не ака всеки ден а през 3-4 дни а е само на 18 дни

  • 2 067
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 180
Здравейте мамчета
Моето бебе е на 18 дни .
Когато се прибрахме от болницата си акаше нормално - но сега пропуска и го прави на 3-4 дни,
не ми се вижда да е нормално. 
Ако някой има или е имал подобен проблем ще му бъда много благодарна да сподели опит.
 Благодаря ви предварително!

# 1
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ами според мен, това не е нормално.Бързо се обади на педиатъра и даже го заведи, за да видят бебчето!
Карина е на 2 месеца и осем дни и все още ако почти след всяко ядене!

# 2
  • Мнения: 110
Здравей, ние на вашата възраст се изхождахме по същия начин. Бяхме изцяло на кърма. Педиатърката ми каза , че кърмата се усвоява лесно и изцяло, за това няма изпражнения. За твое спокойствие се обади на доки.

# 3
  • Мнения: 180
забравих да кажа че ние сме изцяло на кърма
по съвет на доки обаче давам и преварена овесена вода за да се изходи но ефекта е нулев

# 4
  • Мнения: 522
Анжелиха,за твое успокоение ще ти кажа ,че много деца имат запек през първите 3 месеца.То не е точно запек,защото изпражненията са си нормални/не твърди/,но изхождането е трудно.Наси до 3-тия месец беше с термометъра,давала съм му и Дуфалак,но мисля че е излишно. Той също беше изцяло на кърма Wink

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Ние сме с нередовно акане от това време някъде. Около две седмици я изаквах с термометър. Когато се консултирах с докторката ни, тя обясни, че не е притеснително, имам бебчета, които акат по-рядко. Когато не проявява признаци на дискомфорт, значи всичко е наред. Шушката си ака и сега на 2-3 дена по веднъж. Ние сме на комбинирано хранене от 18-тия ден. Пихме Дуфалак и с негова помощ ходеше отново на 2-3 дена. От вчера спрях Дуфалака и започнах да давам сокче от круша и преди малко пожънахме и първия успех, пълен ароматен памперс.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Angeliha, а докторката видя ли бебето или само по телефона ви препоръча овесената вода?
Бебето как е иначе - има ли жълтеница? Колко пишкани памперса има за 24ч? Какви са на цвят аките?
Да не се изхожда ежедневно поне 2х е нормално само при кърмено бебе над 6-седмична възраст. Това, че се среща често, не го прави нормално!
Важно е да се проследи наддаването на бебето до момента и ако е нужно, да се вземат мерки за оптимизиране на кърменето. Ако имаш твърде много мляко, може и това да е причината - някои бебета не сучат ефективно, когато млякото буквално се излива в устата им, а това се отразява на чревната перисталтика и забавя изхождането.
Затова е важно педиатърката (или ако смяташ, че тя няма да ти свърши работа, някой друг лекар) да види бебето и да направи преценка на ситуацията, за да си спокойна и да се вземат адекватни мерки.
Овесената вода може повече да навреди, отколкото да помогне при бебе на тази възраст.

# 7
  • Мнения: 3 069
Задължително се консултирай с педиатъра.

# 8
  • Мнения: 773
И аз не мисля, че овесената вода е най подходяща за толкова малко бебе.
А съобразяваш ли си твоята храната да не е запичаща? понеже не си го писала, а това е от много голямо значение.

# 9
  • Мнения: 3 478
Аз знам че не е тревожно особенно ако бебето е изцяло на кърма. На приятелката ми малката си акаше веднъж на седмица, аз на това му викам ненормално, но док каза, че е о.к.

# 10
  • Мнения: 959
Знам,че е напълно нормално ако детето не се изхожда до 72 часа,след това вече е притеснително.

# 11
  • Мнения: 2 082
не давай овесена вода.щом сте на кърма е нормално да прескача,стига акото да не е твърдо

# 12
  • Мнения: 6 461
При моите деца подобен подобен проблем е нямало ,за това те съветвам да направиш консултация при педиатъра.

# 13
  • Мнения: 7 723
съвсем нормално е за такова малко бебе да ака трудно. Макар и кърма- за него това е нова храна, досега е било само на амниотична течност...Не се притеснявай- ще се регулира постепенно.  Peace

# 14
  • Мнения: 3 499
А на кърма ли е?
Ако кърмиш това е нормално, при някои бебета се получава, защото кърмата се усвоява почти изцяло.Не е притеснително за не повече от седмица да ака веднъж.Но все пак те съветвам да се консултираш с педиатъра да си по-спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт