СНБМ - инициативи

  • 17 070
  • 357
  •   1
Отговори
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
  bouquet

# 1
# 2
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Благодаря за темичката!

СДРУЖЕНИЕ "НАСТОЯЩИ И БЪДЕЩИ МАЙКИ"

Инициативи свързани с бременността, майчинството, детските надбавки и семейното подоходно облагане.


# 3
  • Мнения: 1 671
Първи отзиви за писмото - в радио "Хоризонт" е съобщено на обяд.

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=964711


http://newsweb.bta.bg:8080/newsweb/bgfree/index_miro.asp?&em … 88;си - само анонс се вижда, достъпът е платен

http://www.focus-news.net/?id=n596911
http://www.bgnes.com/news.php?NewsID=23871&Gr=b

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 17:02 от Коала

# 4
  • София
  • Мнения: 6 149
Социалното министерство има резерви относно бюджет 2007

Сещате ли се защо Масларова е недоволна?
Защото от 01.01.2007 г. няма да бъдат увеличени пенсиите. Кога въобще ще се сети, че в България има и деца, за да бъде недоволна и заради тях?

# 5
  • Мнения: 1 000
Нещо чува ли се за майчинството
ще взимаме ли 170 или си оставаме на 160

За срещата с кмета ......наложи се да изоставя Наси на вратата....бях оставила Габи в един клуб,за да не я мисля, но ми се обадиха че са и паднали превръзките и се наложи да отлетя.....много ме е яд ама какво да направя.....имаме обещание от страна на кмета, че може да ходим при нужда и без предварителна уговорка....той си е мазник....надявам се да не се отметне....
Срещата е минала сравнително добре, но Насинда ще даде подробности

# 6
  • София
  • Мнения: 6 149
Допълвам списъка на Коала

http://big.bg/modules/news/article.php?storyid=37243

# 7
  • Мнения: 1 072
Нетинфо са отразили събитието по най-обективния възможен начин.  Grinning

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 19:54 от letia6tata_krava

# 8
  • Мнения: 1 671
По БиТиВи - нищо.

# 9
  • Мнения: 472
Летяща, втория вариант ми харесва повече, но като фон тези цветя ми идват в повече. Ако е изчистено според мен би изглеждало по-добре.

Относно срещата с кмета на Люлин:
1. Говорих първо със заместник кмета Пенчев, той се опита да ми вмени вина, че не познавам нормативните документи, а давам предложения. Него го сложих на мястото. След това дойде Марио Петров, кмет на Люлин. Говорихме около 20 мин. по-принцип е разбран. Даде ми координати на други двама зам.кмета, които отговарят за почистване и екология. На един лист трябва писмено да напишем проблемите свързани с квартала и да се заведат в деловодството. В 30 дневен срок той ще отговори лично по поставените въпроси. Това с Вики ще го направим до края на седмицата. Днес обиколих 8 и 9 микрорайон и съм набелязала основните неща.
2.Според мен ако логото е избрано да се направи бланка, а също и визитки.

# 10
  • Мнения: 4 181
Летяща след като ще си цитираме постинги, така да бъде:
за пояснение този предхожда предишния:
"Писмото е чудесно. Не е необходимо да е написано във високо-префърцунен юридически стил, за да бъде официално. Да ме прощават всички юристи. СНБМ е идеалния инструмент, чрез който да се упражнява някакъв натиск над институциите. Аз лично мисля, че ролята на неправителствените организации ще се засилва и скоро те ще бъдат част от контролния механизъм. Така че, всички, които искат да правят нещо по въпроса могат да станат членове на такива организации. "
По въпроса за визията на сайта, на мен ми допада 2-ия вариант, но нещо бутоните ми стоят неестествено, ще помисля по въпроса

# 11
  • Мнения: 4 181
[1. Говорих първо със заместник кмета Пенчев, той се опита да ми вмени вина, че не познавам нормативните документи, а давам предложения. Него го сложих на мястото. След това дойде Марио Петров, кмет на Люлин. Говорихме около 20 мин. по-принцип е разбран. Даде ми координати на други двама зам.кмета, които отговарят за почистване и екология. На един лист трябва писмено да напишем проблемите свързани с квартала и да се заведат в деловодството. В 30 дневен срок той ще отговори лично по поставените въпроси. Това с Вики ще го направим до края на седмицата. Днес обиколих 8 и 9 микрорайон и съм набелязала основните неща.
2.Според мен ако логото е избрано да се направи бланка, а също и визитки.
Наси, хубава работа си свършила   bouquet, трябва да се действа задължително на местно ниво Peace
По въпроса за бланките и визитките логото го приехме официално на заседанието на УС, въз основа на гласуването тук, а именно № 2, на стр.3
Раде, какво стана , сестра ти кога ще й бъде възможно да оправи цвета, за да действаме с визитките?
Наси и ти и другите момичета, които не бяхте на срещата, извинявайте много , че така се получи, в край на сметка май никой не писа какво е станало на срещата Embarassed
Права ли съм, че вече не ми се рови назад Rolling Eyes
Та аз да кажа в най-общи линии, гласувахме неща , които се обсъдили вече тук, просто защото трябва това да стане официално, да се запише в протокола и т.н.
Разределихме си някои задачки:
по принцип с детските градини да се занимават Евелина, Жени, Мария и Деси.
Жени следи сайта на Столична община.
Аз сайта на парламента
Ина сайта на МТСП (така ли беше newsm78)
Евелина и Влади си разпределиха онлайн пресата.
за медийни изяви готовност освен мен и Кали изявяват Влади, Ина и Деси.
Гери, искахме да те питаме съгласна ли си да отговаряш така да се каже за въпросите свързани с училището
Моя ресор си е законодателния
Кали освен близнаците действа по разни организационни въпроси.
Жени и Ина ще се занимаят с визитките, като решихме (чрез гласуване) визитката да е вертикална.
за логото решихме да е в оранжево.
Изяснихме процедурата за подаване на заявление, след като е готово логото, пускаме заявлението за попълване, но членовете да стават реално такива от 1/1/2007г, за да не ги караме да ни плащат членски внос за някакъв смешен период.
АКо има нещо друго , момичета моял ви допълвайте Peace

# 12
  • Мнения: 4 181
А сега за детегледачките, момичета написала съм ви какво се е случило на заседанието и съм го пратила в общия мейл.
Моля ви погледнете го, когато имате възможност.
Следващото заседание ще е може би в края на другата седмица Peace
Една важна информация, която получих на заседанието, Влади ти го беше задала този въпрос
За плащането на обезщетението от Нова година.
Нали НОИ ще започне да го изплаща, е да, обаче се оказва, че това ще е така само за тези, които тепърва ще излязат в отпуск.
за нас си остава да се изплаща от работодател Peace

# 13
  • Мнения: 4 978
... Разределихме си някои задачки:

Допълвам:

Предложих да има отговорници по региони за контакти с институции, медии, следене на преса и т.н. - Коала, Янич, Ренци, Летяща.
Ако са съгласни - да си разпределят градовете.
Ако съм пропуснала някой, да се обажда.

# 14
  • Мнения: 4 978
Кали, моля те да пуснеш на общия мейл устава на сдружението.


По въпроса за визията на сайта, на мен ми допада 2-ия вариант, но нещо бутоните ми стоят неестествено, ще помисля по въпроса

И аз споделям мнението на Деси, че и двете предложения са тежички откъм обекти.
Ако има снимка на лейаута на сайта, не може да е само момиченце.
И може би е по-добре снимката да не е акцент, както е в момента, може да се направи с ефект рисунка или да се отнеме част от контраста... ще мисля още.

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 06:58 от LadyAutumn

Общи условия

Активация на акаунт