междувременно получи страхотен обрив по бузки и брадичка.Оказа се,че растат първите му зъбки(ама разбрахме едва вчера и се мъчихме цяла седмица да мажем,нищо от неговите кремчета не помагаше и даже лекарката искаше пак да сменяме млякото!)Днес обрива по бузите като по чудо изчезна.Ще пробваме това бадемово масло,само съм чела за него.По колко пъти се маже и може ли на зачервен участък?Не му действа добре цинк и зехтин-пробвала съм 3 вида.Така захранването пак се отлага до пълно изчистване на обрива... Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 362
Привет!
Бадемовото масло го мажа само вечер след баня. Незнам дали е нужно повече - аз така правя, но ти може да питаш педито си.
А колкото до млякото - аз пък съм много по-доволна от това, което е в малките кутии. Не е толкова мазно, по-редичко е (ние пием е биберон за 3-6 месеца  Embarassed ) и е много хубаво, че е обогатено - всички обикновени млека са с пробиотици, само нашите ХА-млека - не! Аз съм благодарна на господин Клаус Хипп за това Simple Smile
Акото ни е супер! (Да ме извинявате за темата Simple Smile )  Даже сега пием "Аугментин", който всички се оплакват, че предизвиква разстройство, а Гого си е ОК! Не мога да си обясня с нищо друго, освен с млякото. Тъй като има поне 3 хранения с мляко, смятам, че му е добре стомахчето заради него.
Е, това е засега! Благодаря за пожеланията - вече е по-добре детенцето - щом съм на компютъра Wink

# 11
  • Мнения: 266
Тя каза, че няма проблем детето да си яде такова мляко до годинката поне.

А след годинката на какво ще минете?
Дъщеря ми е на Милумил ХА 2 и се чудя с какво да продължа-обикновено АМ или кисело  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 362
Ами, мила, аз на твое място бих отишла на гастроентеролог. Да те посъветва как да постъпиш.
Не съм мислила, но ти си права и моето време идва Sad
Но бих го завела, за да ми препоръчат какво да направя - най-вероятно ще трябва леко-полеко да се мине на обикновено АМ - аз поне държа на него - не искам да му давам кисело  Rolling Eyes 
Моля те , Цветели, ако и когато го направиш, да пишеш тук, за да добия и аз представа какво да направя след 2 месеца.

# 13
  • Мнения: 237
Много е хубаво новото мляко с пробиотици Peace.Доволни сме!
Fanita,а какво даде след картофа,ако помниш?Въобще ли не даваш готови пюрета?

# 14
  • София
  • Мнения: 362
Разбира се, че помня   Hug  Отглеждането на детето ми е най-хубавото нещо, което ми се е случвало някога и попивам всичко Simple Smile
След като захраних (замених цяло хранене де) с картоф и АМ, махнах млякото и сложих морков. Той сока от морков си го обожаваше още отпреди - правех му пресен, когато имах моркови от градината на моята майка, а иначе HIPP. Когато пюрето стана без мляко - само зеленчуци не искаше да го яде. майка ми ми каза да му сложа захар - така ме е захранила мен. Сложих. И съжалявах. На следващия ден - осени ме идеята през нощта де - му сложих 2-3 лъжички пюре от тиква (на Bebivita му е любимото). И така си ядем почти винаги, когато има зеленчуково пюре - е, не му слагам в супите разбира се (аз си го храня и със супа - зеленчукова или пилешка, незатсроена с кисело мляко, а с АМ Simple Smile Цяло ядене си хапва така, с едно или две сухарчета).
Аз малко си обърках мислите - много инфо дадох - незнам дали ти бях полезна.
А иначе после започнах - грах, спанак, карфиол, тиквички (за лятото са много подходящи, по-леки са), червена и зелена чушка и т.н. и т.н. Лук и целина въведох в супата скоро. Слагам в супичката и по малко магданоз - пресен..
Питай още Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт