IZUMENA

  • 3 233
  • 18
  •   1
Отговори
zdr na sichki
vchera sestra mi koqato e med sestra mi kaza che bulgariq e uchastvala za parvi pat(provejda se ot godini v drugite ev strani) v edno izsledvane na bolnichniq personal otnostno nai razprostranenite bolesti kato spin i rak
ta eto i paradoksa spored men nai mnogo rak na mlechnata jleza i na matkata e otkrit u jenite ginekolozi  a nai malko u sanitarkite e tova kato mi go kaza napravo se  shashnah ne moga da go razbera i priema  te i nai trudno sa se navili da im praviq izsledvaniq dori v okrajna tam deto rab sestra mi  shefa na bolnicata e pusnal zapoved
tova e vtoroto koeto ne razbiram
s tova napravo sme shashnali evropa
nikoi ima li predstava na kakvo se dalji

# 1
  • Мнения: 46 436
Да, така е! Повечето лекари са убедени, че на тях това няма да им се случи, според мен това е причината да не се преглеждат. Позната на майка ми, лекар е, а в момента е в напреднал стадий на рак на шийката на матката. Не е ходила на преглед от около 10 г.?????? И аз не го разбирам Thinking
Моля те, пиши на кирилица, така повече хора ще те прочетат и ще ти отговорят Grinning

# 2
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Моля, пиши на кирилица, че така много трудно се чете. Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
И аз съм забелязала нещо такова при лекарите- много трудно ходят на прегледи. Другото, което ми прави впечатление е колко бездетни акушерки и гинеколожки има....което е много тъжно.

# 4
  • Мнения: 46 436
Цитат на: pandora
И аз съм забелязала нещо такова при лекарите- много трудно ходят на прегледи. Другото, което ми прави впечатление е колко бездетни акушерки и гинеколожки има....което е много тъжно.



Аз колкото познати акушерки имам или са родили секцио, или нямат деца. Но като се замисля какво виждат всеки ден........и на тях не им е лесно Sad

# 5
  • Мнения: 910
Цитат на: nikol78
Цитат на: pandora
И аз съм забелязала нещо такова при лекарите- много трудно ходят на прегледи. Другото, което ми прави впечатление е колко бездетни акушерки и гинеколожки има....което е много тъжно.



Аз колкото познати акушерки имам или са родили секцио, или нямат деца. Но като се замисля какво виждат всеки ден........и на тях не им е лесно Sad


Сестра ми преди 3 месеца завърши медицина. След като мина през първия семестър по практика в АГ-то каза, че няма да има деца... Дано размисли.

# 6
добре вече само на кирилица

на кратко изумена сам от това че имено гинеколожките са с наи големия процент на заболели от рак на матката и  гардата
аз сам си мислила че те като знаят какво треа да се праи знаят процедурите да им е най лесно да се пазат
пак не ги  и страх като това работят шот аз хода се с разтреперени крака нищо че сам на 30
дано ме разбрахте сега

# 7
аз сам била в голяма  зблуда отностно лекарите
ама това за акушерките и гинеколожките  не го разбирам  те сами са избрали тази професия
пак аз като родих да не сам неква ненормална че раждам  има риск ама чак пак да нямам деца заштото еди какжо си може да се случи
никои не е застрахован
те за какво не искат деца само заради професията ли ???

# 8
  • Мнения: 4 965
Наистина има нещо вярно (за съжаление Imp ). На един от най-добрите специалисти по акушеро-гинекология в България съпругата почина от рак на матката, а етървата на моята братовчедка е акушерка - всеки ден в ръцете й се раждат десетки бебета, а тя не може да има свое детенце. Моя близка приятелка гинеколожка също не можеше да има деца доста години и се подложи на ин-витро (сега има 2 близначки).
Приятел на дядо ми (лека му пръст), който преди 10-тина години беше един от най-добрите ни професори кардио-хирурзи (благодарение на него след направената операция дядо ми живя още 7 години и успя да се порадва на внуците си като абитюренти и студенти), почина от сърдечен инфаркт, а преди това години наред имаше проблеми със сърцето, но не си обръщаше достатъчно внимание. Много е тъжно Cry .

# 9
Много пъти съм си мислила за причината в следствие на която все повече чуваме за рак ,стерилитет и т.н ,но нищо друго не ми идва наум освен въздуха ,водата и не на последно място храната която приемаме.Жалко ,че за всяко постижение на химици ,физици и всякакви учени заплащаме такава висока цена.
А за тази статистика която пишеш санитарки и жени -гениколози,доста интересно ,но пък дали не е съвпадение.От друга страна този страх може би е породен от това ,че когато човек е информиран по не му стиска да се подложи на каквито и да било изследвания.

# 10
  • Мнения: 246
Наистина е много лошо и тъжно това.
Моята и на детето ми лекарката отишла на профиласктичен преглед на мамолог........ и познайте какво й открили - рак на гърдата.,а лекарката , която ме израждаше не можеше да си има детенце и си осинови.
Трябва повече да си обръщаме внимание на здравето.

# 11
това че не може никои не е застрахован каквато и професия да има
 мен по ме учудва факта че не ходят на никакви профилактични прегледи
е това не разбирам

# 12
  • Мнения: 46 436
Цитат на: eleonela
Много пъти съм си мислила за причината в следствие на която все повече чуваме за рак ,стерилитет и т.н ,но нищо друго не ми идва наум освен въздуха ,водата и не на последно място храната която приемаме.Жалко ,че за всяко постижение на химици ,физици и всякакви учени заплащаме такава висока цена.....


Като цяло продължителността на живота се увеличава и това е, защото сега стандарта на живот е по-висок. А конкретно рака на шийката на матката е лечим, ако се хване в ранен стадий, така че профилактичните прегледи могат да спасят живот.

# 13
да де ама зашщо не щат да ходият това е странното
аз се си мислех че на тиях им е по лесно ама то какво излезе

# 14
  • Мнения: 639
Аз съм акушерка в родилна зала имам две раждания - първото много тежко с тежък форцепс, с травми по главата на бебето, много разкъсвания, 800 кръвозагуба, хематом под епизиотомията, мануална екстракция на плацента, ревизия, после отворена епизиотомия, инфекция и т. н. , трудно възстановяване, радари и прочее дивотии... е , оправих се някакси и на втория месец успях да си обуя гащи...
Второ раждане - планувано цезарово сечение, без никакви проблеми и усложнения изобщо всичко е 6 !!
 Бебето ми е на месец и половина , а вече искам трето детенце !!

Общи условия

Активация на акаунт