Така и не ми стана ясно

  • 488
  • 6
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 527
Здравейте,момичета изчетох предварително всичко,което пише из форума за кърменето.Първият път поради незнание се провалих,но сега смятам да успея.Само едно нещо не разбрах да се изцеждат или не гърдите.Преди два дни в съседен подфорум прочетох,че било желателно поне първият месец докато се отпушат каналите,което пък съвсем ме обърка.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тази статия вероятно ще те ориентира кога изцеждането е необходимо и кога - не:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0.
Понякога, ако бебето има проблеми като жълтеница или други, заради които не суче добре и ефективно, е необходимо майката да се изцежда, за да поддържа кърмата, докато проблема се преодолее и бебето може само чрез сучене да получава и поддържа кърмата.

# 2
Поне първите седмици се доизцеждай колкото можеш след всяко кърмене. После бебето само ще регулира количеството на кърмата.

# 3
  • Мнения: 8 917
Ако чувстваш напрежение - изцеждай, иначе - не. Поне така правех аз Peace

# 4
  • Мнения: 1 030
Аз изцеждах само в болницата, после нямах нужда.

# 5
  • Мнения: 289
Всичко е много индивидуално. Зависи от количеството на кърмата.
Аз например се изцеждах първия месец - по съвет на педиатъра, след всяко кърмене. Постепенно спрях, количествата се регулираха, и нямах нужда.
Когато обаче нощното кърмене стана само едно, сутрин отново се изцеждах, а сега, когато повечето пъти няма нощно кърмене, ми се случва и през нощта да ставам за да се изцеждам, защото веднъж едва не си докарах запушени канали от препълване.
Така че, ще видиш кое е най-удачно за теб. Но поне в началото мисля че е добре да се изцежда след всяко хранене.

# 6
  • градът на правите улици
  • Мнения: 52
Ако усещаш гърдите си напрегнати се изцеждай,но не е задължително да е след всяко кърмене, защото колкото повече изцеждаш толкова повече производството на кърма се стимулира.А що се отнася до времето е индивидуално.Може да се изцеждаш 2 седмицим, може  месец,а може и повече.Кърмата се регулира постепенно според това колко изсуква бебето и постепенно се спира цеденето.

Общи условия

Активация на акаунт