Бременност и запушен нос-моля помогнете ми да дишам:)

  • 10 969
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 258
Момичета,от няколко дни съм съм със зверски запушен нос.Докторката ми каза,че мога да слагам Африн 1-2 дни,но това не ме устройва.Тези дни минаха и сега отново едва дишам.Какво мога да слагам,което да не навреди на бременността ми/бременна съм 10-11 г.с./

# 1
  • Мнения: 1 284
физиологичн разтвор  Peace

# 2
  • Мнения: 2 258
физиологичн разтвор  Peace

не помага Hug Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 2 164
Като бях бременна си слагах капки за нос Нисита, но нямаха ефект, поне при мен.

# 4
  • Мнения: 468
Африн може и по - често да слагаш - 3х2, аз в такава доза пръсках. И овлажнявай въздуха в помещението където се намираш.Ако се касае за Ринопатия гравидарум това ще ти помогне, ако обаче си пипнала някой бацил - обратно на лекар.
Лека и безпроблемна бременност.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
Пробвай да си впръскваш СТЕРИМАР, също Низита-крем

# 6
  • Мнения: 468
Стеримар и Низита маз ще имат ефект само ако запушеният нос е от заболяване /бактериална или вирусна инфекция, алергия/, но при бременност лигавиците /вкл. и в носа/ "набъбват" и трябва средство, което да действа в тази насока, да ги "отбъбва" /ама, че израз!/.

# 7
  • Мнения: 2 258
Африн може и по - често да слагаш - 3х2, аз в такава доза пръсках. И овлажнявай въздуха в помещението където се намираш.Ако се касае за Ринопатия гравидарум това ще ти помогне, ако обаче си пипнала някой бацил - обратно на лекар.
Лека и безпроблемна бременност.

Афринът ми действа много добре,но незнам доколко е разумно да го слагам повече от два дни и дали не е вредно за плода....

# 8
  • Мнения: 1 043
пробвай хомеопатия - а ако е ринит има много хубав назохил мисля че беше - струва около 10 -11 лева но много помага - не вреди на плода Peace
пробвай и с инхалация с лайка и сода
а ако е бацил - биопарокс - местен антибиотик е и не вреди на плода също  Hug

# 9
  • Мнения: 1 043
ето и сайт за проверки кое може и кое не като си бременна и степен на риск ако има такъв

# 10
  • Мнения: 468
Африн може и по - често да слагаш - 3х2, аз в такава доза пръсках. И овлажнявай въздуха в помещението където се намираш.Ако се касае за Ринопатия гравидарум това ще ти помогне, ако обаче си пипнала някой бацил - обратно на лекар.
Лека и безпроблемна бременност.

Афринът ми действа много добре,но незнам доколко е разумно да го слагам повече от два дни и дали не е вредно за плода....

Аз пръсках около седмица. След това само при нужда вечер. Ако ти помага по - ниска доза, два пъти на ден го пръскай. Успокоението е, че към 4-ия месец тази гадост изчезва. Друг препарат не съм използвала и не мога да кажа нищо повече. Ако успееш да намериш подходящ хомеопатичен продукт - супер, аз поне не знам.

# 11
  • Мнения: 2 258
При мен проблемът е на вирусна основа,не е свързан с бременността.

ето и сайт за проверки кое може и кое не като си бременна и степен на риск ако има такъв

Криси,би ли ни дала линка,защото нищо не излиза.Ще съм много благодарна Hug

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Пробва ли дихателна гимнастика?
Помага много, лесно и бързо е.

Намазваш носа отвън и отвътре с растителна замина /олио/
Със събраби пръсти  /долепени един до друг/ : с показалците потъркваш носа от корена към ноздрите няколко пъти.
Със събрани в юмрук ръце, но с отделени встрани палци: масажираш оснновата на ноздрите /горния им край към носа/ едновременно в посока основа - буза -корен - устни. !0 пъти правиш едновременно тези малки кръгчета.
Затваряш с пръст едната ноздра и вдишваш през другата; Веднага запушваш тази през която си вдишала и издишаша през другата бавно /приблизително 3 пъти времето на вдишването/. 10 пъти така, после обратно /вдишваш през тази дето си издишвала/

Само не се напъвай и след това може да си направиш инхалация.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 144
Аз наскоро минах по този път . Много е неприятно. Стеримар-а вместо да ми отпуши носа направо го вакумираше . Добър ефект (но не отличен) имаше от етеричните капки Пиносол . А вечер когато си лягах си слагах по 2 капки Ксилометазолин , защото иначе неможех да спя . Те не се препоръчват за бременни , но все пак трябваше и да спя , а само от тях имах добър резултат. А и личната лекарка каза че може , но не повече от 1 път на ден !

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ксилометазолин.
Изпитано е (почти 7-8м. бях на тях) и УНГ лекар ми ги препоръча. Може да ги разреждаш 50:50 с физиологичен р-р.

Общи условия

Активация на акаунт