Съвет за зимни гуми

  • 6 747
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 356
Татковци, помогнете, моля, със съвет - трябва да купуваме зимни гуми за Опел Кадет. бихте ли препоръчали марка, колко струват? благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 569
Аз ползвам Вредещайн. Стотина кинта парчето ... Проблеми не съм имал с тях. Най-евтините са около 60-70 лв./не помня каква марка бяха/ Прави си сметката Simple Smile

# 2
  • Мнения: 155
Миналата зима ползвахме "Нокиан", ако не се лъжа и бяхме много доволни. За цена обаче ще излъжа, не мога да си спомня  ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 047
Ползвах  гудиър вектор 3   и бях много доволен.
Ползвах дебица и не съм доволен,та ги продадох.
Ползвах НОКИАН,ама едната нещо биеше и се разочаровах.
Сега съм с МИШЕЛИН и съм доволен.
Казват,че вредещайн са добри,ама не знам.
Има някакви МАВА и ТОЙО евтини и казват добри.
Аз съветвам ГУДИЪР или МИШЕЛИН    Peace

# 4
  • Мнения: 97
С "Гиславед" съм качвал какви ли не баири БЕЗ вериги ! От три години ползвам само тази марка и не смятам да я сменям !

# 5
  • Мнения: 112
От миналата година си взех Корморан СноуПро 185/60/14 за Астра Комби, тая година добавих още две и сега с четирите се държи доста добре... Като се има предвид, че при нас като заледи и държи по 2-3 месеца - за 90 лева на брой се държат добре... По-широки, по-нисък профил...

# 6
  • Мнения: 175
[Има някакви .................и ТОЙО евтини и казват добри.
Силно казано евтини!Цената на една гума е 100 лв. За добри,сигурно са такива.Миналата зима карах с тях и мисля,че мога да ги ползвам и тази.

# 7
  • Мнения: 518
Е, аз не съм от мъжката част, но също имам кола и сама си избирам гумите! Карам с Пирели и съм много доволна - съответно лятна и зимна модификация...За Гиславед също съм чувала много добри отзиви Peace

# 8
  • Мнения: 15
Всъщност, мисля си, че няма да е зле да дадеш малко повече подробности, защото си получил толкова много съвети, че в момента най-вероятно се чудиш  и си още в изходна позиция.... Simple Smile

Та тия подробности, за които ти казвам, могат да бъдат най-общо следните
1. (и най-важно) Колко пари си заделил за тая цел!?
2. Във връзка с 1. какъв е размерът на гумите?
3. Какъв е режимът ти на каране - градски или предимно извънградски цикъл?
4. В коя част на страната живееш (край морето няма много смисъл от чиста зимна гума...)

Е тия неща могат да стеснят периметъра ти на търсене.

Понеже колата ти не е скъпа (не се подигравам, аз също карам 12 годишен автомобил), предполагам че си се насочил в ниския ценови клас. Та мога да ти препоръчам Корморан, Дебика или Малоя (в тая последователност от най-добрата, до най-лошата гума)...

Аз лично трети сезон карам с Дебица... впечатленията ми са, че на сняг гумата се държи добре, ако караш в сняг - това е твоята гума! Единствената забележка, която мога да направя е, че на мокро не се държи добре...

# 9
  • Мнения: 1 001
Това е мое питане във Форума на VW:
1. Зимата не караме (имам предвид и съпругата) много, предимно из София и много рядко до място, където пътя е разчистен - т.е. без снежни преспи и такива "екстри";
2. Не сме любители на високите скорости (и друг път съм го подчертавал) и не ме вълнува как се държи зимата колата при скорост над 120;
3. Обикновено возя две деца (на столчета, нищо че са на 2 и на 8 години) и за мен е важно, когато се налага, да мога да спра (затова и търсех VW Passat с ABS);
4. Гумите за Passat (доколкото се простират познанията ми) са 185/70/14 или 185/65/14;
5. Ще сменям и четирите гуми, а ... "пари нема, действай".


Препоръките бяха най-вече за Debica Frigo.

В крайна сметка си купих Kormorana IMPULSER, 185/65/14 - били английски, странично били гъвкави като марковите, а и са с DOT3106. Четирите гуми с монтажа ми излязоха няма и 290 лв. + 3.20 за баланс

# 10
  • Мнения: 293
а на мен защо шеф ми разправя да съм си вземела 2-ра употреба??

доколкото разбрах - гудиър да мисля.. пари нямам, но ще изровя, мн ясно Crazy
Вредещайн - не съм ги и чувала..

А, да, удобен ми е този център, под моста Чавдар, радиал май му беше името, все тая ли е къде отивам?

ако изобщо взема книжка - смятам да карам в сф, а за високи скорости не смея и да мисля (с моята кола и шофьорски умения Tired )

# 11
  • Мнения: 4 668
Аз ползвам Вредещайн. Стотина кинта парчето ... Проблеми не съм имал с тях. 
Къде намери Вредещайн х 100 лв. , те не са ли доста по - скъпи  newsm78
Иначе за мен това са най - добрите зимни гуми , предишната ми кола беше с такива - заварено положение , просто са № 1  Peace

Много добри гуми са Goodrich ( не знам точно така ли се пише ) , английски са х 130 лв.
Корморан не са хубави гуми според мен ... Гудиър и Мишелин са доста скъпички , а има много Мишелин ( правилното е Мишлен между другото ) , които са правени в Русия и съответно нищо не струват !

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 18:26 от Pipinka

# 12
  • Мнения: 112
При разлика от 40 лева на гума това са 160 лева разлика, т.е. още гума и половина ...

# 13
  • Мнения: 4 668
При разлика от 40 лева на гума това са 160 лева разлика, т.е. още гума и половина ...

Така е  наистина Rolling Eyes . Обаче евтиното понякога излиза много скъпо ...

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
Всъщност, мисля си, че няма да е зле да дадеш малко повече подробности, защото си получил толкова много съвети, че в момента най-вероятно се чудиш  и си още в изходна позиция.... Simple Smile

Та тия подробности, за които ти казвам, могат да бъдат най-общо следните
1. (и най-важно) Колко пари си заделил за тая цел!?
2. Във връзка с 1. какъв е размерът на гумите?
3. Какъв е режимът ти на каране - градски или предимно извънградски цикъл?
4. В коя част на страната живееш (край морето няма много смисъл от чиста зимна гума...)

Е тия неща могат да стеснят периметъра ти на търсене.

действително, още сме на изходна позиция Simple Smile

1. за парите - да речем, среден клас.
2. размера не го знам, предполагам, че всички Кадети са еднакви
3. караме предимно в града
4. живеем в София

Общи условия

Активация на акаунт