Съвет за недвижим имот...

  • 603
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Има ли някой компетентен по въпроса за недвижимите имоти? Очертава се да продадем декар и нещо на сносна цена, но се замислих дали да не изчакаме след НГ.  newsm78 Нали ще ставаме европейци   #Crazy Какви са тенденциите относно цените: спад, скок...

П.П. Подобно инфо ми е нужно и за лек автомобил  Grinning

# 1
  • Мнения: 5 462
Мисля че Маленна и Монда са експерти по  имотите и те най добре ще ти помогнат.

# 2
  • Мнения: 2 495
Никол също Peace

# 3
  • Мнения: 1 517
Ми те къде са, що не ми четат темата  Mr. Green Монда беше от Варна, нали  newsm78 Ще ми свърши работа, пък после ще почерпя   Hug

# 4
  • Мнения: 5 462
Сигурно по късно ще се включат , не притеснявай се !!Търпение му е майката !! Wink

# 5
  • Мнения: 13 512
Зависи защо ще  го продаваш. Ако е за да си купиш жилище с тези пари- ако поскъпне земята, апартаментите също ще поскъпнат. Няма начин да спечелиш от скачането на цените на земята и спад в тези на апартаментите.
Зависи и каква ще е земята. Очаква се  повишение на цените на имоти извън регулация,които сега са много  ниски. Ти какво и къде продаваш?

# 6
  • Мнения: 5 026
Мисля, че цените само за малък период от време ще се завишат, но после всичко ще си дойде на място (пък и временното ценово завишаване вероятно ще доведе до спад на продажбите)...така че май няма смисъл да чакате (но в крайна сметка както си решите Вие)  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 517
Зависи защо ще  го продаваш. Ако е за да си купиш жилище с тези пари- ако поскъпне земята, апартаментите също ще поскъпнат. Няма начин да спечелиш от скачането на цените на земята и спад в тези на апартаментите.
Зависи и каква ще е земята. Очаква се  повишение на цените на имоти извън регулация,които сега са много  ниски. Ти какво и къде продаваш?
Още не сме решили какво ще правим парите. Жилище си имаме, но пък още едно няма да е излишно  newsm78 Със сигурност ще ги вложим в нещо, де. Всъщност ние не се натискаме да продаваме - обадиха се от агенция и искат да купуват някакви парцели, близо до летище Варна.

# 8
  • Мнения: 41

 Всъщност ние не се натискаме да продаваме - обадиха се от агенция и искат да купуват някакви парцели, близо до летище Варна.

Ами ти сама си си отговорила, смятам. Щом някой сам те търси и при това ти предлага добра цена, значи определено има интерес да притежава имота ти. А ти сигурно си забелязала колко много се строи около летището - защото инфраструктурата е добра, районът комуникативен. Търговските центрове, бизнес парковете, шоурумите там никнат като гъби. Би следвало да ги последват логистичните центрове, технологичните паркове и т. н. , което означава само едно - терените там са атрактивни и е по-вероятно цената им да се вдигне или поне да се запази висока. Може агенцията да ги изкупува спекулативно, с цел последваща препродажба и реализиране на печалба от разликата в цените, може би има някакъв бизнес проект, който се нуждае от окрупнен терен и  чрез посредници търси да закупи няколко съседни и т. н. Независимо от причината, явно интерес има, ще има и за в бъдеще. Всичко това го казвам без да съм компетентна, държа да уточня, просто си разсъждавам тука.

# 9
  • Мнения: 13 512

 Всъщност ние не се натискаме да продаваме - обадиха се от агенция и искат да купуват някакви парцели, близо до летище Варна.

Ами ти сама си си отговорила, смятам. Щом някой сам те търси и при това ти предлага добра цена, значи определено има интерес да притежава имота ти. А ти сигурно си забелязала колко много се строи около летището - защото инфраструктурата е добра, районът комуникативен. Търговските центрове, бизнес парковете, шоурумите там никнат като гъби. Би следвало да ги последват логистичните центрове, технологичните паркове и т. н. , което означава само едно - терените там са атрактивни и е по-вероятно цената им да се вдигне или поне да се запази висока. Може агенцията да ги изкупува спекулативно, с цел последваща препродажба и реализиране на печалба от разликата в цените, може би има някакъв бизнес проект, който се нуждае от окрупнен терен и  чрез посредници търси да закупи няколко съседни и т. н. Независимо от причината, явно интерес има, ще има и за в бъдеще. Всичко това го казвам без да съм компетентна, държа да уточня, просто си разсъждавам тука.
Абсолютно същото и обясних и аз на лични.Местата около летищаата и пристанищата в цял свят са  ценни и цената им никога, ама никога не може да падне.

Общи условия

Активация на акаунт