На колко години се слага шина?

  • 3 010
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 700
Дъщеря ми има осем сменени зъба, един, от които е очевидно крив - расте по-назад от другите. В училище имат зъболекарка, която я била прегледала вчера и й дала визитна картичка да й се обадя и да й сложела шина. Уточнила била, че щяло да струва 200 лв. Аз знам, че рано или късно, ако нещата не се оправят шината няма да ни се размине, но първо се ядосах на факта - визитка с цена и второ, което е по-важно, дълбоко се съмнявам, че на тази възраст е подходящо да се слага шина. От една страна челюстта на децата расте и от друга тя все още не е сменила всичките си зъби. За мен вероятността да настъпи корекция от само себе си е значителна. Какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 967
Ние носим шина от първи клас (само нощем) и има добри резултати. Когато някой зъб падне пък и иначе редовно ходим за напасване на шината. Кога му е времето за шина, решава зъболекаря. Ние знаехме от 4 годишни, че ще ни се наложи.

Като те дразни тази зъболекарка, отидете при друга. Има достатъчно добри.

Лично аз като малка имах шина, но никога не я носех. Все шмекерувах, но зъбите ми се наредиха от самосебе си.  Знае ли човек, природа!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Ние сложихме шини едновременно и на двете деца това лято . Малката е на 8 години , а голямата на 9 . Резултатът при голямата вече е на лице и след два месеца ще ги махаме , но при малката иска по-дълго време . И сега на въпроса ти : ами не знам , но след като се консултирах с двама зъболекари , веднага се свързах със специалист и им сложихме , според него даже не е трябвало да чакаме толкова . Братовчедка ми сложи на дъщеря си преди няколко месеца , тя е на 6 години . Така че заведи детето си и на друг зъболекар , виж какво ще те посъветва  и действайте . Пожелавам ви хубави и здрави зъбки .  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 700
А какви са били проблемите при вашите деца. Дъщеря ми имаше на млечните си зъби "портичка" и горе и долу. Горните се наместиха и даже има още място, в случай на нужда. Затова се озадъчих при анонса, защото считам, че и долните биха могли да се подредят.
Какви са шините, които използувате? Не съм в час с днешната технология. Моят спомен е за една ужасна шина, която се опитваше да ми оправи захапката и която издържах точно две седмици.

# 4
  • Мнения: 192
Дъщеря ми е на 9 и това лято сложихме горна шина. Има 8 сменени зъба, за които няма достатъчно място. Шината ще разширява горната челюст, за да им направи място, а и на предстоящите кучешки, за които знаем, че са големи. За 3 месеца има невероятен ефект /постоянно носене/- очевидно челюстта се разшири и зъбките започнаха да се подреждат. Тази седмица сменихме изцяло шината с по-голяма /което НЕ струва колкото нова шина, а е приблизително 1/5 от цената й/. Вече сложихме и долна шина, за да може долната челюст да догонва горната и да не се променя захапката.
Колкото до цените - чувала съм от приятелка, че шините, които помним ние от деца /с онази бежово-розова пластмаса/ са около 250лв. Нашите са от някаква друга пластмаса /около 350 лв./- шарени, с картинки, но по-важното е че не трябва да се съхраняват във вода и нямат онзи неприятен мирис на старите, който аз помня от детството си.

Нахвърлях всичко набързо, незнам стана ли ясно...

# 5
  • Мнения: 1 404
Корекция на неправилно разположени зъби се прави от специалист-ортодонт,намери някой,на който да се довериш и заведи детето на преглед.Само той може да прецени дали има шанс за самокорекция или е наложителна намеса.А т.н шини днес могат да са цветни,с рисунки,с една дума атрактивни за пациента Wink

# 6
  • Мнения: 186
Ние носим шина от първи клас (само нощем) и има добри резултати.
Синът ми има шини и на горните и на долните зъби.
Общо двете струваха 160 лв. (80 лв. всяка).
Ходим всеки месец при докторката за да регулира шините според растежа на ченето (или нещо такова).
Преди да ни сложи шините, докторката поиска да направим снимка, за да види зародишите на постоянните зъби, които още не са избили.
При Емо (сина ми) шините бяха неизбежни, защото единият му централен резец влизаше зад долните зъби. Зъбите на сина ми вече се пооправиха. Долните се подредиха добре. При горните трябва да се доближат двата резеца, защото има разстояние между тях.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
соларис - и аз съм с лош спомен от шина, за оправяне на захапката ми. Така и не ми оправи последната, само насади неприятно чувство в мен от тези шини.

Сега - искам да те посъветвам да се обърнеш за консулт към детски ортодонт. След това, да му мислиш имате или нямате нужда от шина.
Обикновен стоматолог не би трябвало да изказва такова категорично становище.
За жалост - не мога да ти дам координати на дет. ортодонт. Confused

# 8
  • Мнения: 1 455
Дъщеря ми пък още заспива с палеца в уста, въпреки че е на 4.5 години и зъбките са й доста напред. Зъболекарката препоръчва да сложим шина след навършване на 5 годинки.

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
малката ми дъщеря носи шина за около шест месеца на осем и половина - девет годишна възраст за оправяне на захапката. на голямата ортодонтистът препоръча да започнем лечение за наместване на зъбите като смени поне и кучешките, което ще е на около 12 годишна възраст. според него ако ги наместваме по-рано, като нищо пак ще се разместят и може да се наложи да носи шините по-дълго или да повтаряме процедурата. аз лично му вярвам и не давам зор.

# 10
  • Мнения: 1 043
аз съм чела че е хубаво дори млечните зъби да се изправят за да може след това да изникват постоянните правилно ... на мъжа ми му е оправяна захапка още на 3 години -неможеш да познаеш никога че е бил с обратна захапка ... но това е друга тема .. аз бих сложила огърлица на сдъщеря си  тя е вече на 5 и мисля че вече и е време не настоявах по рано защото не са и толкова проблемни зъбите -според мен колкото по рано толкова по-добре

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
Корекция на неправилно разположени зъби се прави от специалист-ортодонт,намери някой,на който да се довериш и заведи детето на преглед.Само той може да прецени дали има шанс за самокорекция или е наложителна намеса.А т.н шини днес могат да са цветни,с рисунки,с една дума атрактивни за пациента Wink
АБСОЛЮТНО ПОДКРЕПЯМ МНЕНИЕТО!Нашият стоматолог,ни даде направление за стоматолог-ортодонт.Доволна съм.Има ефект от намесата.По принцип шина ,може да постави/направи всеки завършил стоматолог,но истинският е СТОМАТОЛОГ-ортодонт.

Общи условия

Активация на акаунт