ВМ НВХ - ближа мас изпадам в екстаз! - 8

  • 18 869
  • 405
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Хайде поредност ни превзе, да хапнем ний мезе,
да тръснем тлъстинки,  да окапят наште мазнини! Mr. Green

Високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета, упс- хранене, практикуваме с настоящата тема.
Spidersport.com и форум ВМ НВХ.

Старата 6-та тема с обяснения и линкове е тук. Ще се постарая да осигуря подробност в този първи постинг по-късно за нашето хранене...

Успех в начинанието на всичкото апетитни дами, списващи и четящи тук!  bouquet


ВМ НВХ - ръфам пражоли стягам крачоли 7 част

Щеше ми се да се похваля килограмово, но само сантиметрово имам напредък.
От друга страна, бъркам страхотно спаначено суфле със сметана, сирене и яйце, ям сладко и съм щастлив, че диетизмът ми се отразил тъй добре, та чак ми хлопат парцалите. Вече 9 месеца така я карам, досега можех да родя едно сестриче на бебе Май, а аз само ядене ми в главата и суета.
Откак слабея - много се момея.  Blush
Копирам стандартното начало на всяка тема, в помощ на всички нас.
Успех ви пожелавам!  Heart Eyes


Препоръчвам да се измерят необходимите стойности със сантиметър и кантар, да се опишат на бял лист (може и розав) и да гоним по-малки цифри. И също тъй ще организирам подписка срещу Коледно-Новгодишните празДници...

Spidersport.com

Ето какви храни могат да се ядат.
ВМ-НВД за начинаещи и не само начинаещи
Тук се изчислява колко калории са ти необходими дневно, за да си направиш сметка по uолко калории да ядеш (трябва да се намалят с 20 %, но не тряба да са съвсем оскъдни, защото организма привиква към липсата и не гори мазно), има таблица(калкулатор какво и по колко ядеш... Изобщо този сайт дава  доста информация
 Тези сайтове FitDay  и Calorieking  са за изчисления на калориите и процентното съотношение между мазнини, въглехидрати и протеини. За справка, добре е да са 60%м - 20%в - 20%п. Въглехидратите не бива да надвишават 20 %. Мазнините могат да варират от 50 до 70%, белтъците от 20 до 40%, ако има  дни , в които белтъчините не са в особена норма, не е проблем. За неспортуващи, няма нужда протеините да минават 40% дневно.
 таблица за основните храни, които могат да се приемат.
Рецепти подходящи за ВМ-НВД.
 Пие се доста вода, минимум 2 л на ден, ежедневно се препоръчва и приемането на един лимон или грейпфрут, може да се замени и с ябълка.
Закуската обикновено е кисело мляко с ленено или сусамено семе и пшеничен зародиш или пшенични трици. После, добре е храненията за деня да се поне 3. Хапват се меса и зеленчуци, по-малко млечни неща . Калориите се разпределят равномерно.

*************
Препоръки разни:
 - Водата се пие в повече (всъщност нормално е и задължително по принцип да се пие по 1,5л) за да може чрез диурезата, която предизвиква, да се изхвърлят непотребните токсини от организма... Сутрин си напълнете половин литрово шише с вода или чай, изстискайте половин или цял лимон (според вкуса ви) и сте изпълнили нормата за единия плод, полагащ се дневно. 3 шишета по 0,5л вода за деня ще ви се отразят чудесно. Винаги пред компутера си носете чайче или вода (аз чая го пия по-лесно, отколкото чиста вода) и се наливайте, докато четете или чаткате...
 - Препоръчва се употребата на зелен чай, освен диуретичен ефект, той разхлабва, но и пада кръвното от него, а ние жените сме предразположени към нискокръвие... Та ако не ви понася, не го пийте често.
 - Ако консумирате много кафе, намалето го до 1-2 дневно, замествайте с безкофеиново, а тези, които са в застой въобще да го спрат за известно време. Към кафенцето може да си позволявате понякога сметанка или малко прясно мляко за подобряване на вкусовите качества... Можете да заместите кафята с натурално какао.
какао
сладкият убиец - за употребата на подсладител и вредата от него
 - Ако ви се доще да прегрешите с нещо сладичко или тестено, сторете го преди обяд и то с няколко хапки.
 - Трябва да консумирате ежедневно най-малко по 1 грам рибено масло, за предпочитане капсули "Ескимо 3". Съдържа незаменими мастни киселини, въздействаще върху сърдечно-съдовата система и т.н.. Хубаво е да се приема по време на хранене с белтъчини.
рибеното масло от искрица надежда
Diet for Pregnant and Nursing Mothers - тема на Милко Геогриев относно диетиране при бременни и кърмачки 
защо се пие рибено масло тема в Спайдърспорт
защо се пие рибено масло-2
омега-3 мазнини и интелигентност
статия за лененото семе и омегите
 - Задължителна е употребата на сурови ядки. Орехите са много подходящи. Бадем, лешник, слънчоглед... Соята и царевицата не са ядки. До 50-60гр на ден, понеже са въглехидратни и е желателно да се изконсумират до следобяд.Орехите намаляват риска от сърдечни проблеми с поне 15%. Богати са на омега-3 мастни киселини и на естествена форма на витамин Е (мощен антиоксидант!), фибри и протеини.
Внимание! Фабрично печените ядки (кашу, фъстъци, бадеми) съдържат много сол и хидрогенирани мазнини.
 - Зехтинът би трябвало да е  основен вносител на мазнини във вашето тяло при тази диета. Купувайте си само студено пресован и в тъмна бутилка (зелена обикновено). Информация за него - тук.
 - Закуската ви може да е от омлет с нещо си, айрян, плод, 2 пълнозърнести сухара с масло или кашкавалец. Но може и да е от кисело мляко с ленено семе, сусам, пшеничен зародиш или трици, които също са задължителни в дневното ви меню и е хубаво да ги изконсумирате по-рано. Необходимата дневна доза на изброените сурови и смлени добавки е поне 10 гр или 2 равни с.л. Може да ги добавяте в ястията си, салати, може да си ги накиснете от вечерта в киселото мляко и да добавите чаена лъжичка мед и така да закусите питателно. За глезотия са чудесни овесени ядки със сирене, задължително накиснати от поне няколко часа във вода с малко лимонов сок или капки оцет (за усвояване на минерали..)
питанка за  лененото семе
есенциални мастни киселини
пшеничните трици
покълнали храни
за сусамът и сусамовия тахан
 - Ако се чудите какво да ядете за закуски между основните хранения, добро решение е първата закуска да е ябълка, кашкавалец, омлет, а втората ядки. Бързо, лесно, удобно, калорично.
 - Не забравяйте, че това е високо-мазнинна диета. Мазнините ви трябва да са доста, не ги ограничавайте за сметка на белтъчините. Пример съм аз, който ям месо на воля, понякога забравям да добавя салатка, а и да гарнирам с нея, не добавям зехтин, пък не бива тъй.. А мазнините дават чувство за ситост, отгоре на това са полезни (зехтин, прясно краве масло, сметана...), затова не ги забравяйте и добавяйте. Винаги може да си намажете омлета с масло, да накълцате пържолата и да объркате със сметана (това не е за вечеря обаче!), да полеете зарзаватите със зефтин. Реално погледнато, не се ядат толкова много мазнини, просто  са много калорични.
 - Старайте се да ядете чисти меса, не колбаси разни, с неизвестно съдържание и най-вече соя. Луканка и суджук, сушеница може. Пушени, но не прекалявайте, че и там освен обилно вредно количество соль или разни консерванти съмнителни, та дори веднъж бях прочела нещо карамелово, не го познавам. Натурално най-добре.
 - Хапвайте зелени работи по-честичко - спанак, лапад, коприва, марули, броколи... Приятни за перисталтиката, с малко въглехидности. Омлет със спанак и сирене, копривена чорба със сирене и сметана, импровизирайте!
 - Ако ви се е прияло макаронено изделие, нека е пълнозърнесто.
 -Този режим на хранене пропагандира здравословно ядене на всички видове храни, с ограничение на част от тях. Затова резултатите от лишенията са бавни, но славни. Не се стресира организмът, не ви се образуват стрии, не ви висва кожата, всичко става постепенно, също както постепенно сте надебеляли. Колкото по-бавно се отслабва, толкова по-добре за вас! Отначало се свалят 2-3-5кг, след това по около 2 кг месечно, може и повечко,може и по-малко, зависи...
 - Хубаво е, ако не сте се погрижили за кожата си досега, да го направите в настоящия момент. Най-лесно и дори най-полезно е мазане (ежедневно) със зехтин на цялото тяло. За  мека кожа и подхранена такава. След баня, върху леко влажна кожа втрийте зехтин, объркан с някоъ балсам за тяло, че да ви мирише приятно. Наблегнете на проблемните си области, бедра, корем, ръце, паласки, масажирайте си ги по-интензивно дори... С масажа ще опознаете телесата си, няма да ви хареса сигурно и ще се амбицирате постоянно да добиете строен силует!
за бюстът
 -  друго не се сещам.


високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 1 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 2 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 3 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 4 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 5 част
диети - англ.

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 13:25 от Зъхи

# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Добра пожалавать новом Теме smile3525 сига иди питата с меда и хорото- за всичките членки на темата само хорото tooth
Вижти я нашата ръководителка newsm56-срам я било-изяла две трохи шеколад и още там колко си трохи бисквит иии вечи Embarassed
Вижти мен-безсрамницата-аз съм за срам Blush-ма нещо не съм чувствувам тъй
За сега устоявам-обяда беше пържоли със салата от зеле и моркови и едно триъгълниче топено сирене-довечера съм на ресторан, мисля пак месо да тъпча, после ще кажа как съм са омаскарила
Хади късмет на новото начинание

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Господ здраве да дава на нашият модератор Зъхи,  който бе помолен за услуга и я извърши, като преписа от старите теми ония подробности в първия постинг!   bouquet
 

Тонимире, дан са отпущаш, дан се преглъщаш, смело потъвай в нисковъглехидните дебри на мазнотийското диетуване! Сега да опража картофата и да опека крилата и за тоз месец туй ший то!  Embarassed

# 3
  • Мнения: 330
Добър ви ден и от мен!
Ха да ни е честита новата тема!!
Аз съм малко депресиран, още повече шокиран,
че без да прегреша съм качила 100 кила!!! newsm45
Какво става,  чудя се аз? Ядох само пиле , скариди и салата тези два дена,качих калориите на 1200, въглехидратите са 20-25 грама на ден, а резултата е срамен, убийствен!

Тонимир ти какви ги нареди, бъбреци и жлъчки, хайде оправяй се!
 thumbsup

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 14:22 от Cake

# 4
  • Мнения: 533
Да се разпиша и аз в новата темичка.
Днес за срам е мойта работа, едно черпене, едни тортички има в офиса, е, не можах да им устоя  Embarassed
Ох, дружки мои по съдба да ви се оплача - все гладна стоя и все дебела ходя, може ли такзвоз нещо  newsm78. Не ям повече от 1400 калории, от млечните си позволявам 1/2 кофичка кис.мл., 100г извара, спортувам, поне 2 пъти на фитнес ходя, вървя пеша, пия вода, и пак едни 4кг ми се опъват, какво да правя, казвайте, съвети приемам всякакви  Hug

# 5
  • Мнения: 4 428
Здравейте

И аз се записвам в редиците на практикуващите ВМНВД. Като прочетох другите диети и никоя не става за по-продължително практикуване, докато този режим е много добър. Още съм на етап проучване, но горе-долу се ориентирам. Спайдъра много ми помага.

Имам някой и друг въпрос за някои храни дали може и по колко:

- Туршии. Не си падам особено, но все пак да знам
- Гъби. Обожавам ги и ги слагам във всичко
- Горчица, соев сос и въобще нещо такова
- Разбрах, че се препоръчват зелените зеленчуци. Но предполагам не е проблем да се ядат и всички остнала
- Разните топени, пушени и т.н. сирена за мазане

Освен това останах с впечатление, че менюто е тип скара - месо + гарнитура от зеленчуци. Може ли да се готвят и манджи  Rolling Eyes Аз обичам по-воднисти манджи и основно супи.

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 15:02 от veselina_s_p

# 6
  • Варна
  • Мнения: 618
Айде да се разпиша и аз за голям мой срам!
Навремето бях в тази тема, изгубих се за има няма цяла година, а килата все същите стоят, че и отгоре. Вече съм отчаяна, депресирана, изумена и си блъскам главата какво да правя. Не се трая такваз дебела Crazy Пък за мъжа ми незнам Rolling Eyes
Та да питам и аз салата зеле с майонеза и сиренце може ли да се папа? На обед от работа ходим на Годзила и мога на салати да го карам. Ама щом се прибера, вечерям кат ламя и все сладко за десерт търся Whistling Трябва да се отърся от лоши навици, създадени ми от мъжката страна / ама на него нищо не му се лепи Thinking, само на моя г..з/. Помагайте със съвети, напътствия огромни, за благото на народа да сваля тез кила, че лятото да не викат по плажната ивица лапетата "Тате, тате, кит на сушата!"

# 7
  • Мнения: 597
Здравейте Отслабнали и по -малко заслабнали,и такива като мен,дето хи4 не са отслабнали.Я да бутна теми4ката напред,4е пак някъде сте се скрили,гризете нещо знам аз. Я да попитам,аз за Китайската храна,става ли за нашата диетка?Май4е не става,а?С тия сос4ета,пърженки месца..ох,...а как ги оби4ам..и днес прегреших с една порция,не голяма,ама си я мушнах с такъв апетит..Хайде сега за ве4еря само салатка,да ми доиде умът. Тониир4е,пии ме4о грозде на 4ай,спазмалгон и бусколизин,ако още ги има по аптеките,по мое време така се оправяхме.Също така : смеси равни коли4ества мед,зехтин и лимон 1:1:1. може в бутилка,и го дръж в хладилника.Сутрин на гладно по 1-2 супени л. Страхотно помага. Лимоните разтварят песъ4инките,меда омекотява каналите,а зехтина спомага за по безболезненото изкарване навън.Пйй го колкото можеш,като време,може и месец. Извинявам се за оффа,но е важно за дружката в нужда попаднала.Хайде,стой на топло,глези се,сега ти е паднало.,и бързо да се оправяш,а любовното да носи цветя и пържоли,да те ухажва и гледа в о4ите,кажи му,4е това е 4аст от рецептата да оздравееш по-бързи4ко.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Кейке, задържал си вода, няма друго обяснение. Спокос, не си натрупал мас, само вода има в телесата.. Знаеш!  Peace

Венити, навярно да смалиш с 200калориите за деня, да станат 1200? Какво мислиш?  Wink


Веси:
- Туршии- може понякога, но солени са, а в други и захар има. Иначе не е лоша храна, щото съдържа запазен витамин и кисело, а то стопява мазнините. Но трябва да знаеш съдържанието на туршията - без захар!
- Гъби. - можеш да ядеш.
- Горчица, соев сос и въобще нещо такова - не! Пълни със захар, нишесте, неизвестни Е-та и т.н..
-  зелените зеленчуци- най-основно те трябва да се ядат, зарази целулозата и полезните им елементи. Не е проблем да се ядат и всички остнали, обаче по-полеки с червените заланчуци, защото са по-въглехидратни, все пак!
- Разните топени, пушени и т.н. сирена за мазане - внимателно чети какво съдържат. Понякога са доста захаросани, въглехидратни, нишестени, калорични са също така, тряба се ядат в малко количество, но може. До следобяд.

Новичка, салата зеле с маьонеза и сирене.. Ами без майонеза си я поръчвай. Просто не е домашна, не знаеш с какво я зарреждат в Годзила, най-добре домашна майонеза, пак в малко количество...
 
Пинки, китайската храна е пържена в соев сос. Не е особено препоръчителна, ама зависи пак от ястието. Например ароматна печена патица поднасят с леко задушено зеленце и става. Някои манджи като ги поровиш малко също можеш да изядеш- отделяш повечето моркови, бамбук, гледаш да не ядеш сосът... Така ...

# 9
  • Мнения: 330
Пинки,

Какви са тези китайски яденета с нишестета в соса и ориз отстрани като за целия китайски народ.
Започвай да даваш отчети тука не ми ходи по ресторанти да те мамят със забранени неща.

Nebesna,
надявам се да е вода!! Ония идиотски кантар показва повече вода  и по-малко маc, че било имало в моето туловище,но дали да му вярвам.?????? newsm78
Тонимир, Къде си бе, страдаме по тебе, хаиде стига си ходила по ресторанти, ела си, да ни видиш. Cry

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 21:16 от Cake

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета от тази седмица и аз съм в редиците на БМ НВХ,стискайте палци за скорошни резултати:)

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Хауу колко нови симпатизанти сме привлякали-хауу -браууу smile3501
Аз пък днес реших,че съм в състояние да ида да са уча и бях на курс, после джуниЪра ме зе и отидахми да ядем-той пица с ананас, аз пържола с домат и краставела-муци работа. Ма сега тук един сок пия, че като го гледам как са цамбука в чашаата и преглътам големи глътки-туй е, днес добре го дадоф.
Пинки ако знайш колко треви и билки съм изпил.....мечото грозде ми дразни на стомаха-по-точно на жлъчката и не го пия вече-ма преди се наливах направо. С други илачи са опраям, ма туй дето си ми го казала за меда, зехтиня и лимона го турям на косата-за хранене на косъма-ма не съм знаел,че става и за пиене-ще го заджуркам и него
И аз съм увеличен килограмово, не знам вече от храна ли от сол ли от наближаващ период ли-ще си проличи.....
Хади всички по-сирьозно да го даваме, че много дълго стана отпускането

# 12
  • Мнения: 330
slan4ogled,
Добре дошъл при нас!
Ние сме отбор юнаци, надявам се да ти хареса с нас.
 newsm10 newsm10 newsm10

Ура Tонимир се завърна!!!!Браво, днес добър си бил!

 Я признай си сега колко от пицата боцна! Joy Wink

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 21:29 от Cake

# 13
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Кейки направо вече нямам търпение да се връщам на работа-като съм вкъщи само се въртя покрай разни храни и все посягам-не знам как издържате с Небесната-вече 4 дни готвя разни манжалъци и баници, катми, мляко с ориз, други манжи и голям зор-ей го днес незнам как издържах и то пак не на 100%.
Ама сериозно съм се замислила да затегна коланите, джуниъра си отива в края на седмицата и пак махам млечните-тоз път по мое желание. че и водата драстично намалих и ескимосите забравих да пия-ма туй беши, стигнах връхта на ужаста и преставам

# 14
  • Мнения: 330
Тонимир,
зор голям е да се стърпиш да не дъвчеш когато готвиш, но аз стискам вече 25ти ден! Три пъти прегреших с бяло вино, туй то. Аз оставам и тази седмица безмлечна, после ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт