"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" - тема 9

  • 20 986
  • 617
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
ДОБРЕ ДОШЛИ в новата тема на "ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ"


                                                     



E-mail
dvbgm@yahoo.com

fdbm@mail.bg


Изпълнителен директор
Росица Букова - 0888 849 803

Председател на управителния съвет
Мария Милева -  - 0888 849 932

Връзки с обществеността
Линда Александрийска - 0888 500143

Отговорник проекти
Ивет Кънчева - 0889 673038
Гергана Пожарски – 0886 364 561


Превенция генетични заболявания и деца с увреждания в институции
Мариета Стоянова - 0898 613161

Помощ на социално слаби семейства, самотни майки и майки-сираци
Ивет Кънчева - 0889 673038
Весела Ставрева - 0889 436844
Юлияна Мицева – 0889522518


Koординатори:
Ева Димитрова - 0887 237 348
Радина Петрова – 0887 711 147
Кристина Николова - 0887 862 363
Милена Антонова – 0889 644 543
Ефросина Михайлова - 0897 260 968
Ивелина Чолакова - 0886 17 17 15
Емилия Василева - 0888 509 779
Зарина Василева – 0885 30 00 92
Мая Петкова – 0898 77 06 38
Румяна Такева – 02/856 61 08
Цеца Петкова – 02/827 44 43
Антоанета Кръстева – 0888 287 046
Анна Христова – 0885 079 007
Марина Пеева – 0887 590 122
Незабравка Любова – 0887 882 966
Валентина Ташкова – 0896 839 242
Янита Георгиева – 0888 956 437


Сметка за дарения
Първа инвестиционна банка
Номер на сметка: 1043983402
FINVBGSF
IBAN-BG43 FINV 9150 12BG N08H 66


Да спрем детските сълзи

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 16:12 от Дамаянти

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
 Hug

искам да знам коя е свободна на 22.11 целият ден и иска да участва в Кръглата маса с Президента Praynig

2-3 момичета трябва да ни представят Wink

# 2
  • Мнения: 2 125
Не мога да помогна в случая  Confused
абонирам се за темата Party Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 6 743
Hug
искам да знам коя е свободна на 22.11 целият ден и иска да участва в Кръглата маса с Президента Praynig

2-3 момичета трябва да ни представят Wink

Ми не съм от представителните   Embarassed

# 4
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
бум тряс- ударих пирона Mr. Green
и се абонирах. Дамаянти разкажи ми на лични за Пепчо.

# 5
  • Мнения: 6 051
Гледай го на www.neterra.tv Wink

# 6
  • Мнения: 2 584
Роси на работа съм тогава за съжаление

# 7
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
И аз да се разпиша в новата тема Grinning

За 22 мога да се пробвам за няколко часа-сутришна смяна/ ако съм добре Crazy/,и след това ако може да ме смени някой Rolling Eyes Rolling Eyes
За целият ден няма да мога,за съжаление..

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И аз да се разпиша в новата тема Grinning

За 22 мога да се пробвам за няколко часа-сутришна смяна/ ако съм добре Crazy/,и след това ако може да ме смени някой Rolling Eyes Rolling Eyes
За целият ден няма да мога,за съжаление..

Мери,трябват ни хора плътно целия ден и то едни и същи,но ще проверя и този вариант.Чакам програмата за деня по теми и пак ще пиша.

# 9
  • Мнения: 2 584
Роси а какво по точно ще се прави и говори Embarassed

# 10
  • Мнения: 4 195
з за съжаление не мога..с което за пореден път се убеждавам, колко прав е бил мъжът ми,като  ме попита като почна работа кога ще имам време за рибоците и Движението. Cry

# 11
  • Мнения: 258
Hug

искам да знам коя е свободна на 22.11 целият ден и иска да участва в Кръглата маса с Президента Praynig

2-3 момичета трябва да ни представят Wink

Роси мисля,че представянето на кръглата маса с президента е много отговорно. Всяка една от нас, явила се трябва да е наясно какво точно се иска, т.е. кое е най-доброто за децата.Да е наясно със законовата материя. Искам да кажа, че само желание няма да е достатъчно,аз си давам сметка, че с много неща не съм наясно и бих заела мястото на друга мама, която би свършила много по-добра работа.

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Hug

искам да знам коя е свободна на 22.11 целият ден и иска да участва в Кръглата маса с Президента Praynig

2-3 момичета трябва да ни представят Wink

Роси мисля,че представянето на кръглата маса с президента е много отговорно. Всяка една от нас, явила се трябва да е наясно какво точно се иска, т.е. кое е най-доброто за децата.Да е наясно със законовата материя. Искам да кажа, че само желание няма да е достатъчно,аз си давам сметка, че с много неща не съм наясно и бих заела мястото на друга мама, която би свършила много по-добра работа.


така е наистина.Нека видя програмата и ще преценим.За сега сме аз,Мери,Ева и Миленка  HugНо може да претърпи промени екипа Crazy
молбата ми към всички ви е Praynigда се запознаете със законите и наредбите на Соц.м-во,АЗД и Соц.подпомагане.Не винаги ходенето по домовете е достатъчно да знаем как ще сме най-полезни.Законите и наредбите са основно нещо.
Цеце,ще те държа в течение Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 6 743
Това е много добра идея.И аз бих прочела за да се информирам.Много неща не са ми ясни, а бих искала да знам.
Ей, знаете ли нещо за Мариетка  Grinning

# 14
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ето го писмото по повод случая с 4те дечица .И понеже с някои от вас го коментирахме смятам за редно да го подкрепим.Надявам се да няма против.





Дами, ето последният вариант на петицията. Чакам потвърждение от Движението на БГ майки и от Сдружение "Детство без сълзи" за подкрепа на инициативата.

На вниманието на:
Президента на РБългария
Министерски съвет
МТСП
НС на РБългария
Агенцията за закрила на детето
Медиите                                                                                         
                                                                                               


Уважаеми дами и господа,

Обръщаме се към вас от името на  Инициативен комитет на родителите, членуващи във Форума на Настоящите и бъдещи майки към портала BG-Mamma Всички ние сме пряко свързани с отглеждането, възпитанието и грижата за психическото и физическото здраве на децата на България  и петицията ни е провокирана от поредния случай на безнаказано малтретиране на дете.

Недопустими са пропуските от страна на социални работници, медици и други отговорни лица, довели до рецидив в насилието над 2-годишния Даниел Асенов и 8-месечната му сестричка. Този факт ни разтърси дълбоко и ни накара да се ангажираме публично, за да потърсим отговори и реакция.

Протестираме срещу липсата на достатъчно сигурност за децата и особено за децата в риск, резултат от непрофесионалните и обществено безотговорни действия на държавни служители, прилагащи некомпетентно законите. Тези служители имат свои имена и обществото трябва да ги научи.

По силата на Закона за закрила на детето, всяко лице е ДЛЪЖНО незабавно да уведоми дирекциите по Социално подпомагане, ДАЗД или МВР, в случаи на установено насилие над дете. Същото важи и за всяко лице, на което подобен факт е станал известен във връзка с упражняваната от него професия, дори това да е предмет на професионална тайна. Съседи, социални работници и медицински лица са били нееднократно свидетели на малтретирането на Даниел Асенов и въпреки това не са изпълнили задълженията си от законова и морална гледна точка. Пасивността на всички тези хора ги прави съучастници в престъпление – кои са те?

Всяка Служба „Социално подпомагане” е ДЛЪЖНА да сигнализира при нужда полицията, прокуратурата и съда, които от своя страна са ДЛЪЖНИ да предприемат незабавни действия за защита на децата. В задълженията на Службата влиза също така и предявяването на искове за лишаване или ограничаване на родителски права в интерес на детето, когато това се налага. Настояваме да се изнесе информация в медиите - кой не си е свършил работата? Кой е допуснал 6 /шест/ поредни случая на документирано насилие над дете? Кой е изготвил доклад, удостоверяващ, че след излизането на Даниел Асенов от дом за медико-социални грижи, процесът по реинтеграция в семейството протича безпроблемно?

Апелираме към изясняване на причините, поради които престъплението на Стоилка Асенова се квалифицира неправилно от страна на прокуратурата и съответно води до още едно дете, жертва на насилие. Защо при наличие на средна телесна повреда с квалифициран състав и опасност от извършване на ново престъпление/което не закъсня/, не е взета постоянна мярка за неотклонение на майката? Кой е подценил опасността за децата?

Очакваме публично огласяване и най-строго санкциониране на лицата, чието престъпно нехайство доведе до тази трагедия!


Тъй като случаят с Даниел Асенов далеч не е единичен, настояваме за:
•   Създаване на правна възможност за обществен и граждански контрол на семействата на децата в риск.
•   Незабавни мерки по промяната и въвеждането на нови и по-строги критерии при оценката на подобни случаи и при контрола върху свършената работа от отговорните за тази оценка органи
•   Адекватно и безкомпромисно прилагане на предвидените в Наказателния кодекс мерки при малтретиране на дете, като считаме, че при случаи на насилие с трайни физически и психически последствия върху детето, лишаването от свобода трябва да бъде за минимален срок от 5 години.
•   Постоянна кампания за популяризиране дейността на Агенцията за Закрила на Детето, която да разпространява телефони и координати за връзка с компетентни органи при подозрение за насилие над деца. Всеки български гражданин трябва да знае наизуст тези телефони и да помни, че реално може да СПАСИ детски живот.
•   Изработване на механизъм за по-ефективно прилагане на текстовете от Закона, както и за по-строго проследяване на всички деца, "реинтегрирани" обратно в семействата си.
•   Облекчаване на процедурата по отнемане на родителски права на родители, които доказано не са способни да отглеждат децата си и ги малтретират физически и психически, с което да се улесни тяхното осиновяване или настаняване в домове и приемни семейства, гарантиращо им едно по-добро бъдеще.
•   Отпускане на навременни и достатъчни държавни средства за оптимизиране дейността на Агенцията за закрила на детето, както и на всички свързани с грижата за деца в риск институции.


Обществото ни страда от липса на ценности и морални устои. Страда от липса на топлота и съпричастност. Децата са най-важното за една държава - нека не бъдем съучастници в лишаването им от щастливо детство. Призоваваме към обединяване на държавните институции и българските граждани в борбата против детското страдание.



С поздрави и вяра в гражданската съвест на ръководителите на гореспоменатите институции: 
Инициативен комитет на родителите, членуващи във Форума на Настоящите и бъдещи майки към портала BG-Mamma


Общи условия

Активация на акаунт