прехвърляне на майчинство

  • 2 351
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 514
Търсачката не работи, а спешно ми трябват бланките, които се попълват за прехвърляне на майчинство на бабата на детето. Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 356
Копирам от тема "НБМ- въпроси и отговори за майчинството и новите промени", дано съм полезна... Благодарностите - към ДейзиГ  Simple Smile :


ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА МАЙЧИНСТВО
Примерен образец на документи[/b]

Приложение № 2 към чл. 46, ал. 3


ДЕКЛАРАЦИЯ за ползване на отпуск по чл. 164 ал. 1 и 3 и чл. 165, ал. 1 от Кодекса на труда от бащата /осиновителя/ или от един от родителите на майката /осиновителката/ или бащата /осиновителя/




   Подписаните:   1. ................................................................
               /трите имена по документ за самоличност/


            2. ...............................................................
               /трите имена по документ за самоличност/

    заявявам, че първият от нас като майка /баща, настойник/ е съгласна /съгласен/, а вторият като баща /баба, дядо/ приема да ползва допълнителния платен /неплатен/ отпуск за отглеждане на
...
            /трите имена на детето/

   

   родено на ................... 20....... г., считано от ................ 20.... г. до ............... 20....... г.

   Задължаваме се при смърт на детето, при даването му за осиновяване или при настаняването му в детска ясла или в друго детско заведение да уведомим предприятието, за да прекрати разрешения отпуск. Известно ни е, че за неверни данни носим отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс и че дължим възстановяване на неоснователно изплатените ни суми заедно със законната лихва.




............... 20......г.

                 
               Декларатори:      1. .....................


                        2. .....................






Приложение № 3 към чл. 46, ал. 3


Справка от предприятието,
в което работи майката /бащата, осиновителя/




   Ръководството на ...
               /наименование на предприятието/

    удостоверява, че ...
   ...
      /трите имена на по документ за самоличност на майката, бащата, настойникът/

   

   работи като осигурен /а/ за всички осигурителни социални рискове с безсрочен /срочен/ до .................. 20.... г. трудов договор и е ползвал /а/ отпуск по чл. 164 и 165 КТ за отглеждане на детето /децата/ си .........................................................................................
родено на ............. 20.... г. /20..... г., в размер  на ...... дни, считано от ............. 20..... г. и остава да ползва още ................................. дни.




............... 20......г.

                 
               Длъжностно лице:
                        /подпис и печат/

# 2
  • Мнения: 10 514
мерси,точно това е  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 55
Ако прехвърля майчинството на бабата пенсионерка, а аз започна работа, тя пълното майчинство ли ще получава?

# 4
  • Мнения: 10 514
Виж в тема "НБМ- въпроси и отговори за майчинството и новите промени", не знам дали може да се прехвърля на пенсионер.

# 5
  • Мнения: 8 917
Ако прехвърля майчинството на бабата пенсионерка, а аз започна работа, тя пълното майчинство ли ще получава?

Трябва да е на постоянен трудов договор или трудов договор, чийто срок изтича след края на майчинството. Вариант е бабата да "почне" работа при познати дори за 2-3 дни и след това да излезе в "майчинство" Peace

Общи условия

Активация на акаунт