Прибра ли се напълно корема ви след секцио ?

  • 2 502
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Обръщам се към тези от вас, които са раждали чрез секцио  Peace...
Другата седмица ми предстои и на мен и искам да ви попитам - прибра ли се корема ви напълно след операцията и колко време ви беше необходимо за това ? Правихте ли специални упражения и т.н.
Предварително благодаря за отговорите ви  bouquet.

# 1
# 2
  • Мнения: 603
Аз раждах секцио. Днес не ми личи че съм раждала изобщо. Всички кг ги свалих още в болницата.
Но имай пред вид, че всичко си е до човека. Всеки организъм е различен. Аз се възстанових бързо, други по- бавно, има мами, които и 2 години след раждането не могат да се възстановят напълно. Всичко е индивидуално.

# 3
  • Мнения: 902
Мила аz направих грешката да се погледна гола в огледалото в същия ден в деня след операцията.Иzправих се с помо щта на мъжа ми и една сестра и в тоалетната го помолих да ми свали операционната риzа zа да се видя.. Така се ужасих от щшироката си талия.....
НО само след седмица бях със съвсем ясно очертана талия и корема ми след около месец се прибра напълно. С  кърменето.
Но яz качих само 6 кила zа цялата бременност, 5 от които zаряzах в болницата.
Упражнения не съм правила.чак след около 3 месеца почнах малко фитнес , но само zа 5,6 седмици после нямах време.

# 4
Аз раждах секцио и корема ми все още се прибира, не мога да кажа че съм се възстановила,защото кърмих моя човек до 8 мес и едва сега започнах да се ограничавам в яденето,защото имам да се боря с 15 кг

# 5
  • Мнения: 2 000
Моят още не се е прибрал напълно  Cry

# 6
  • Мнения: 2 159
Моят още не се е прибрал, а и с това кърмене бая си похапвам, не виждам как ще стане скоро Sad

# 7
  • Мнения: 1 448
Моят от лятото още си е като преди раждането, проблемът е в това, че още преди бремеността се бях ошишкала   261uu Миналата зима ходих на Пилатес 2 месеца, нищо друго не съм правила за фигурата си  Whistling

# 8
Различно е при всяка жена.Моят се прибра много бързо,но имам приятелки,които още се тормозят.Мисля,че е до структура и до ген. Peace

# 9
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ами, аз преди бременността си имах супер плосък корем и колкото и да надебелявах, коремът ми си беше винаги плосък.... Е, след секциото, преди повече от две години, мъжът ми вече се чуди дали не е сънувал тоя плосък корем... Ама, аз качих бая кила и след раждането си останах с 10 кила отгоре, което така и още не съм свалила, не съм правила почти никакви упражнения, нито пък диети... Така, че незнам дали е от секциото, ама аз по принцип го мразя и съответно съм го набедила и за тази негативна последица Peace

# 10
  • Мнения: 592
Въпреки,че бях качила 30 кг,успях да си ги сваля и да си прибера корема.Последното го направих с помоща на леки упражнения в къщи(коремни преси),даже в един момент имах и много приятни плочици на корема-като от фитнес.Всичко това обаче го постигнах са срок около 1 година след секциото.Така,че ще стане и при теб ,но не очаквай веднага чудеса,всичко става бавно.Аз сега пак съм много дебела и знам ,че пак ще трябва доста време докато стана отново слаба.
Поздрави и леко раждане и СТРАХОТНО БЕБЧЕ

# 11
# 12
  • Мнения: 4 629
Корема си се "прибра" до положението, в което беше преди да родя.  Упражнения никакви не съм правила. При мен още веднага след раждането бременният ми корем го нямаше. До няколко дни в болницата съвсем спадна. Имаше доста жени раждали вагинално и коремите им беха като на бременни в 8мия месец. Прибирането на корема зависи от човека, а не от това по какъв начин ще родиш

# 13
  • Мнения: 326
Чакам, чакам, а не става.... Абе, спорт му е майката.... Wink

# 14
  • Мнения: 189
Аз съм чувала следното нещо за прибирането на корема: "Колкото месеца се е разтягал корема, толкова месеци са необходими да се прибере". При мен обаче това не важи, защото корема ми се прибра напълно около 4-я месец след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт