ботуши боклук

  • 2 566
  • 41
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Момичета,купих си ботуши за 250лв на 3-то обуване се сцепи шева и ми ги оправиха,а днес за първи път стъпих в локва и познайте-намокрих се(локвата беше мъничка,просто малко вода),а да не говоря,че не топлят грам.
Въпросът ми е как да процедирам и имам ли някакви права в този случай.Да ходя ли да се разправям.И как бихте постъпили вие.

Не съм сигурна дали е за тук темата,ако прецените я преместете.

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 465
на основание чл.113,114 и 115 ал.(1)от влезлия в сила  Закон за Защита на Потребителя
(Обн.,ДВ,бр.99 от 9.12.2005г.)от 10.06.2006г."Потребителя може да упражни правото си по
този раздел в срок до ДВЕ години,считано от доставянето на потребителската стока."
 

Погледни тук, може и да ти помогне, в което силно вярвам.Успехи кажи как са се развили нещата.

# 2
  • Мнения: 7 723
няма смисъл да се разправяш- едва ли ще ти върнат парите, заради това, че не топлят, или пропускат вода. Има ботуши, които не са за мокро време.
Ти не виждаш ли какво купуваш newsm78. Не винаги цената определя качеството.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 4 296
няма смисъл да се разправяш- едва ли ще ти върнат парите, заради това, че не топлят, или пропускат вода. Има ботуши, които не са за мокро време.
Ти не виждаш ли какво купуваш newsm78. Не винаги цената определя качеството.
Купих си ботуши от естествена кожа ,а не от велур.Това не са декоративни ботуши,а и при покупката как да разбера,че ще пропускат вода?

# 4
  • София
  • Мнения: 4 575
И при моя позната беше така. 1-та седмица се разлепи подметката на единия, залепиха го. 2-та седмица се пукнаха по шева, ами отиде и им каза да й върнат парите. С касовата бележка естествено.
Не разбрах кога си ги купила. Мисля, че повечето имат 1 мес. гаранционен срок. Иди и се разправяй, ако искаш ги заплаши и с Комисията....

# 5
  • София
  • Мнения: 13 204
Е за тази цена нямаха ли поне месец гаранция? Български ли са?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз си купих ботуши,цената  беше 55 лева.ИМат гаранция два месеца.Доволна съм ,нося ги и са здрави,нямам оплаквания.ЗА тази цена,която си дала ,не може да няма гаранция!

# 7
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Е за тази цена нямаха ли поне месец гаранция? Български ли са?
Да,имат месец гаранция,но пропускането дали се признават като такава.Не са български.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Аз бих се разправяла! 250 лв. не са малко пари, че да ходиш с мокри крака!  Close

Днес в МЕтро ми замениха плик прясно мляко - спука се на лентата на касата.  Аз попитах като изобщо не очаквах за 1 лв. да ми обърнат внимание.

# 9
  • Мнения: 1 403
Аз бих отишла да се разправям  Naughty

# 10
  • Мнения: 595
Разбира се че имаш право...Ако магазина е реномиран не вярвам да си плюят на името...

# 11
  • Мнения: 6 461
3-то обуване се сцепи шева и ми ги оправиха,а днес за първи път стъпих в локва и познайте-намокрих се(

Ами... newsm78 то пропускането не ти е само проблема .Та той и шева се е сцепил преди това .
Мисля ,че трябва да се възползваш от гаранционния срок.
Да отидеш на място да се оправяш или с  Комисията за защита на потребителите.
Но на всяка цена си търси правата  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 797
 Аз веднага бих отишла в магазина! Не си дала малко пари, а си останала недоволна! Потърси си правата!

# 13
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Много благодаря на Илонита за изчерпателния отговор,а също и на останалите момичета за подкрепата.Не се бях сблъсквала с подобен проблем,а много ме е яд,защото ботушите ми харесват много.Ще ходя утре до магазина и ще ви пиша за резултата. Hug

# 14
  • Мнения: 7 723
Успех newsm10 стискам ти палци

Общи условия

Активация на акаунт