Рецептурникът на дет.кухня-Варна

  • 745
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 640
Знаете ли по какви рецепти и с какви продукти се готви? Има ястия от дет.кухня,които детето мн.харесва.Трябват ми точните рецепти/продукти,кол-во,начин/,за да готвя по тях в почивните дни. Млечна супа с грис? Пиле фрикасе? Кисели?Кюфте в бял сос?Пилешка супа ;телешка? Застройки?

# 1
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не знам дали в детската кухня готвят по тази рецепта , но ето моята.

Млечна супа с грис (ориз или фиде)

Грис (ориз или фиде) 5 гр. мляко - 50 гр. вода - 50 гр. масло - 3 гр.

Към врящото разредено с вода мляко се добавя бавно грис (ориз или фиде). Вари се до омекване. След свалянет оот огъня се добавя маслото и сирене на вкус.

# 2
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Кюфте с бял сос

Телешко месо - 50 гр, ориз 3 гр. , яйце, масло, брашно 8 гр. , кисело мляко - 2 с.л морков, стрък целина,лук, магданоз

Месото се омесва добре с полусварения ориз,част от нарязания лук и  част от яйцето. Оформят се кюфтета.
В съд се слагат да врат нарязани морков, лук целина. Във врящата вода се пускат оваляни в брашно кюфтета. Врат до пълна готовност.
След това се изваждат кюфтетата и се прецежда бульона.Брашното се размива с бульона, добавят се кюфтетата. Като се посгъсти се добавят разбитите отделно кисело мляко и останалата част от яйцето.

# 3
  • Мнения: 422
Преди две седмици имаше подобна тема и според мен дадените линове са доста изчерпателни , смятам за в бъдеще да ползвам доста рецепти.Ето ти ги и на теб:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139021.0

Общи условия

Активация на акаунт