Парите

  • 2 844
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 362
Въпроса ми е кой управлява парите вкъщи-вие или татковците?
Нашите пари,например,стоят общо.Никога не сме си ги делили.Аз се занимавам с покупките,а таткото ходи да плаща сметките.Сега аз не работя и основния ни доход е от неговата заплата.Винаги когато вземе пари ги оставя вкъщи и от там нататък се оправям аз.
Интересно ми е при вас как стоят нещата.

# 1
  • Мнения: 7 474
Аз, по простата причина , че само аз пазарувам всичко за  вкъщи + дрехи , подаръци и каквото се сетите, което не значи , че не са общи. Така мога да преценя докъде да се разпростирам .Те пак стоят в шкаф, където всеки може да бръкне и да си вземе , но май предимно аз бъркам.Peace

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 14:07 от Lео

# 2
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Аз...всички финанси рано или късно опират до мен.

# 3
  • Мнения: 4 053
Аз...всички финанси рано или късно опират до мен.


и при нас е така

# 4
  • Мнения: 891
Нашите пари,например,стоят общо.......Винаги когато вземе пари ги оставя вкъщи и от там нататък се оправям аз.


И при нас е така. Предимно аз се грижа за плащането на сметките, пазаруване и т.н.

# 5
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И двамата получаваме заплатите си на дебитни карти и не изтегляме всичко, както правят да речем родителите ми, а си ги държим и когато се налага теглим оттам. Двамата имаме карта за сметката на другия. Тъй като моята сметка е с по-добра лихва, на нея правим спестявания - през картата на мъжа ми минават всички разплащания по къщата, седмичните покупки на храна и оттам теглим за "джобни".

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Парите дава мъжа ми когато му поискам, той плаща сметките и пазарува основно, аз купувам само някои неща за допълнение. Мразя да съм финансово зависима!  Close

# 7
  • Мнения: 819
Винаги правим всичко заедно...дори и с парите е така.

# 8
  • Мнения: 1 937
Пари в брой - рядко и неголеми суми.
С тези по картите разполагаме солидарно.
Сметките - електронно - той, аз, все тая.
Обикновено пазаруваме заедно.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Мъжът ми е финансовият министър вкъщи  Peace; аз и без това съм казвала многократно, че живея с калкулатор  Mr. Green Решенията какво ще се купува обсъждаме заедно и преценяме докъде можем да се разпрострем. Моята заплата си кротува в картата и се тегли само в кризисни ситуации или ако нещо мноого ме изкуши  Embarassed Обаче пък от картата ми теглят вноските за колата, така че чисто  остават вътре около 300лв месечно. Картата с детските на детето не се пипа изобщо. Сметките ги плаща мъжът ми; аз отговарям за пазаруването /освен в случаите, когато пазаруваме в хипермаркет/, плащането на кабелната и сметките за входа /защото обикновено съм си вкъщи по това време/.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не си правим сметка- който когато има купува каквото трябва.

# 11
  • Мнения: 1 915
Моите пари са по дебитна карта, а неговите ги плащат на ръка.
На пазар ходим заедно и на място решаваме кога кой да плати.
За джобни всеки си взима от своите - и на двамата са ни достатъчни.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 180
За "джобни" всеки си разполага с неговитв пари, а когато пазаруваме или плащаме сметките той е отговорника newsm03

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тема на таз тематика=10 000 лядна  Crazy

# 14
  • в Низината
  • Мнения: 705
и вкъщи парите стоят общо и всеки си взима колкото и когато поиска. Лошото е само,че не си правим никаква сметка.И двамата харчим много безразборно. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт