За всички, които искат бебе, но трябва да чакат след спонтанен аборт

  • 43 251
  • 461
  •   1
Отговори
Здравейте!
Преди 10 дена - 02.11 направих спонтанен аборт в 9 г.с. След кюртажа ми казаха, че ще трябва да чакам шест месеца, преди да започна опити пак. Сега ми е много мъчно и времето дотогава ми се струва страшно дълго.
Затова реших, че ако знам, че има и някой друг, който пак така чака, ще си пишем и времето ще мине по -бързо, а пък и ще си мислим за положителни неща, а няма да се връщаме към този ужасен момент.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 067
Миличка, съжалявам...

Минала съм по този път и те разбирам за това с чакането.
И аз самата прекарах времето на чакането точно тук в Искам бебе, и срещнах много нови приятели. Пожелавам ти успех, и ще видиш как бързо бързо ще се изтърколят месеците!

И на мен доктора каза 6 месеца, на 4тия отидох на контролен преглед и ми даде разрешение да почваме с опитити, та още следващия месец бях отново бременна... Сега съм съвсем накарая... И чакам срещата с моето бебече.   

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Dafni съжалявам за случилото се Hug
Чакането нистина е много гадно.При мен тъкм свърши този период(на мен ми разрешиха да пробваме след 3 нормална М).За съжаление не стана и сега е още по гадно от чакането-незнанието дали ще се получи изобщо някога. Sad

# 3
  • Мнения: 2 825
Дафни, съжалявам за случилото се.  Hug
както ти е казала Меги, периода на изчакване е гаден, но често лекарите го скъсяват след контролен преглед. Пожелавам ти скоро да се похвалиш с нова бременност и малко сладко бебче на финала  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 3 524
Дафни, съжалявам за случилото се.  Hug
както ти е казала Меги, периода на изчакване е гаден, но често лекарите го скъсяват след контролен преглед. Пожелавам ти скоро да се похвалиш с нова бременност и малко сладко бебче на финала  Hug
Hug Hug Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Дафни, погледни в тази тема, тя е точно за преживелите спонтанен аборт

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97873.0

Пожелавам ти да не ти се случва никога повече!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравей,

И аз направих спонтанен аборт на 29.10. , бяхв 7 г.с., правиха ми и кюретаж. Казаха да изчакам 6 месеца преди да подновим опитите. Тази седмица трябва да ми е готова епикризата, но дъщеря ми е болна и се гледаме с нея вкъщи и нямам възможност да отида на преглед. Ще видим с доктора каква е причината и мисля да говоря с него дали няма възможност по-рано да подновим опитите. Но пък погледни от хубавата страна - април месец може да правим бебе 2008  Laughing - аз така се успокоявам като ми стане мъчно - горе главата  Simple Smile  bouquet

# 7
Eee, Jutoo, sujalqvam. Znam kolko e gadno. V koq bolnica ti praviha kurtaj -  az bqh v sheinovo i na men mi kazaha, 4e oshte ne e gotova epikrizata. Ti shte hodish li sega na nqkakvi pregledi? Az mislq kato mi izleze epikrizata da otida na edin profilaktichen da vidq da ne sum lepnala nqkoq infekciq sled kurtaja ili nqkoi gubichoci.
Inache i na men mi kazaha 6 mecesa, no na men mnogo mi se iska sled svatbata fevruary da zapochnem opitite pak.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
В Шейново бях и аз. След 10 дни излиза епикризата - така ми казаха на мен.
Аз ходих при моя лекар, за да види дали са ме изчистили добре. Той ще ми вземе епикризата и направо при него ще отида, ще ме прегледа и ще видя какви изследвания трябва да се направят.

# 9
  • Мнения: 2 120
Аз си мислех, че ще стане много бързо след  спонтанния, но ето, че минаха вече 2 години...търпение трябва.

# 10
Джуто, колко време длед кюртажа ходи на профилактичен. На мен ми казаха да спре кървенето и тогава, но тъй като още ми покапва по малко, все още не съм отишла.

# 11
  • Мнения: 4 324

Охх, вземи мерки и иди на преглед, за да се види това „прокапване” дали е нормално или има проблем. Колко време ти казаха, че ще кървиш след аборта?

На мен ми казах 4-5 дена. Кървенето продължи 10 и веднага потърсих лекарско мнение. Предписаха ми матергин за контрахиране на матката.

Лекарката която направи абразиото ми каза 4 месеца пазене, д-ра който ме погледна след аборта ми каза 6 месеца, а д-ра при който отидох на профилактичен преглед 2 месеца след аборта (а по принцип трябва да се иде веднага след 1-ва менструация) ми даде зелена светлина. Така че важен е контролният преглед!

# 12
Да, и на мен точно така ми казаха 4-5 дена. Твоят лекар в Шейново ли е . Моята нещо е много несериозна. Ще я сменям май. Можеш ли да ми дадеш тела на твоя доктор.

# 13
  • Мнения: 4 324
Да, и на мен точно така ми казаха 4-5 дена. Твоят лекар в Шейново ли е . Моята нещо е много несериозна. Ще я сменям май. Можеш ли да ми дадеш тела на твоя доктор.

Не се шашкай сега. Аз първите дни след абразиото бях в болница и постоянно лежах. Тогава кървенето беше толкова слабо, че чак помислих че е спряло. Но като се прибрах и се пораздвижих се позасили, аз се изплаших и моментално на д-р.

Съветвам те наистина да идеш на преглед щом са се минали повече дни, за да види д-ра дали нещо не е останало ... Дано да не е!

Антибиотици някакви пи ли?

# 14
Ципрофлоксацин - 5 дена. Много е малко като течение, но го има. Можеш ли да ми дадеш координати на някой добър доктор. Явно няма да ходя при моята вече. Чудя се дали да не отида в Шейново или пък съм чувала, че в болница Вита, също са добри специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт