Ниско разположена плацента - как родихте?

  • 1 235
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 516
Привет, мили майки.
При последната консултация ми казаха , че плацентата ми била ниско разположена и ,че ако не се вдигне, ще се наложи секцио. За щастие не е плацента превиа - просто е по-ниско от обичайното.
Който е имал подобна диагноза, моля да сподели опит ...

# 1
  • Мнения: 2 663
И при мен беше така, но си родих нормално без никакви усложнения.
Леко бременеене и още по-леко раждане ти пожелавам

# 2
  • Мнения: 934
И мойта беше ниско разположена, даже в последните ехографи не можеха да измерят главичката на бебето защото се криеше чак зад срамните ми кости. Малко повече лежане и ще устискаш до края. Аз родих нормално, но и много по рано, но ниската плацента беше само второстепен фактор за това.

# 3
  • Мнения: 605
И при мен първата бременност беше с ниско разположена плацента. Аз родих секцио, но поради още един показател - диването се беше разположило напречно и не искаше да помръдне. Според докторката ми това  предлежание на плода се дължало точно на положението на плацентата, което не позволявало на бебето да застане надолу с  главата.
Като чета другите мами как са ти отговорили явно само ниско разположената плацента не е показание за секцио, а  само в комбинация с друго отклонение от нормалното развитие на бременността /както беше при мен/.
Леко раждане, каквото и да е!

# 4
  • Мнения: 103
И аз бях с ниско разположена плацента.Аз родих секцио но не само заради това.Ако нямаш други показания няма да те карат да раждаш секцио. NaughtyЛЕКО РАЖДАНЕ  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 516
Моето бебче е нормално разположено за сега ...
Аз най-много се страхувам да не прокървя, или да не започна да раждам по-рано...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 368
И аз бях като теб.Първоначално бях с плацента превия(4-ти месец),по-късно остана само ниско разположена плацента.Трябва да си почиваш повече.Когато бях в твоята седмица плацентата ми беше все още ниско,но лекаря каза че има време и вече в 33г.с. плацентата се бе вдигнала.И аз също се тревожех да не родя по-рано,а преносих 12 дни.Опитай се да бъдеш спокойна.Желая ти успех и леко раждане.

# 7
  • Мнения: 1 516
Дано да се вдигне - докторите казаха ,че шансът е много голям.
Започнах да си почивам по-интезивно вече - гладам да си стоя в офиса и да си върша нещо пред компютъра...

# 8
  • Мнения: 339
И аз бях с ниска плацента-имах проблеми в 5 месец и оттогава до края -на легло и лекарства за спиране на контракциите. Задължително трябва да почиваш и повече да лежиш, оттук натакък бебето ще става все по-тежко и ще се смъква все по-надолу. Трябваше да раждам нормално, но 18 дни преди термина бебчо се беше увил много здраво в пъпната си връв и се наложи спешно секцио. Няма страшно, но ако се пазиш! Успех!!! Peace

# 9
  • Мнения: 112
 В 4-ия месец получих кървене и ме приеха в ВМИ-Пловдив. Установиха че било ниско разположена плацента / но не плацента превия/. Пиех магнерот и но-шпа, за да нямам контракции. Продължих да ги пия до края на бременността. Почти през цялото време прекарах на легло и почти не се движех.
В средата на 7-мия месец се оказа, че плацентата се е вдигнала и няма нищо страшно.
Щях да раждам нормално, но се оказа, че бебока е доста голям и затова се наложи секцио.
Не се притеснявай, плацентата ще се вдигне и всичко ще е ОК!! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 516
Слава богу до сега не съм имала нито сериозно болки, нито контракции , нито кървене ... Ходя си още на работа , но успокоих темпото - стоя си в офиса пред компютъра и излизам само в извънредни ситуации... Моля се , да не се получават усложнения и на следващата консултация да кажат, че се е вдигнала! А но -шпато си го нося в чантата за всеки случай - пия го от време на време по-скоро за спокойствие...

Общи условия

Активация на акаунт