Да се оплача

  • 2 435
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
Днес една позната ме срещна и се заприказвахме за нещата, с които се занимавам. Направи й впечатление, че са страшно много (три вида спорт, курсове, лекции, допълнителна работа и още няколко) и ми каза "Ти защо се занимаваш с толкова глупости, ами не вземеш да си родиш едно дете, да видиш как ще ти мине мерака по тези спортове!".
Какво да й отговоря?! "Ами защото бебето не идва и се опитвам да се затрупвам с всякакви други неща, за да не се депресирам!"
А то не е ли очевидно, че е така?!
Много тъжно ми става, когато някой си позволи да ми направи подобен коментар. Тя знае, че наскоро се омъжих и почти всеки пък като се видим ме пита няма ли да има бебе вече.
Имам и някои също такива доброжелателни роднини, които при всяка среща ми правят намеци какво става с бебето. Знам, че липсана на възпитание си е техен проблем, но страшно гадно ми става от такива реплики Sad

Извинявайте за лирическото отклонение Embarassed

# 1
  • Мнения: 194
Мила Карина, това че се занимаваш с толкова интересни и смислени неща е чудесно. Така би следвало да прави всеки интелигентен човек. Да се развива и усъвършенства, да се грижи за тялото и душата си. Използвай времето , което имаш на разположение сега, преди да е дошло бебенцето, защото после за известно време ще трябва да му се отдадеш изцяло и да забравиш за собствените си нужди, защото неговите потребности ще бъдат и твои.
Остави ограничените хора... нямам желание дори да ги коментирам...
Желая ти от все сърце скоро да усетиш първите признаци на бременността.
Много, много усмивки ти изпращам и  Hug

# 2
  • Мнения: 701
Здрасти,Карина ! И аз се сблъсквам почти всеки ден с тази ситуация.Атаки от свекървата,от роднини и приятели-"Хайде,какво чакате още!Къде е бебето?Колко време мина от сватбата а вие още нямате бебе!....А...да не би да има нещо??"
ей такива все ?-чета,но аз си изградих тактика защото иначе рискувах да се разкрещя на някои задал ми поредния тъп и невъзпитан ?-с.Просто им казвам,че сме записани в списъка,но преди нас има доста които са на дневен ред и ако "има нещо" първо на тях ще кажа.
И на мен ми е достатъчно тежко,не се притеснявай!Рано или късно и на нашата поляна слънце ще изгрее! Peace Hug

# 3
  • Мнения: 674
Да не ви пука момичета  NaughtyГоре главата нека си питат като е им е толкова акъла WhistlingИ при мен постоянно това е тема на разговор ,но аз неим обръщам внимание,не че след това не ми става гадно,но това си е до възпитанието.
Аъде успех и да им натрием носовете Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 436
 Hug

И мен много ме дразнят подобни изказвания, хем ние сега първи месец опитваме. Гледам да не им обръщам внимание. Това лято баба ми попита кога ще ги зарадвам с внуче и аз съвсем невинно отговорих, че ето, аз съм им внуче и ги радвам Grinning. Хайде, баба ми от добро го прави, обаче на разни други хора направо им се чудя с каква наглост ми се месят в семейството  #Cussing out #2gunfire

# 5
  • Мнения: 2 013
Извинявайте, че малко скачам в темата ви, без да имам подобен проблем. Но, какво срамно има при такива въпроси да се отговаря, че работите по въпроса, пък кога и как ще стане е Божа работа. Срамно ли е да се каже поне на близките - роднини и приятели, че нещо не се получава.
Имам познати, даже не близки, които са ми казвали, че имат проблеми и какво правят по въпроса. И други - по-близки, които едва след като се родят децата им се шегуват, че били клостилбегитчета или нещо подобно.
За мен лично няма нищо неестествено в това да не можеш да заченеш от раз или без лекарска помощ. Слава богу, вече не живеем във времената, когато са наричали жените "яловици".

# 6
  • Мнения: 574
Не се натоварвай с глупостите на другите !Мисли си само че скоро идва твоят ред да бъдеш мама,а те повярваи ми няма да спрат да питат!Не им писва на тези хора ей!Оправия няма !Така че се усмихни и им кажи че като стане ще чуят не е нужно да питат постояно!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз се сблъсквам посстоянно с такива намеци; на чуждите хора не обръщам внимание - да си мислят, каквото искат  Crossing Arms Тежи ми от близките - майка ми постоянно казва на сина ми - като си имате бебе, еди какво си; той даже разказал в детската градина, че ще имаме бебе и като отидох да го взимам  #Crazy Забраних и да говори така най-вече пред мъжа ми, особено пък откакто имаме съмнения за проблем в неговите изследвания. Иначе на свекърва ми не смея да кажа нищо, разбирам я, синът и е на 41 години, отдавна чакат внуче от него и то мъжко  Mr. Green, че си имат две внучки вече. Жената ми вика "Хайде, колко ще го отлагате още, той по-млад няма да стане" и аз само се изчервявам и нищо не мога да кажа. Малко по малко свикнах и не се дразня вече толкова. Да те похваля, че се занимаваш с толкова неща, браво, аз покрай смятане как ще се оправя с учене, бременност, работа и малко дете, все отлагам второто си висше за майчинството и си тъпча на едно място; понякога така се ядосвам на себе си, но май и следващата академична година ще пропусна  Sad

# 8
  • Мнения: 4 546
за съжаление и аз разбирам за какво става въпрос. не мога да разбера защо е това нахалство. намеци, натвърдеци, направо ми е писнало вече.  не мога да разбера защо всички са решили, че след сватба трябва да има и бебе  Close и защо сматат, че трябва да даваме отчет на всеки нахалник, който си вре носа в толкова интимни неща  Close #2gunfire #2gunfire аз казвам, че не искам бебе, че съм малка още  Crossing Arms 

# 9
  • Мнения: 497
Не се товари излишно  Naughty
На такива нахалници аз казвам, че не искаме още бебе и това е  Crossing Arms
Това си е нещо много лично и не е нужно да се дава отчет какво става  #2gunfire

# 10
  • София
  • Мнения: 1 244
Такива намеци са неизбежни. Аз го обръщам на майтап, смея се и не отговарям. Обяснения от типа "ние сега имаме по-важни цели пред себе си" и пр. са глупави, ако човек наистина прави опити.
На няколко души - най-близките съм споменала, но няма нужда да обяснявам на всички, че видите ли ние го правим бебето, ама то не става. Винаги може се появи някой, който да изрази "съжаление", което е тъпо и гадно.
Така че не обръщам внимание на подобни понятия.
Но пък ако стане, дай Боже  Praynig, целият свят ще разбере  Heart Eyes Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 104
Не се притеснявайте от подобни коментари.Опитайте  да не обръщате внимание на подобни  дивотий.Горе главата и всичко ще е наред.

# 12
  • Мнения: 171
Аман от хора дето ти желаят доброто  #Cussing out #2gunfire
Хич не им обръщай внимание! Следващия път ги срязвай и им кажи, че най-малкото това не е тяхна работа.
Желая ти скоро да имаш така желаното бебче  Praynig

Никой, ама никой няма право да взима решения или да се меси в живота на някого, независимо от мотивите си.Ако едно нещо е добро за един, може да не подхожда за друг.

# 13
  • Мнения: 9 077
Няма нищо лошо в това да попитат, но се пита веднъж.
Повторението на този въпрос води до подобни негативни емоции у теб, затова, когато следващият път някой те попита къде е бебчето, отговори просто и откровено: Работим по въпроса, когато стане, ще ви уведомя Simple Smile Съмнявам се че някой ще те попита повторно при такъв отговор. Ако има и такива, просто йм кажи че вече си дала отговор на въпроса и е тъпо да те питат постоянно и това те дразни.
Не очаквай от хората да подразбират. Докато не йм го кажеш право куме в очи, няма да се промени нищо, а то е за твоя сметка.

# 14
  • Мнения: 253
Това си е работа на теб и на мъжа ти. Подобни въпроси само внасят напрежение и те ядосват, а правенето на бебе би трябвало да е спокойно, приятно и строго интимно изживяване между теб и твоята половинка. Затова, гледай доколкото можеш да ги отминаваш с усмивка и да не се ядосваш.

Общи условия

Активация на акаунт