пюре от тиква?

  • 1 234
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 549
Ние сме изключително на кърма,но от време на време давам по лъжичка две ново ядене.Сега съм решила да дам пюре от тиква една лъжичка,но не знам как да го приготвя и дали става само тиква или трябва да е с нещо друго.А забравих да спомена,че сме почти пет месечни.

# 1
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
mama nely точно сега и аз щях да питам същото,защото съм решила днес да опитаме тиквата  Laughing
Ще следя темата,защото сметам на обяд да приготвя пюренцето    chef

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!Детето е много малко,за захар!

# 3
  • Мнения: 549
ами аз докато я варя сложих малко захар вече.

# 4
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Добре то без захар ясно,аз и без това не й давам!Но слага ли се нещо като масалце например  newsm78

# 5
  • Мнения: 23
Дадох първо картоф + тиква на Хипп (бях давала вече картоф ). Изчистих, нарязах на кубчета и сварих (без захар и други добавки, тя си е сладка и вкусна без тях) много добре, т.е. следвах съветите от "рецептите" тук  Peace . Странното беше, че като започнах да давам само тиква, Ния се запече  Thinking , а уж трябваше да е обратното.

# 6
  • Мнения: 2 381
Ние сме изключително на кърма,но от време на време давам по лъжичка две ново ядене.Сега съм решила да дам пюре от тиква една лъжичка,но не знам как да го приготвя и дали става само тиква или трябва да е с нещо друго.А забравих да спомена,че сме почти пет месечни.
Обелваш, нарязваш на парчета и сваряваш тиквата.После пюрираш и готово.Към нея можеш да прибавиш вече въведена храна(останах с впечатлението, че си захранила вече).Например картоф, ябълка-ако си въвела тези.Никаква захар, нищо друго, за масълце е рано още.Аз едва от скоро започнах да слагам по 2-3 капки зехтин в зеленчуковото и месното пюре.

# 7
  • Мнения: 5 026
Измиваш,обелваш,нарязваш и вариш.Аз не слагам захар.

# 8
  • Мнения: 385
Ние също днес ще опитваме варена тиква за първи път Laughing! Искам да попитам и за печената, знам че е по-полезно! Как се пече-само тиквата в тавичка, без вода, без нищо ли, и колко време  chef? Благодаря предварително  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 047
   Аз слагам малко мляко.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз я правя печена. Слагам малко вода и пека. После пасирам. Без нищо друго. Така замразих и кубчета във фризера.

# 11
  • Мнения: 2 631
Печената тиква била по-полезна - запазвала ценните вещества!  Peace Нарязвам на едри парчета, нареждам в тава, сипвам малко вода на дъното и пека до омекване, като проверявам с вилица. После намачквам /нищо не пасирам!/ и замразявам на кубчета.  chef
И никакви добавки - захар, масло, мляко и пр.  Naughty Само кърма - от извора, преди или след пюрето! Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 555
Полезните вещества се запазват по принцип  и когато се вари на пара. А масло и всякакви млечни, особено пълномаслени продукти, е добре да се избягват на тази възраст, заради риск от алергии. Аз захар не слагам в никаква храна за беба, защото не съдържа нищо полезно и води до привикване още в ранна възраст към сладки неща. А опита ли веднъж сладко, голяма е вероятността да се мръщи после на зеленчуковите и месни пюрета.

# 13
  • Мнения: 127
Имам един въпрос относно съхраняването на по-голямо количество тиква.Колко време трябва да се стерилизира ако ще се съхранява в буркан?Ако се замразява трябва ли да е предварително сварена?

# 14
  • Мнения: 8 917
Сваряваш,пасираш,но без захар Peace!Детето е много малко,за захар!

Започнахме с тиквата след годинка, годинка и нещо - слагам по лъжичка захар Peace

Общи условия

Активация на акаунт