Гювече с кайма и гъби в микровълнова

  • 14 054
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 708
За 2 гювечета:запържва се една глава лук и се прибавя 250 грама кайма.След като се позапържи и каймата се прибавят нарязаните гъбки,2-3 с.л домати от буркан и подправки каквито обичате.Аз слагам пипер меланж,чубрица и половин бульонче.
След като запържите тази смес се дърпа от котлона и след  няколко минути се прибавят  2-3 разбити яйца.
Сместа се сипва в гювечета и се слагат в микровълнова на максимална мощност за 10 минути.
Сервират се като се обръщат в чиния.Ако имате време може да поръсите с кашкавал и да се запече! Hug





# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле колко вкусно изглежда......

# 2
  • Мнения: 8 917
Благодаря, sneji_ Hug Даде ми идейка  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 370
Снежи, слагаш ли капаците на гювечетата в МВ?

# 4
  • Мнения: 1 786
И аз искам да питам за капаците на гювечетата?
И по принцип знам, че яйце в МВ не се слагало  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 708
Не ги слагам.
Яйце може в микровълнова  ако е разбъркано само!

# 6
  • Мнения: 814
Интересна ми е рецептата за гювечето с кайма и гъби в микровълновата.
Само че: имам я отскоро и нямам опит, а указанието е като на индийски / ползването на печката, не рецептата!/
Пиканка към форумките с опит: Гювечето стъклено ли трябва да е или традиционното от глина! А яйцето зная, щом е разбито в състав с други продукти, няма проблем да се използва, за капака отгоре-също разбрах.
Имате ли и други рецепти за микровълнова печка, които да споделите или ако има вече такава тема, ще съм ви блбагодарна, ако ме насочите.
Много се радвам на придобивката си, отдавна си я желая и сега ми се иска да я използвам пълноценно.
Благодаря предварително  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 708
Аз лично използвам глинено!

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
Яйце в микровълнова не се слага да се вари, т.е. с черупката, защото се пръска и в голяма част от случаите поврежда и самата микровълнова.
А готвенето на нещо с яйца не е никакъв проблем

# 9
  • Мнения: 814
sneji_, благодаря, ще използвам и аз глинените си гювечета Peace

# 10
  • Мнения: 442
ммМ, разрезът изглежда много вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт