Как мога да разбера от какво е алергична дъщеря ми?

  • 4 636
  • 27
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С риск да повторя тема, потърсих, но не намерих конкретни отговори.
Дъщеря ми взе да се обрива често. Пъпките не са много, големи са като ухапано от комар и я сърбят - може би е уртикария(не знам дали точно така се пише). Водила съм я няколко пъти на лекар - казват, че е от храната. Питам от какво - отг. от яйца, шоколад, може банан, може би нещо престояло. Не давам яйца, за шоколад още не е чувала, храната й е винаги прясно приготвена. А трябва да знам, за да я огранича от съответната храна.
Та питането ми е, как да установя от какво са тези обриви, личната се държи така, сякаш не е толкова сериозно, но пък не му е приятно на детето с тези пъпки.

# 1
  • Мнения: 1 455
Ами знам, че може да се направи тест, за да се определи от какво точно е алергията. Не помня, дали възрастта за този тест има значение.
Друго, което може да направиш е да наблюдаваш. Даваш определена храна и изчакваш поне 24 часа за реакция. Следващия път даваш друга храна и пак наблюдаваш. Малко е сложно, защото детето ще трябва да мине на диета за няколко дни, но не мисля, че това е проблем.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
AЗ съм чувала само за тест за алергии към полени. дали и за храни има такъв? newsm78 И къде мога да го направя?
За ограничаването на храните ще трудна работа. Освен това не съм внасяла нови храни, това, което сега яде, го е яла и преди. Възможно ли е алергия да се появи към вече опитвана храна? newsm78
Уф, много ми станаха въпросите, а същите съм ги задала и на личната и тя вдига рамене. Каза да мажа с алергозан.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 740
Има, има тестове. Аз през колко такива съм минала...
Не знам този сайт до колко ще ти помогне - http://(линк към изображението, снимката).
В момента изобщо не си спомням мама къде ме водеше, но можеш да провериш в клиниката по алергология към Медицинска Академия.

# 4
  • Мнения: 3 835
Ти само при личната ли си я водила, или и при кожен лекар. Аз, за такива работи, отивам при спецалист, дори да не ми дадат направление, си плащам. Те, в почечето случай, ми обясняват по-точно каква е причината.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
W александровска болница ,има клиника по алергология.Там се правят проби.,за алергии.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Момичета благодаря ви за отговорите.
До София за такова изследване май няма да можем да дойдем. Ще разпитам за нашия район - Ямбол. Но първо ще я заведа на кожен и него ще питам за тестове. При личната явно няма да стане, защото казах ви вече - да мажа с алергозан и да огранича яйцата и шоколада. Това го слушам всеки път като отидем при нея с пъпки. Вече не ми се ходи.

# 7
  • Мнения: 3 835
Успех, и да се оправяте по-бързо!  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 461
Ами знам, че може да се направи тест, за да се определи от какво точно е алергията. Не помня, дали възрастта за този тест има значение.
Друго, което може да направиш е да наблюдаваш. Даваш определена храна и изчакваш поне 24 часа за реакция. Следващия път даваш друга храна и пак наблюдаваш. Малко е сложно, защото детето ще трябва да мине на диета за няколко дни, но не мисля, че това е проблем.

Да,и аз мисля така. Peace  Мисля ,че над 5 години ги тестваха децата ............ newsm78...или греша.................. newsm78.Предполагам ,че ще е добре да я заведеш на алерголог.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 740
Много съжалявам за предния си пост, относно линка (не ми работи ctrl) - http://alergii.com/

# 10
  • Мнения: 5 539
И все пак, да не би да е ухапване от насекомо, бълха например? Embarassed

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
teo7777, благодаря за пожеланията. Днес ще питам за направление и за добър кожен лекар.
AnMary, благодаря за линка, сега го преглеждам.  bouquet
Лилита, и аз това си помислих първият път. Първо реших, че са комари. Следващите пъти вече я водех на лекар. Пъпките са точно като ухапване от насекомо, но не съм специалист и не мога да преценя точно. Какво ли не започнах да си мисля вече. Ако са бълхи, все поне една щях да видя да подскача Mr. Green, а и поне някой друг от семейството щеше да е нахапан. Мисля си и за тези буболечки, които ходят по дървото, те също хапят май, че кошарката е дървена и е от баткото. Ще видим какво ще каже специалистът днес или утре...

# 12
  • Мнения: 1 043
ако е от храна - обрива се появява когато я е консумирала - давай един вид от нещо за да разграничиш от кое се обрива - а може да са няколко неща също, - дано се оправите и да не е сериозно - азси мисля че е малка дори и ще го израстне - даже не е нужно да се тества мисля че доста лекари не го препоръчват

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Точно, че не мога да разбера от коя храна се обрива, ако е храна. Всичко, каквото яде, го е яла и преди. През седмицата сме на ДМК, а събота и неделя и вечер й давам специално за нея приготвено и/или готови пюрета и каши. Не мога да я огранича само с един вид ядене, защото е вече голяма и няма да яде еднообразно.
Днес личната каза, че нямаме алерголог в Ямбол и ни праща в Стара Загора. Но чак другия месец щяла да има направления, но дори на частно да реша да я водя, трябвало да няма нито една пъпка, когато я тестват, защото иначе щяла да се обрине още повече.
Уф, чудя се вече какво да правя, а как искам да й помогна, много е неприятно и я сърби. Само да знам от какво е и веднага вземам мерки, но уви. Tired

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 12:08 от Lilqna

# 14
  • София
  • Мнения: 4 145
При нашия батко има същите пъпки и не се знае от какво са. Появяват се винаги когато е при майка ми. Мислихме дали не е някакво насекомо - и дървениците бяха сред подозрените. Но тогава би трябвало да нахапе и друг член от семейството. Така както наблюдаваме храните са се появявали когато се прекали с шоколад и бобени изделия - боб, леща, грах.
Също така според педиатърката ни може да е от домашно прясно мляко. Става пренасищане на организма с белтък и се появяват пъпките. 2 дена е на диета и яде хляб, сирене, кашкавал, макарони и др. Лошото е че не се получава всеки път. Досега за 2 години пъпките са се появявали 3-4 пъти.
Казаха ни че изследването за алергии се прави след 5-та година на детето. Така че чакаме. И вече вместо кафяв шоколад яде бял. Не готвя боб и леща. И пие мляко само от магазина и то разредено с вода.

Общи условия

Активация на акаунт