операция на житовидна жлеза?

  • 994
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 797
 С търсачката не намерих такава тема, та за това направо ще питам. На майка ми и предстои операция на топли възли на щитовидната жлеза след 2 седмици, ще я оперира д-р Стоянов във ВМА. Въпроса ми е, ако някой или някои негов близък е претърпял такава операция, да ми разкаже нещо повече- колко дни се стои, ще може ли да говори след това(не по принцип, а в началото), хранителния режим какъв е, изобщо каквото се сетите. Може и на лични. Знам, че не е тежка, но все пак е операция и много се страхувам.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 571
Моята кума/30г/ я оперираха миналата година. Знам, че няколко часа след операцията си говореше нормално. Оперираха я в Ендокринологията.
С друго не мога да ти помогна.
Успех на майка ти с операцията  bouquet.

# 2
  • Мнения: 82
Аз съм оперирана от възли на щитовидната жлеза в Ендокринологията.Операцията ми  беше с пълна упойка и продължи около 40мин.Операцията не е тежка,но е като при всяка операция с упойка-не ядеш от 20ч. на предишния ден,не пиеш вода от 22ч.Веднага след операцията те събуждат от упойка,но ти е малко сънено и неадекватно.Аз веднага можех да говоря.Не боли.Лежиш до сутринта в реанимация и още 1 ден в болницата,после ти свалят конците--не боли и това е.Може да се получи главоболие от упойката,но аз нямах.В реанимация разрешават само вода в половинлитрова бутилка със сламка.В началото на някои им е трудно да преглъщат.Аз нямах такъв проблем.Храна се дава на другата сутрин.Не са ми предписвали някакъв специален хранителен режим.
Ако имаш някакви въпроси-пиши на лични.

# 3
  • Мнения: 5 391
Била съм в отделение "Гръдна хирургия", където оперират млечна и щитовидна жлеза.Знам, че операцията на щитовидна жлеза трае най-много до час, пълна упойка, веднага след като излезеш от операционната те карат да произнесеш някои гласни, не боли особено, няколко дена само течна храна, говориш още когато излезеш от упойка.

# 4
  • София
  • Мнения: 797
 Благодаря ви, момичета!  bouquet Човек като е подготвен е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт