Идея за телешко филе?

  • 2 730
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 978
Момичета,
Ще Ви бъда много благодарна, ако споделите някоя рецепта за приготвяне на телешко филе.

# 1
рецепти колкото искаш,но зависи как точно харесваш нещата дали печени, пържени или задушени.Най лесното което ми идва на идея е да направиш стекове /но само ако е хубаво оформено филето/друго може да направиш едне ролца с пълнеж.Може да направиш пълнено телешко филе с сос от печено или някакъв друг сос .Вариянти много.Дано да съм те опътила поне малко.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 244
рецепти колкото искаш,но зависи как точно харесваш нещата
Peace

Само да добавя, че филето като много крехко месо е по-добре да се готви на цяло. Просто е грехота да се прави на манджа накълцано. Но пък ако не страдаш от такива предразсъдъци - можеш да го сготвиш както си искаш.  Laughing

Разрови Готварската книга.

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Благодаря Ви момичета току що се ровичках в готварската книга и май ще се спра на някоя рецепта с топено сирене или сметана newsm78

# 4
  • Мнения: 319


Режеш месото на тънки филенца и запържваш от двете страни за много кратко, колкото да побелее.

В същия тиган запържваш 1-2 връзки пресен лук (според количеството месо). След като се запържи добавяш 1 кут. сметана за готвене. Връщаш месото и на тих огън задушаваш около 30-40 мин. като разбъркваш често. Подправки по желание - аз слагам стрито чили, розмарин и риган.

Приятен апетит!

Общи условия

Активация на акаунт