Иска ми се да ви препоръчам нещо, което става за подарък от дядо Коледа :-)

  • 2 144
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Нали вече се обсъждат подаръците за Коледа, ми хрумна да ви препоръчам (според мен) супер подходящ подарък за 2 и малко над 2 годишните деца. И за да не преписвам едно и също нещо, моля, погледнете една тема в подфорум На пазар:

Колело без педали:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141074.0

# 1
  • Мнения: 1 734
Че защо ще му е на дете колело без педали, не ми се струва удобно  newsm78 ... или може би, педалите се монтират допълнително

# 2
  • Мнения: 3 927
Защото дете на две години не може да кара колело с педали Simple Smile

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
и аз го видях това колело в ТСМ-а до нас и се питам могат ли да му се сложат педали? newsm78

# 4
  • Мнения: 3 927
Не, не могат. Идеята на това колело е детето само да се научи да пази равновесие. Така преходът към нормално колело е много по-лесен. Седалката е на такава височина, че земята се достига спокойно само с краката и се бута подобно на скутера. Според мен помощните колелца на колелата например вършат много лоша услуга на децата - те се накланят на една страна и това им пречи да се пуснат на двете колелета. А едно такова колело може да се кара и на 3 и отгоре годинки......

Разбирам ви, че приемате идеята първосигнално отрицателно, но се замислете малко и ще откриете гениалността й. Особено ако сравним това колело с триколките, които най-често са конструирани така, че детето не успява да достигне и натисне педалите! Поне аз все такива виждам по улиците.
Е, това са ми аргументите.  Simple Smile Вие си решавате дали 18-30 лева си заслужават.

# 5
Защото дете на две години не може да кара колело с педали Simple Smile

Айде сега ще ми изкарате детето надарено или гений! Laughing

# 6
  • Мнения: 1 426
колелото е супер, жалко че сме прескочили този момент

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
За мен също изглежда странно такова колело. Идеята е детето като се позасили с крака да премине няколко метра с само на две гуми? Или през цялото време го бута с крака? Моята дъщеля е вече по-близо до третата си годинка и се е научила да върти педалите на колелото и установи, че така се движи по бързо отколкото бутане с крака. Та мисълта ми е - ако децата ползват колелото без педали към третата годинка трябва да се учат и на каране с педали или? newsm78 Интересно ми е просто, не си заяждам. Винаги са ми любопитни новите играчки и гъдели за деца.

# 8
  • Мнения: 3 927
И аз не се заяждам.  Simple Smile Просто ми е интересно как веднага новите неща се отричат Wink. И за да е още по-ясно ще споделя нещо: работя в туроператорска фирма и обслужвам немски туристи. Цяло лято наблюдавам как пристигат немските многодетни семейства и най-малкото дете в почти всяко семейство имаше такова колело. Очите ми изтекоха по тез колела, още повече че всички бяха Кетлер Wink. Почти на края на сезона успях да си купя колелото от една туристка, която си заминаваше за Германия с детенце с такова колело. Помолих я да си помисли дали е съгласна да ми го продаде на каквато цена поиска. Обясних й, че у нас няма такива, че имам двегодишно дете, че като се прибере ще купи на своето дете чисто ново колело  и тем подобни. За 10 минути жената се нави, аз й броих парите и взех колелото. Същият ден бях ужасно щастлива, мен ей такива еща ме радват Wink.
Детето ми го кара повече от два месеца, а се научи само за два дни да балансира......

И след отклонението, да кажа по темата:
Да, детето се засилва с крака и наистина може да измине без бутане няколко метра с вдигнати крака. Така моята дъщеря минава през локвите Mr. Green например......Другото положение е детето просто да крачи седнало на колелото и така да се придвижва. Моята дъщеря е на 2 г и 8 месеца и определено е малка за каране на нормално колело самостоятелно. В момента не мога да преценя кога ще бъде готова за това, но съм сигурна че това колело ще и помогне повече отколкото малките помощни колелца.

# 9
  • Мнения: 683
Интересно е. Сигурно има предимства. Мисля си, че нас мен би ми било трудно и като свикна с него по-бавно ще се науча на колело с педали... И решавам, че и за малката ще е така. Тя тъкмо навърши 2 г., ама не мисля, че е удачно за Коледа...може би напролет... newsm78

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
странно е...
виждала съм го и ТСМ-ски м-н и да го кара едно съседче. Майката каза, че само така успява да я накара да иде на ДГ заран Wink

Аз лично виждам смисъл от подобно творение точно 50%-ов  Confused.
На едно обикновено колело, ако ми се махнат педалите, ще върши същата работа. Друг е въпросът, че може да не достигат краката на 2 годишния дечко до земята...

Абе ако има излични кинти - купувайте смело. Аз обаче залагам да добрия стар кон , същата задача по придвижването на двегодишно.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Интересно ми е да видя колелото в действие - Таня, идваме ти на гости!  Mr. Green

Шани, добрия стар кон не мож го извади на улицата...  Peace

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защото дете на две години не може да кара колело с педали Simple Smile

Как да не може........... newsm78   ....моето дете кара колело, детски байк с помощни колелца.......

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Божкей! ooooh! Виждам ги неведнъж в тукашния ТСМ, ама си мислех, че са някакви нефелни модели, на които са им счупени педалите! Тане, жива да си - никога нямаше сама да се сетя, че това са нарочно такива колела.

# 14
  • Мнения: 3 927
Ей, Бу, да не вземете да ги изкупите сега в Пловдив Wink, че ще поръчвам да купуват оттам.....на теб  поне подозирам, че ще ти хареса......

Общи условия

Активация на акаунт