ФЕВРУАРИ е далече, а пък бебчо рита вече!

  • 11 285
  • 325
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
                            



01.02 joya pregnant  stork-girl
          stefani29, София pregnant  stork-boy
03.02 TheaFea pregnant stork-boy
           veni9, Димитровград pregnant
05.02 rosenna, Бургас pregnant stork-girl
          toni_ls pregnant
          nnnn  pregnant stork-boy
06.02 sier pregnant stork-girl
          бен pregnant stork-boy
          hrisito, София pregnant  stork-boy
          Cvetelinka pregnant
07.02 kiselina pregnant stork-girl
          vmania4ena pregnant
          Maimun4e, София pregnant
          Enserenity pregnant
10.02 Fruclichka pregnant
09.02 dar_ina pregnant
          kader, New York pregnant
11.02 radostche, Пловдив pregnant
          Мяуче pregnant stork-girl
          belami81, Пловдив pregnant
12.02 djidjo pregnant
13.02 po-pi, Русе pregnant stork-girl

          Daniellka, Бургас
14.02 Никит@, София pregnant
          anima, Варна pregnant stork-girl
          Petrova_  pregnant stork-boy
          AniPA , 24 г., София pregnant stork-boy
          Stich  pregnant
15.02 nina j pregnant
          bzepic, Словения pregnant stork-girl
          moremer pregnant stork-girl
16.02 galastra pregnant stork-boy
          Let  pregnant stork-boy
17.02 jas.min pregnant stork-girl
          ekaterina II  pregnant
18.02 karmelita, София pregnant
          galq86 pregnant
          Яшо pregnant stork-girl
20.02 badem pregnant stork-girl
           delight  pregnant
           Милена*, Варна pregnant stork-girl
           pepeliashka pregnant stork-boy
21.02 anim, София pregnant stork-girl
           rene_rs, Русе pregnant  stork-girl stork-boy
           mama_Moni , Варна, 26 г. pregnant
           MariaKG, 27г. София pregnant  stork-girl
           rosalinda79R pregnant
22.02 irina* , Варна, pregnant
           bamby pregnant
23.02 joji pregnant stork-girl
           Blaga, София pregnant stork-girl stork-girl
24.02 green_dawn, София pregnant stork-boy
            Bibi2202 pregnant stork-boy
            KATZAROVA  pregnant
            Desitta_P  pregnant
26.02 simantro  pregnant
26.02 ira72, София pregnant stork-girl
27.02 sky angel, Варна pregnant  stork-boy
          baby doll, Варна pregnant stork-girl
          black angel, София pregnant stork-girl
          monietty pregnant
28.02 Maktub,София pregnant stork-boy
          bopsi, Добрич pregnant
          Jenny_Art , 29г. pregnant stork-boy
          tipd   pregnant

Очакваме 67 !
22 и 15 !

Останалите 30 за сега са !
 
Ако някой съм пропуснала, да ми пише! Simple Smile Ще бъде добавен!  Kissing Heart


НАШИТЕ СНИМКИ ХУБАВИ smile3509

потребител: fevruari
парола: 2007

Предишни теми:
  Хайде февруарки. Смело напред
  Малък Сечко е далече, мъничко е още февруарското човече... 
  Февруарски сняг ще ни затрупа, бебчо във кошарката ще гука!
  Февруарски виелици ще веят, бебешки усмивки ще ни греят!
  Няма радост по-голяма, от това да бъдеш ФЕВРУАРСКА мама!
  ФЕВРУАРСКИЯТ ни бебчo сладък, за деня на влюбените ще да е подарък!
  ФЕВРУАРИ наближава вече,още толкова остава,за да гушнем малкото човече!
  ФЕВРУАРСКИ студ навън ще свива, мама сладко бебче вкъщи ще повива!
  Времето отминава,февруари приближава и коремче наедрява!

Предложения за нови теми:
1. "Снежинки февруарски ще хвърчат и бебчета ще зареват!!!"
2. "Заедно със февруарски сечко, трябва да посрещнем малкия си бебчо!"
3. "Февруарски сечко щом завилнее, малък бебчо ще се смее."
4. "Мама без търпение е вече да си гушне февруарското човече!"
5. "Мама гали щръкнало тумбаче, вместо него, февруари бебчо във кошарката ще плаче!"
6. "Вятър вее, студ сковава, а до Февруари мъничко остава!"

Интересни линкчета за разглеждане!
Определяне пола на бебето!
Интерактивен календар на бременността!
Филмчета! 1. info mama; 2. videos
Календар на бременността по седмици
Интересно филмче!
ПРОГРАМА "МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ"
Детски зодиак!
Сак за родилния дом
За бебчо!
Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето
Йога и бременност
Бебето в сантиметри

# 1
  • Мнения: X
Добро утро! Разписвам се първа в новата темичка. Днае съм от рано в офиса имах късмет с пътуването и съм в по- добро настроение. Grinning Вчера вечерта едва се довлякох до дома, чуствах се ужасно, наред с това имах и малко спречкване с шефката ми, която сега реши точно да се зъби. Незнам, да не би да чуства яд или нящо подобно, задето ще излизам в болничен, вече започнах да се чудя... Thinking
Та тази сутрин като прочетох какво е написала Уиши, последно в старата тема и се замислих някак си по- дълбоко Rolling Eyes
Много си права, аз съм на същото мнение, но все си виках, хайде по нататък, още се чуствам добре и т.н. А то каква стана, сега съм кълбо от напрежение. Аз съм взела решение, че близките 2 седмици някъде се оттеглям. Но искам да е сигурно, та тогава ще докладвам.
Днес се очертава някои от вас да посетят у-щето, очакваме доклад- подробен, как е минало. Laughing
Желая на всички приятен и усмихнат ден!

# 2
  • София
  • Мнения: 718
Честита нова темичка!
Момичета взимайте си болничен и изобщо не се чудете.   newsm10 Почивайте си и се радвайте на бременността си. Аз от началото на бременността съм си вкъщи и не съм умряла от скука - винаги има какво да се прави:   newsm64 newsm75 newsm79 newsm28 1ironing wash hang 1dishes newsm55  food002 newsm71 newsm01 tv

# 3
  • Мнения: 1 117
Здравейте момичета  Simple Smile

На мен си ми е много хубаво , когато съм си вкъщи Wink, винаги има какво да правя , особено и с Валери! Имам един гоблен, който довършвам и нямам търпение . Но все още ходя на работа и се моля да съм добре , да не грохвам до коледа , защото има довършителни неща в края на годината. Но след празниците издавам фронта!

Искам да Ви питам нещо . Вие ще плащате ли на докторите си за раждането ? Аз се вбесих на моя! Едно ,че на всеки преглед му давам по 20 лева / а отивам с направление / , мота ме с изследванията и ми прави намеци колко струвало раждането  #Cussing out Че то не се ли поема от здравната каса? Аз имам непрекъснати здравно - осигурителни права  #Cussing out, какво ти плащане  #2gunfire

# 4
  • София
  • Мнения: 718
bopsi плащаш ако искаш. Ако много държиш на този лекар, за съжаление ще трябва да си платиш  smile3515. След като и той ти намеква... А пък раждането е безплатно, обаче какво да се прави. Аз лично ще си плащам - така съм по спокойна.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 476
bopsi, и аз ще си платя за раждането. По принцип съм мнооого против тази практика, но ме е страх. Не искам да разчитам на дежурния екип, защото с очите си видях за какво става въпрос...Няма смисъл да рискувам, ще си платя на доктора (но все още се чудя към кого да се насоча), ще му се обадя, когато дойде момента, и ще съм сигурна, че ще се погрижи...

# 6
  • Мнения: 1 516
Привет момичета,

bopsi, плащаш само ако много държиш на определен доктор. Има много теми по въпроса и мненията са противоречиви : има и доволни, че са си платили, има и недоволни. Има много доволни майки, които нищо не са плащали , има и такива , които не са и смятат да платят при второ раждане.

Един недостатък на плащането, който се изтъква е ,че когато се смени екипа и дойде такъв, на който не си платила, отношението им е ужасно. А все пак престоя в болницата е поне 3 дни ...

За сега съм решила да се доверя на дежурния екип в болницата ,която съм избрала . Всеки месец ми удържат над 250 лв. от заплатата, мисля ,че отдавна съм си платила раждането  Crossing Arms...

# 7
  • Мнения: 2 818
Урааа, вече има раждане във вода!!!  smile3521 или поне така пише тук ....
 Бихте ли раждали във вода?
Аз мисля да се възползвам, ако не е луди пари... пише 250, ама не се знае дали не трябва и екип за 500 да си ангажираш... ще проуча непременно въпроса  Sunglasses

# 8
  • Мнения: 23
Ох този въпрос с плащането за раждането е много комплициращ.
Аз първият път имах уговорка с лекар който ме изроди и бях доволна но стана така че не съм му плащала. Този път определено не смятам да раждам без уговорка при дежурния екип но в Русе се получава така че в родилното имали заповед лекар който не е на смяна няма право да изражда а ако искаш да си ангажираш екип са сложили ценоразпис и струва някъде към 500 лв. Тук си имаме и частна клиника където раждането струва 600 лв.
Така че става малко сложно.1-во да си плащаш ли и 2-ро ако  ще си плащаш къде е по добре в родилното или в частната.
Аз лично такива пари не ми се дават за какво си плащам здравни осигуровки. А и имам една позната акушерка и ако дай Боже всичко е наред мисля да се уговоря с нея и тя да ме изражда. Но и това не съм го решила твърдо.Чакам декември да изляза отпуска и да се видя с нея и да се разберем.
Ох малко дълго стана. Извинявайте .

# 9
  • София
  • Мнения: 1 715
Здравейте всички!
В петък бях на курса за мами в Тина Киркова. Мнението ми е, че парите вместо за доктор е по-добре да се дадат за бебенцето. Плащането не е гаранция за нищо. По-скоро е въпрос на късмет.
Засега не смятам да давам пари, макар че съм глезла и ВИП зала + стая в началото ме изкушиха Confused

И послание до Wish: много те моля да ми поправиш датата - 25.02 е, както и да добавиш розово щъркелче Laughing Вчера го видяха в Тина Киркова, макар и не на 3Д. Казаха, че било 2Д, но с повече функции. Ще полудея от щастие, защото такова исках  Joy

Пожелавам много усмивки на всички форумки Grinning

# 10
  • Мнения: X
Здравейте, мамчета.
Аз ще платя на акушерка, само се надявам лекаря, който е на смяна да е свят, че...не ми се мисли иначе.

# 11
  • Мнения: 393
  Хайде да се разпиша и аз в новата ни темичка!
По въпроса за плащането аз нямам избор,тъй като в болницата ,която съм си избрала то е регламентирано-230 лв.за нормално и 270лв. за секцио.Поне не са високи таксите,като чета за какви цени пишат момичетата във форумите.Единствено се притеснявам,че ще раждам в друг град и не знам как ще са пътищата през февруари-дано да имаме късмет с по-меко време.
 Искам да ви попитам как сте със зъбите?Четох,че се оплаквате от венците и от мъдреци,но при мен два зъба направо започнаха да се рушат.Мислех да изчакам след раждането,но единият започна доста да ме боли от вчера.Днес съм на зъболекар и не знам кое е по-добре-да го лекувам по-дълго време или да го извадя,че той и без това е наполовина разрушен!?Вие какво мислите? newsm78

# 12
  • Мнения: 74
Честита да ни е новата темичка! Hug
И да ви кажа , че и аз мисля , че е по-добре да си излезате вече в болничен, за да си почивате повече, да може да се облеждате по бебешките витрини и да се заредите със сили за раждането и за отглеждането на бебчи! Heart Eyes
Аз днес само лежа, чак сега станах да ви напиша нещо! Иначе зацапването понамаля! Но имам болки ниско долу, все едно, че съм неразположена! Sad И при това пия всичките лекарства ,които са ми изписали!  
За раждането .... все си мисля ,че моето ще е някак си непредвидено ,даже си мисля че може да ме изненада по-скоро от колкото си мисля! ooooh! За това не смея да говоря още с доки за това ,но в края на седмицата ще го питам той какво мисли! И раждането вув вода ме превлича! Ама как ще се замъкна до София! newsm78
Приятен ден от мен и да се пазите! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 558
Привет момичета,

Добрах се до компютър и аз най-сетне  Sunglasses.
Rene_rs и joya, стискам ви палци бързо да се оправите.
Аз вече нямам търпение да приключим с прословутия ремонт, за да пошляя по магазини и да почна да пазарувам.
Не знам как са вашите коремчета, но моето сякаш видимо стана по-голямко само за 2-3 дни - сега мязам на "пухкаво пингвинче" както казва половинката  Simple Smile
Имам трудности със завързването на обувките и установих, че дори и 3-см ток не ми понася...
Както изглежда за четвъртък ще се съберем повечко народ:)

# 14
  • Мнения: 684
Ето ни я новата темичка - "ФЕВРУАРИ е далече, а пък бебчо рита вече!"  Мисля си, че като се събираха заглавията февруари наистина изглеждаше далече, а сега ми се струва, че не остана време... Та и в тази връзка с наближаването все повече си мисля за ангажирането на лекар. Почти съм убедена, че е по-добре си платиш за да разчиташ на по-съвестно отношение, но и аз все си мисля, колко неща могат да се купят за беба за 500-700 лв. И все пак на 90% ще си платя. Живот и здраве да е, а пари се изкарват.

Общи условия

Активация на акаунт