Пиеме сокчме от 40-я ден?Късно ли е да го спрем?

  • 591
  • 14
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Пиеме сокчме от 40-я ден, по препоръка на педиатъра, който ни води консултациите.От доста време ги пием и  вече стигнахме 50 мил. и ги деля на две - сутрин 25 мил. и вечер 25 мил., от ябълка и морков.Изцяло менюто е от кърма.
Много информация изчетох и явно доста сме подранили с захранването, даже това, че давам  сокче толкова рано е плашещо!
Но какво да правя, след като педиатъра казва "давай", аз как да не дам!
Да спра ли сокчето или вече е късно?
И ако го спра, после пак ли трябва да се захранваме лъжичка по лъжичка?



PS:   Тя много харесва сокчетата!Даже плаче като свърши, иначе вода не близва!

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 958
Можеш да ги спреш, по твоя преценка. Може и да продължиш да даваш. Зависи как ще си прецениш.
Това, че педиатъра казва "давай" не означава автоматично послушание. Моят ми казваше да го записвам на кухня доста рано, но аз не го послушах. И като ме попита следващия път "Записа ли го?", аз отговорих "Не!" и нищо не ми каза. Че какво ли и да каже. Ти си родител, ти преценяваш.
За това, ако спреш сокчето дали пак трябва да го захранваш след това, зависи за колко време ще го спреш. Ако е дълъг периода /месеци/ по-добре започни всичко отначало, за да не се появи някакъв проблем.
 newsm10

# 2
  • Мнения: 3 521
... даже това, че давам  сокче толкова рано е плашещо!
Но какво да правя, след като педиатъра казва "давай", аз как да не дам!
Да спра ли сокчето или вече е късно?
И ако го спра, после пак ли трябва да се захранваме лъжичка по лъжичка?
PS:   Тя много харесва сокчетата!Даже плаче като свърши, иначе вода не близва!


Е чак пък плашещо...Всички ние сме пили сокчета пък сме пораснали, нали? Не се притеснявай толкова. Спокойно можеш да спреш сокчето, ако искаш(сигурна съм, че и харесва, но след няколко месеца пак ще и хареса_zа това не се бой Mr. Green). Така или иначе не даваш някакво астрономическо количество и кърмата бърzо ще zапълни "липсата" му. После направо zапочни с каша или пЮренце, а сока го остави zа по_късните месеци (аz лично го давам от скоро и то в беzмлечната каша, а не zа пиене...zа пиене_чистата вода си е най_добре).

Педиатъра не КАЗВА, той ПРПОРъЧВА и НАСОЧВА_ти си майката и ти определяш как ще се храни детето ти. Обяснение не дължиш никому, освен на бащата на бебето ти. Hug

# 3
  • Мнения: 942
Педиатъра не КАЗВА, той ПРПОРъЧВА и НАСОЧВА_ти си майката и ти определяш как ще се храни детето ти. Обяснение не дължиш никому, освен на бащата на бебето ти. Hug
  Peace
И аз мисля че не е късно да спреш сокчетата,но наистина това си е твоя лична преценка и ако ти си сигурна в това решение Hug

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Нищо лично, но винаги са ми били странни подобни изказвания  Crazy Захраних с нещо, няма реакция, ама да го спрем, щото четох разни работи...
Според мен няма нужда да се спират сокчетата, освен ако си решила, че не виждаш полза от тях. Ако ги спреш, после не е необходимо да захранваш отново  Peace

# 5
е кво толкова му има на сокчето?щом си го почнала по-добре си го давай и щом тя го харесва и търси още-какво толкова си направила?не се притеснявай,всичко е ОК. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 630
е кво толкова му има на сокчето?щом си го почнала по-добре си го давай и щом тя го харесва и търси още-какво толкова си направила?не се притеснявай,всичко е ОК. Hug


По принцип на сокчето нищо му няма Mr. Green.
Тук става въпрос за даване на сок на бебе. Бебе под 6 месеца няма нужда от друго освен от кърма.  За майките, които са избрали да не кърмят или не могат - достатъчно е даването на АМ. Количеството изпито сокче означава лишаване на бебето от мляко, което в този
период му е нужно. При прекалена употреба на сок може да се появят проблеми в нормалния растеж на бебето.
Естествено, че всяка майка взима решение за това, кое е най-добро зе бебето и, но е добре това да става с достатъчна информираност (всички знаем колко често се получават сериозни проблеми от липсата на достатъчно информация). Становище на Американската академия на педиатрите относно соковете.Тук има повече инфо  Peace.

# 7
  • Мнения: 8 917
Нищо лично, но винаги са ми били странни подобни изказвания  Crazy Захраних с нещо, няма реакция, ама да го спрем, щото четох разни работи...
Според мен няма нужда да се спират сокчетата, освен ако си решила, че не виждаш полза от тях. Ако ги спреш, после не е необходимо да захранваш отново  Peace

И аз съм на това мнение. Колкото до сокчетата - ние ги почнахме от 7-я месец Peace

# 8
  • Мнения: 566
Аз бях започнала да давам сок много рано като теб, и го спрях, такаче не виждам защо да не го сториш и ти

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз бях започнала да давам сок много рано като теб, и го спрях, такаче не виждам защо да не го сториш и ти

А по каква причина го спря?

# 10
  • Мнения: 4 915
Съвсем нормално е да ги спреш, щом си се информирала за евентуални рискове от ранното захранване и приемане на сокчета. Освен това те са напълно безполезни за детето ти на този етап.

Педиатърът ти може да те съветва едно, ти да вземеш друго решение.
При всички случаи спирането на сокчетата няма да навреди. Продължаването с тях обаче може да възбуди алергия - не е казано, че щом сега не се е проявила, при временно отслабване на имунната защита - при болест, растеж на зъбки и т.н., няма да се събуди алергична реакция.

За другите рискове също си чела.

В никакъв случай не предлагай прясно изцедени сокове на бебе под 6 месеца, особено от моркови - заради риска от нитратно отравяне.

Фактът, че детето ти харесва соковете, не е довод да ги продължаваш. Ако му дадеш лъжичка мед също ще я хареса - не значи, че ще му я предлагаш.

 Ти си родителят, ти взимаш решение на база информираност кога какво е подходящо и полезно за детето.

# 11
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Благодаря за Вашите мнения, които споделихте с мен!
    Искам да споделя, че днес спрях сокчетата и дълго време няма да ги давам ( поне до 6 - 7 месеца ).
Надявам се да не съм и навредила!

# 12
  • Мнения: 4 629
Разбирам те, че е трудно, когато педиатъра казва "Давай сокчета" да не даваш. Можеш ли да си смениш педиатъра с друг с по съвременни разбирания?

Аз сокчетя все още не давам на сина ми. Той пропи вода около годинка. Преди това си беше само на кърма  Peace

# 13
  • Мнения: 5 026
 Можеш да ги спреш. аз започнах със соковете преди да започна да чета инфото във форума, но когато разбрах, че не е редно толкова малко бебе да пие сокове, ги спрях. Значи съм ги давала около месец  smile3555

# 14
  • Мнения: 678
Аз също се опитах да я захраня със сок на 50 дни,но тя упорито плюеше.И така няколко дни,след това ги спрях и й дадох чак на 5 и половина,тогава вече ги харесваше.

Общи условия

Активация на акаунт