Мързи го да се храни ли ......

  • 548
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Мързи го да се храни ли, какво не знам?
Пролетта започна да ходи на детска градина и започна да се храни самостоятелно. Есента го прехвърлихме в друга група  с други учителки. Според тях всичко е ОК, но синът ми малко по малко започна да отказва да се храни,ако аз не го храня и не го заглавиквам - или с анимация, или да се правя на шут, като нон стоп говоря и му отвличам вниманието, просто не яде. Оставях го да каже, че е гладен да ама като преполови денят без ядене и аз започвам и го храня. По принцип е с голям апетит и си е хапвал винаги.Не знам как да го накарам да се храни нормално - да сяда на масата и да си яде. Притеснява ме и факта,че най-вероятно не се храни на градината. За последните два месеца просто се вижда как е охрбавял, четат му се ребърцата Sad Не знам какво да правя! Ако му предлога сладко няма да откаже, но ако му предлога супичка, яхния, сандвич или нещо което е извън графа десерт, то той отказва освен ако не го занимая с нещо, а иначе ако му отклонявам вниманието с приказки може да погълне доста голямо количество храна. Понеже реши,че може да го прави само защото го мързи,защото знае, че някой ще го нахрани - тая събота и неделя не му давах нищо  освен ако не си поиска и каквото си поиска,като гледах да не вижда сладки неща,за да не се изкушава. Пълен провал!!!  Tired В събота яде парче торта и половин пакетче бисквити, а и две от най-малките крайчета на хляба с масло,без нищо - нито сиренце,нито саламче...  В неделя още по трагично - закуси с половин кофичка кисело мляко и една вафла и после яде чак в 19.00ч. - една купичка супа със средичката на една филийка. Беше бодър и играеше, днес също. Спа спокойно и следобед и през ноща, без да се буди изобщо. Здрав е, не кашля, няма зачервено гърло. Нищо привидно, а детето не иска да се храни!
Моля би дайте ми някакъв съвет, какво да правя! Утре сутринта ще го заведа при докторката да му направи изследвания и  да го види.

# 1
  • Мнения: 4 629
Мислех си да те питам какво казва педиатърката ви, ама виждам, че уте ще ходите.

Ако няма някакъв медицински проблем според мен не яде, защото не е гладен. Или защото зна, че като не яде до обяд - ти ще му пускаш филмчета, ще го занимаваш и така.

Аз на твое място, ако лекарката ми каже, че детето е здраво бих го оставила без храна, докато не пожелае да яде. Не вярвам да е повече от 1 ден, дори 1 цял ден. Ще му предлагам храна и, ако не я иска ще я прибирам. Ще обясня, че десерта идва след основното ядене и, ако иска нещо сладичко първо да си изяде манджата

# 2
  • Мнения: 1 860
 И аз бих го оставила сам да си поиска, а не постоянно да го гоня с лъжицата и да го моля.
Бодър е, весел е, има енергия - явно не му е необходимо голямо количество храна. Имам племенник малко по-голям от Гого, та той е по същия начин. Един картоф не може да му даде човек. Колкото иска - толкова яде.

 Плодове не иска ли да яде? Зеленчуци?  newsm78

# 3
  • Мнения: 791
Докторката каза че му е нисък хемоглобина, но това е последствие от намаленото хранене,а не е причина. Реших да не му давам да яде нищо, абсолютно нищо, само когато си поиска и то храна, а не десерти,който ще сведа до минимум. Надявам се да се оправи и да му се оправи апетита.

# 4
  • Мнения: 1 001
Сещам се как е подходил чичо ми с братовчед ми:
Сервира закуска, братовчед ми отказва и чичо ми я прибира.
На обяд сервира отново, братовчед ми отказва и чичо ми прибира обяда.
Надвечер братовчеда отива при съседите да иска ядене ... те ошашавени питат чичо ми, който спокойно им обяснява, че вечерята ще бъде сервирана навреме, след 30 мин и детето АКО желае би могло да се възползва ...

Не се е налагало да го прилагам у нас ... но при братовчед ми е имало ефект ...

Общи условия

Активация на акаунт