СКАРЛАТИНА

  • 818
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
ЗДРАВЕЙТЕ Преди десет дена в детската градина на сина ми имаше болно дете от скарлатина.Цялата група беше под карантина.Взеха гърлен секрет от всички деца и всички резултати от изледването бяха отрицателни. Да обаче от вчера детето ми е със същата болест-скарлатина-немога да си го абясня-уж отрицателен резултат а детето ми заразено.Дайте ми съвет и някаква информация за болеста всичко което знаете и сте чули.БЛАГОДАРЯ

# 1
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Ами сигурно в момента, когато са му взимали секрет още не е бил заразен или не са се появили  симптомите. При нас в яслата също имаше скарлатина и карантината ни беше 10 дена, даже отложихме рождения ден по този случай. Мед. сестрата каза, че инкубационния период на болестта е 10 дена, което значи, че ако сте били в контакт с болното дете, болестта може да се прояви чак на 10 ден след заразяването, така че нормално е, ако са му взели гърлен секрет почти веднага, да не са засекли прояви на болестта.
Стискам палци да изкарате леко и ви пожелавам бързо възстановяване   bouquet  Hug

# 2
  • Мнения: 337
l1208s   ти е обяснила много подробно Simple Smile
Пожелавам ви леко боледуваен  Hug дано мине бързичко  Flutter

# 3
  • Мнения: 70
БЛАГОДАРЯ ВИ

# 4
  • Мнения: 192
milena.venci, заболяването не е безобидно. Уврежда сърце и стави. От опит знам, че трябва веднага да се вземе гърлен секрет и да се започне антибиотично лечение. Лошото е, че антибиограмата излиза след 2-3 дни /чака се посявка и растеж/. Ние започваме веднага с антибиотика и ако според антибиограмата след 3 дни  се налага смяна на антибиотика, го сменяме.

Преди години дъщеря ми изкара 3 скарлатини в рамките на месец и половина, очевидно поради неадекватно антибиотично лечение. #2gunfire Като резултат започна бързо да се уморява и получи болки в ставите. След поредния антибиотик я спрях за дълго от градина и ходихме на санаториум да се възстановяваме...

Общи условия

Активация на акаунт