Ще купувам обувки - помощ.

  • 1 295
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 890
Боби вече ходи стабилно и е време да се сдобие с първите си обувки за навънка. Днес ще ходя да му търся, но всъщност не знам, какво да гледам. Какви трябва да бъдат - твърди ли меки ли, с цип или с връзки?

Моля помагайте, че няма да има повторение скоро.

# 1
  • Мнения: 652
При всички случай, когато купуваш, вземи бебо със себе си - да мери. Иначе може и да не улучиш. Например ние взехме едни бботи, които като подметка му бяха ок, но не се закопчаваха - кончовите се оказаха тесни.  Купувахме други.
Гледай обувката да има 2 "отвора". Например ципове от двете страни, или цип от едната, отпред връзки или каквото там. Добър вариянт е ципче от към петата. Нека подметките са цели (без обособена петичка).
Това е, което се сещам на първо време.

# 2
  • Мнения: 1 895
аз лично предпочитам да им купувам обувки с връзки-над глезена,за да е стегнат и да не се криви като стъпва бебчо,ортопедични стелки,ако подметките ти се виждат не дотам добре направени.като обуеш обувката на детенце и то стъпи право е добре да можеш да поставиш пръста си изправен вътре в объвката зад петичката му(дано ми разбра обяснението),за да си сигурна,че после пръстчетата му отпред няма да опират и да му убива на крачето.май това е основното.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 890
Цитат на: shedi
Нека подметките са цели (без обособена петичка).


Вероятно имаш в предвид да няма ток, нали? А да са като гуменки.

Цитат на: kremi
...като обуеш обувката на детенце и то стъпи право е добре да можеш да поставиш пръста си изправен вътре в объвката зад петичката му(дано ми разбра обяснението)....


Разбрах. Мерси. Таман се чудех, как да разбера дали не си е свил пръстите в обувката.

# 4
  • Мнения: 246
Цитат на: kremi
аз лично предпочитам да им купувам обувки с връзки-над глезена,за да е стегнат и да не се криви като стъпва бебчо,ортопедични стелки,ако подметките ти се виждат не дотам добре направени.като обуеш обувката на детенце и то стъпи право е добре да можеш да поставиш пръста си изправен вътре в объвката зад петичката му(дано ми разбра обяснението),за да си сигурна,че после пръстчетата му отпред няма да опират и да му убива на крачето.май това е основното.

точно така

# 5
  • София
  • Мнения: 301
За първите обувки на детенце е много важно да обхващат здраво петичката и глезена - да няма кривене.
И нещо много важно, което ми го каза докторката на моят син - когато ходи нека винаги да е с обувчици на крачетата, да не е босичък - дори в къщи.

# 6
  • Мнения: 652
[quote="Raya[/quote]

Вероятно имаш в предвид да няма ток, нали? А да са като гуменки.
да, това имам предвид.
Много съм застреляна днес - какви грешки, малеее.
Значи да кажа още нещо:
според повечето специалисти, в къщи няма нужда от обувки.
Обувки, но не ботушки, можеш да вземеш и ако имаш очертан крака на детето и добавиш по 12 мм към очертанията.
Твърда пета е задължително изискване, но това май са го написали вече.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 744
да, равна подметка, да имат сводче, т.н. ортопедични. Най-добре е като се обуе на крачето, крачето да се мръдне напред, пръстчетата да опрат отпред в обувката и отзад да остане поне един пръст разстояние
Нашите първи обувки бяха с връзки, над глезена

# 8
  • София
  • Мнения: 3 890
Благодаря ви.

Тръгваме, пък дано купим нещо наистина удобно.

# 9
  • Мнения: 597
Хубаво е обувките да са с твърда подметка и стегнати при петата и глезена.Хубаво е да вземеш ортопедични-има на Колев и Колев.Най-добре е да ги купуваш с детето,за да ги пробваш на място.Успех!

# 10
  • Мнения: 768
Обувките за прохождане трябва да са като боти и здраво са поддьржат глезена отзад за да се чувства уверено детето.
Подметката да е гумена и еластична. Самите обувки да не са от твьрда кожа за да не нараняват крака.
Бебка най-добре ходи в едни боти които са ни от Русия-отговарят на всички горни изисквания.
Имаи и пух отвьтре даже.
Иначе тук и взехме едни обувки които отговаряха на горните изисквания ама нямаха пух отвьтре а само кожа(такива не се правят май) и и замрьзват краката.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 336
аз съм абсолютен фен на Минимен - вярно е, че са малко по-скъпички, но пък за сметка на това са от естествени материали, ортопедични, леки, меки, захваща глезена, без да са по-високи така че да пречат на ходенето
мойта бебка проходи с такива - без връзки, защото първата й задача на обувките с връзки е да ги развърже, а се лепенка, която е супер здрава - вече 4 месеца ги носим и не е мръднала

Общи условия

Активация на акаунт