Какви документи при раждане?

  • 932
  • 14
  •   1
Отговори
Моля кажете ми какви документи точно трябва да взема когато тръгвам към родилното?Благодаря много!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 368
Здравей от мен!Трябва да носиш обменната си карта,направление от лекаря,който ти следи бременността и всички изследвания,които са ти правени.Дано да съм ти помогнала.Леко раждане!

# 2
  • Мнения: 5 401
Здравей от мен!Трябва да носиш обменната си карта,направление от лекаря,който ти следи бременността и всички изследвания,които са ти правени.

Както и личната карта! Все пак питай в болницата, която ще раждаш, понеже навсякъде са различни изискванията. При вас може да няма такова нещо като обменна карта.

Леко раждане и сладко бебченце!   bouquet

# 3
  • Мнения: 5 026
Лична карта, обменна карта, направление от наблюдаващия те гинеколог-там пише последните резултати от микробиологията, както и какви лекарства си приемала през бременността (ако си), както и ако са ти правени някакви манипулации.
Леко раждане!  newsm10

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Личната карта и обменната карта са основните документи, без тях няма да те приемат. Всичко останало може да го донесе таткото по-късно.

# 5
  • Мнения: 5 668
 FlutterМомичетата са ти казали всичко. Леко и безпроблемно раждане ти желая   bouquet Party

# 6
  • Мнения: 4 621
Аз лично отидох с личната си карта, всички изследвания до момента и направление от личния лекар Peace
Леко раждане Peace

# 7
  • Мнения: 8 505
Направление,лична карта и обменна карта.Изследванията са нанесени в последната.

# 8
  • Мнения: 254
Какво е обменна карта?

# 9
  • София
  • Мнения: 4 035
Лична карта, обменна карта, направление от наблюдаващия те гинеколог-там пише последните резултати от микробиологията, както и какви лекарства си приемала през бременността (ако си), както и ако са ти правени някакви манипулации.
Леко раждане!  newsm10
Peace
Обменната карта е един лист,който ти се дава от гинеколога,който следи и вътре са нанесени последните данни от ехографа,лекарства,ако си пила,кръвно,данни за тефглото ти и още разни работи.Задължително питай в самата болница,където си решила да раждаш, успех Hug

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
За Пловдив където раждах искаха това:
Изследване на кръв:
1.Кръвна група
2.РХ фактор
3.Васерман
4.Хемоглобин,еритроцити,левкоцити,хематокрит,тромбоцити,
  фибриноген,ДКК,СУЕ,протр.време.
5.Биохимия:кръвна захар,общ белтък,креатинин,общ       
   билирубин,холестерол,уреа,АСАТ,АЛАТ
Изследване на урина:
1. Албумин,захар,билирубин,уробил.кетонни тела,седимент
 ЕКГ

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Обменната карта се издава от там къде ви следят бременността - гинеколог или ЖК. Издава се с болничния за бременонст и раждане 45 дни преди определения термин.

# 12
Благодаря ви за отговорите!На мен не ми дадоха обменна карта но изследванията ги имам вси4ките.Гинеколога ми даде направление за хоспитализация и каза 4е то заедно с изслевдванията и личната карта ще ми свършат работа.Зададох въпроса именно заради тази обменна карта,но виждам че и други мами са раждали без нея.

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Някъде дават обменната карта и по-късно. Ти все пак провери в родилния дом където ще раждаш какво искат като документи

# 14
  • Мнения: 2 197
Аз също съм раждала без обменна карта, защото влязох за рутинно изследване, пък се наложи да родя по-рано. То и направлението не ми беше подпечатана, та приемащия ме лекар ми пусна от негово име, защото моето не било валидно. А изследванията не ти трябват за всички болници. В Майчин Дом не признават никакви други изследвания, освен направените в тяхната лаборатория. Аз затова бях супер ядосана на моя гинеколог, защото ме накара да си направя изследвания, за които си и платих 50 лв., а после в болницата пак ме бодоха и ме изследваха, включително и за кръвна група, за която си нося картонче в личната карта. Така че разни болници, разни разпоредби. Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт