пюре от тиква

  • 17 642
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
Мами може ли да ми кажете как го приготвяте за бебетете ви?Ние сме на 4 и половина месеца и сме исключително на кърма,но от време на време давам по лъжичка две нови неща.Сега съм купила тиква и не зная как да я предложа.

# 1
  • Мнения: 5 362
Тиквата,поне аз,си я сварявах и после й добавях малко захарчица,за да не е съвсем безвкусна.Пасирах и давах.

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 12:39 от Ted_Ka

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!

# 3
  • Мнения: 2 849
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Peaceможе да добавиш и мляко

# 4
  • Мнения: 6 461
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Можеш да добавиш и Малко АМ.

# 5
  • Мнения: 5 026
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Peaceможе да добавиш и мляко
И аз така  Peace

# 6
  • между град и село
  • Мнения: 212
  Моето дете много обича тиква и всякакви пюрета, вкоито я има.И аз я варя и пасирам, може и без захар тя си е сладка.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Можеш да добавиш и Малко АМ.
Peace

# 8
  • Мнения: 1 186
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!
Можеш да добавиш и Малко АМ.
newsm10

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз я сварявам и пасирам/сега вече намачквам/.Не добавям нищо,тя си е достатъчно вкусна,но за захранване можеш да добавиш АМ или кърма.

# 10
  • Мнения: 1 448
Тиква + кърма= вкусно пюренце   chef По-добре без захар мисля и аз  bowuu

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Тиква + кърма= вкусно пюренце   chef По-добре без захар мисля и аз  bowuu

 Peace

# 12
  • Мнения: 49
Режеш и белиш, сваряваш на пара, пасираш, добавяш малко кърма и е готова. Захар - НЕ, тиквата е достатъчно сладка. Бебоците я обожават.
По мое мнение още ви е рано за захранване.

# 13
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Ако мога да се включа в темата ти, mama nely, за да не отварям нова.
Аз също съм решила да правя пюре от тиква (донесоха ми домашна), засега захранвам с купешко - тиква с ябълка, вече стигна до 1/2 пюре. Въпросът ми е - колко може да е максималното количество пюре на едно ядене. То е ясно, че трябва да се водим по детенце, но ми е интересно по колко мога да му давам на обедното хранене

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 404
Ако мога да се включа в темата ти, mama nely, за да не отварям нова.
Аз също съм решила да правя пюре от тиква (донесоха ми домашна), засега захранвам с купешко - тиква с ябълка, вече стигна до 1/2 пюре. Въпросът ми е - колко може да е максималното количество пюре на едно ядене. То е ясно, че трябва да се водим по детенце, но ми е интересно по колко мога да му давам на обедното хранене
На 5 м. можеш да дадеш 150 гр. или колкото мляко изпива. Моята дъщеря след като я захраних си изяждаше цяло пюре на едно хранене. Друг е въпроса, че плодово пюре не замества хранене, още по-малко обедното. Ако си захранила с морков или картов, можеш да давеш на обед в комбинация с тиква.

Общи условия

Активация на акаунт