Какво пиете при хрема?

  • 2 470
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Знам че като си бременна не е хубаво да се вземат лекарства,но очите ми текат, носа също..просто съм такава гледка .Мога ли поне капки за нос да си слагам?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 755
Здравей! Осцилококцинум е ефективен и безвередн за бременни, пих го дори като влезнах в болницата за секцио, че бях леко настинала. Капки за нос мисля, че не може. Лека бременност!   bouquet

# 2
  • Мнения: 6 461
Физиологичен разтвор може да капеш в носа.

# 3
  • Мнения: 5 401
Стеримар, разтвор за нос, са абсолютно безвредни за бременни. Пий и чайче с мед и лимони. Бързо оздравяване!   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 039
Парацетамол,капки за нос(например Муконазал) и Ефизол

# 5
  • Мнения: 1 878
Аз се оправих от една ужасна хрема по време на бременността ми с капки от кромид лук в носа - по 1/2 в ноздра - много ефикасно
За гърлото става Ефизол, Биопарокс, Тантум верде, аз се лекувах с Трахизан за смучене

За температура и болки - чист парацатемол.

Да си здрава и да не ти трябват тия илачи  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 3 069
Аз си впръсквам Стеримар.Той се препоръчва и за новородени.Няма да ти навреди по никакъв начин и много облекчава.

# 7
  • Мнения: 3 405
Коризалия - хомеопатични таблетки за смучене на всеки час.
А при първите симптоми осцолококцинум през 6 часа по една доза през първия ден, после през 12 ч., докато свърши опаковката. Вътре са 6 дозички.

# 8
  • Мнения: 516
Можеш капки за нос аз ползвах Пиносол и чайчета с мед. Peace

# 9
  • Мнения: 205
Аз бях чувала за мед в носа - с клечка за уши си слагаш по 1-2 капки във всяка ноздра и лягаш, той започва да стича към гърлото. Пробвах го преди 2 дни - наистина много ме облекчи. Малко боли, обаче пък е сладко за разлика от лука (който между другото също е мноооого добър метод - стига да можеш да търпиш)  Rage
все пак дано не ти се налага много  Ill

# 10
  • Мнения: 983
Уф, и на мен ми се наложи миналата седмица да слагам капки за нос. Чувствам се просто ужасно като ми е запушен. Слагах Ксилометазолин, но той не е за препоръчване /май сгреших  Cry/. Опитвах с капки от кромит лук, но е отвратително и не ми действа  Sad Консултирай се, най-добре, отколкото да се терзаеш и да се мъчиш с настинката.

# 11
  • Мнения: 4 621
Осцелоконциум, за да прекъснеш процеса, а в носа можеш да пробваш Стеримар.

# 12
  • Мнения: 5 026
Капех Ксилометазолин, пиех чайове, а при болки в гърлото-компреси.

# 13
това, което знам е, че само хомеопатични лекарства могат да се приемат
аз се лекувах преди две седмици така:
за носа - капки за нос Пиносол (отвратителни са - поне на мен не ми допадат),
чай с мед, а за гърлото сироп - Хустагил
Фервекс - сутрин и вечер

скорошно оздравяване   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 951
И аз по време на бременността смучех Коризалия на всеки един час.Имаше ефект  Peace

Общи условия

Активация на акаунт