Камери в детските градини и ясли

  • 1 375
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Моля ви за съдействие Praynig

Бих искала да знам къде в чужбина има камери в детските заведения и информацията може ли да се гледа в интернет със специален код за достъп?

Благодаря за отговорите предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 521
Не съм чувала zа такова нещо около нашия регион Embarassed .

# 2
  • Мнения: 818
До колкото си споням мамите от Канада казаха,че при тях има такива градини,но е доста скъпо.За Бг не съм чула нищо  newsm78

# 3
  • Мнения: 3 880
И тук няма такива...
Преди време бях гледала репортаж по телевизията за за едно училище някъде си, в което имало такива камери, но това са разни пробни проекти и едва ли скоро ще стане масова практика....

# 4
  • Мнения: 5 183
Тук няма такива градини

# 5
  • Мнения: 3 367
tuk в много от градините в големите градове има камери,не е много по-скъпо от нормална градина..бонус е ,както органи1ната храна к се предлага, и испански и танци;

# 6
  • Мнения: 198
в Торонто има няколко такива ,до колкото съм 4увала.на една позната детето ходи в такава .намира се в центъра на града,малко по скъпи4ка е от останалите градини,но пък там се ползват 50% на маление ако един от родителите работи за определена компания.има монитори,на които можеш да ги "провериш" по всяко време,но за Интернет достъп не знам..
 Thinking

# 7
  • usa
  • Мнения: 2 113
в градините, в които ходеха дъщерите ми имаше камери, но нямаше опция да се гледа в интернет, все пак беше преди повече от пет години. ако исках да ги гледам без те да знаят, можех да го правя от офиса на градината. сега в градината на сина ми май нямат камери в класовете  Thinking... честно казано, не знам и не ме вълнува особено. за мен е по-важно, че имат библиотека, от която синът ми си избира сам книги за в къщи.

# 8
  • Мнения: 3 098
 Joy Joy hahahaКакви видеокамери?Та тук дори не можем да влезнем в детската градина да си оставим,приберем или видим децата,камо ли пък да имам постоянен достъп или пък информация за неЩо. Rolling EyesНито пък имам право да влезна и да снимам рожденния ден да детето си.
Щастливки сте вие в България,само дето не го знаете.

# 9
  • Мнения: 3 491
При нас има тук-таме детски градини с камери и възможност да гледаш какво става чрез Интернет, но на мене лично не ми е било от приоритетите. Веднъж бях на оглед в градина само с камера, но видях други неща, които не ми харесаха в градината, и в крайна сметка не я предпочетох.

# 10
  • Мнения: 1 860
 Какви камери, какви 5 лева?...Нещо на литъл биг брадър ми замисрисва и не ми допада идеята.  Thinking

# 11
  • Мнения: 247
Ние живеем в Истанбул и тук в доста от детските градини се предлага тази възможност-можеш по Интернет да наблюдаваш във всеки момент какво прави детето ти.От около 2 седмици  ги обикалям и затова знам със сигурност.Избрах за сина си една в която също има тази"опция" и от други ден ще го изпращам.Няма да ходи по цял ден ,а само 2 пъти седмично преди обяд,тук се нарича "група за игра"(playgrup).Още е малък ,а и аз предпочитам все още да го гледам ,за да може да научи и българския по -добре.

# 12
Камерите са все по-често срещани и "trendy" в U.S. Полезни са, защото можеш да видиш дали детето ти наистина спи или само така пишат на репорт-а накрая. Но иначе, техниката им не е толкова съвършена и подробности не можеш да видиш. Имиджите са много малки, и виждаш разположението на детсата, например, но дали плачат, дали говорят, това не може да се забележи.

Други критерии, които са по-важни за мене са: curriculum (какво точно учат/правят там всеки ден), съотношението между детса и учителки. За чистота и безопасност няма смисъл да споменавам.

# 13
  • Мнения: 4 629
Има градини с камери и наблюдение през интернет. Не всички са такива, но за мен важното е, че има избор  Peace

# 14
  • Мнения: 822
Споделих мнението си и в другата тема,но не по най-директния начин...
В нашия 300-хиляден град има само една такава градина,която по принцип работи по специална програма.Тя е за деца,чиито родители отрано ги насочват към областта на техниката и науките.Децата всеки ден имат компютърни занимания,може да се осъществява и видео-връзка по всяко време на деня.
На мен лично наблюдението с камери не ми допада.Това,което ми харесва е,че родителите имат специални входни карти и по всяко време могат да посетят градината.Така е и по принцип с останалите градини,където входът дори не се заключва.Има деца, които са в градината само по половин ден,няма определен час,до който децата трябва да се заведат,така че на практика почти по всяко време има родители наоколо.
И мисля,че и в България е по-удачно да се работи в тази насока...
Камерите биха били полезни в училищата,където децата са по-застрашени от тормоз и то от свои съученици.И сякаш по-добре е,тези пари да се вложат там... Peace

Общи условия

Активация на акаунт