Появиха се малки пъпчици!

  • 732
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 040
Мами кажете от какво може да е. На Никол по личицето и се появиха малки пъпчици, те не се забелязват, само като плаче и стане много червена, но като прокарам ръка по личицето и не е така нежно (по скоро на бузите само) като преди. Дали може да е от топлото, като се изпоти тогава май ги забелязвам?
Имате ли същия проблем?
Намазах я с Бочко сега и изчезнаха веднага, но те и по принцип изчезват, както казах само ги усещам с ръка.
Какво мислите? Може пък и от това, че всеки я целува по лицето и едвам се удържам да не се развикам, но ако е от това, ще забраня целувките по лицето, само по дупето разрешавам  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 512
Здравей!
На Криси често й се появяват пъпчици по личицето, много ситни, а кожата й е леко грапава при допир. Тя по принцип е с чувствителна кожа и затова често овлажнявам кожата на лицето с Нивеа крем против вятър и студено време или с Линола Фет.
И съм забранила категорично да я целуват по бузите!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 521
И Цвети има сощите - мажа я с бочко и със здраве, може би е от лигавенето - правят едни балони от сюлнки от известно време. Плами пък няма - а и тя се слюнчи  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes , според мен не е от целуването, щото моите само аз ги целувам и тати след браснене, ама по принцип не си давай детето да ти го лигавят много хора, аз поне не давам - дори и на баба им - собствената им майка, не че съм и забранявала, ама тя си ме познава  #Silly

# 3
  • Мнения: 2 040
Значи е възможно и от лигавенето, само така ще е. Иначе я целуват само бабите и ние с тати, за други хора не съм си и помислила, че ще дам да я целуват, но и на тях ще забраня, само аз може.

# 4
  • Мнения: 779
И на Анди му излизаха такива по цялото лице до преди 1 месец.Не съм ги мазала с нищо ,а и лекарката каза, че не е нещо опасно.Мисля, че не е от лигаването, защото той още си се лигави ,но не са ми излизали скоро. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Irena80
Мами кажете от какво може да е. На Никол по личицето и се появиха малки пъпчици, те не се забелязват, само като плаче и стане много червена, но като прокарам ръка по личицето и не е така нежно (по скоро на бузите само) като преди. Дали може да е от топлото, като се изпоти тогава май ги забелязвам?
Имате ли същия проблем?
Намазах я с Бочко сега и изчезнаха веднага, но те и по принцип изчезват, както казах само ги усещам с ръка.
Какво мислите? Може пък и от това, че всеки я целува по лицето и едвам се удържам да не се развикам, но ако е от това, ще забраня целувките по лицето, само по дупето разрешавам  Simple Smile

Надали е от топло.
Обрив от претопляне се получава когато е много топло и след охлаждане бързо изчезва. Освен това не се появява по лицето.
С какво храничш бебчето?

# 6
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Irena80
Значи е възможно и от лигавенето, само така ще е. Иначе я целуват само бабите и ние с тати, за други хора не съм си и помислила, че ще дам да я целуват, но и на тях ще забраня, само аз може.

Целучки само по ръчичките!!

# 7
  • Мнения: 2 040
Цитат на: cheta
С какво храничш бебчето?


За съжаление вече сме само на адапт. НАН1.

# 8
  • Мнения: 3 663
Най-добре идете при педиатър да ги види. Иначе можеш да мажеш с Линола Фетт - помага. И ние имаме такива ситнички и ги мажем с Линола.
Но аз пак да кажа - пъпки хиляди - иди най-добре да ги види лекар, защото има видове, които много сърбят и бебетата стават доста нервни...

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Irena80
Цитат на: cheta
С какво храничш бебчето?


За съжаление вече сме само на адапт. НАН1.

Миличка, не си и помисляй за кисело мляко с тия пъпчици.
Може да са безобидни, но може и да са признак на алергия.

# 10
Моята дъщеря е около седмица по-голяма. Във втория месец й се появиха подобни пъпчици, червени. Джи пи-то каза, че сигурно било някаква алергия и препоръча да я мажем с отвара от смрадлика. В резултат пъпчиците видимо изчезнаха, но уви и при нас кожата остана малко грапава на пипане.

Общи условия

Активация на акаунт