Дълъг път с кола с бебе на два месеца- съвети?

  • 11 626
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 393
Девойки, ние стягаме дисагите за Thanksgiving за едно дългичко пътуване с кола от Флорида до Пенсилвания. Ще караме два последователни дни по 10-12 часа всеки, та в тази връзка бих ви била много благодарна за всякакви съвети/ идеи, които бихте ми дали, базирани на вашия опит от подобни дълги пътувания с бебе.
София е едва на два месеца и въпреки, че съм оптимист за пътуването като цяло, неизбежно се и притеснявам  как и какво ще бъде с толкова мъничко бебе.
Така че моля споделете вашия опит... пък току виж ме успокоите! Wink Hug

# 1
  • Мнения: 198
ако е възможно тръгнете ве4ер-така малката има по-голям шанс да поспи..
през деня по4ивайте,намерете мотел и поспете(ако имате шанс малката да е послушна  Peace )
и не бързайте-4ас по рано или по късно-все ще стигнете  Wink
желая ви късмет и весело изкарване..вероятно при4ината поради която тръгвате на такъв дълъг път е доста основателна   Thinking

# 2
  • Мнения: X
Мога да споделя собствен опит от точно такова дълго пътуване с бебе на 2,5 месеца с кола. Пътуването ни беше повече от 20 часа наведнъж.
Първото за което трябва да помислите е в какво ще пътува бебето. То ще спи през цялото време , ще се буди само за хранене, така че трябва да му е удобно.Традиционните кошници за кола не са подходящи за ползване повече от 2 часа сумарно на ден (това е мнението на педиатрите и ортопезите тук, не съм си го измислила). Нашата кошница има 3 положения на гръбчето, включително и напълно легнало, така че това притеснение отпадна за нас. Вие можете да вземете назаем от приятели например зимно кошче на количка, което е подходящо за возене в кола. Има такива - повечето водещи производители през последните години правят зимните си кошове подходящи и за кола - обезопасени и т.н.
Следващото важно нещо е да изберете време за пътуване, подходящо наистина е през нощта, но вие си познавате бебока.
Запаси се с няколко ката леки дрешки (в колата винаги е задушно), много пампи и мокри кърпички, много играчки (музикални, шарени, шумящи, въртящи, дрънкалки). Ако не се кърмите , помисли за подгревател за вода за колата, много чисти шишета , водата за бебчето....Ако се кърмите е по-лесно- манджата няма да я мислиш.

въоръжете се с много търпение и очаквайте неочакваното. Например безпричинен плач в странно време, който минава пак така изведнъж и без причина. Планирайте кратики почивки на всеки няколко часа път, бъдете готови и за нпланирани спирания по всяко време.
махнете всички освежители за въздух от колата, ароматизатори и подобни (миризмите дразнят бебоците, особено в такива затворени помещения). Вземи някакъв пулверизатор с вода за да поддържаш въздуха в колата леко влажен (особено ако сте с климатик).

Успешно и леко пътуване. Ако се сетя за още нещо, ще пиша пак.

# 3
  • Мнения: 4 629
Имахме такъв дълъг път, когато Алекс беше на 2,5 месеца. Това е едно от най-лесните ни пътувания с него  Grinning Той много обичаше да се вози в кола тогава, а и спа почти през цялото време. Аз го кърмех тогава, така, че не съм имала притеснения за стерелизация на шишета, вода...

Желая ви лек път  Grinning

# 4
  • Мнения: 11 307
Само да вметна, че Мишенце е достатъчно изчерпателна - седни отзад при детето, да можеш да присягаш по всяко време към него спокойно, когато има нужда. Предполагам, че по пътищата не можеш да спираш веднага, когато поискаш.

# 5
  • Мнения: 2 292
седни отzад при бебенzето, вzеми едно одеало, zа да му покриеш кошчето, zа да не се буди от светлини и да не му блести слънцето, вzеми една пелена, zа да послилаш върху масата zа повиване в бенzиностанцията , достъчно течности и някоя играчка, която обича да дъвче ... четох, че е добре да се спира начесто, zа да се раzдвижва бебето, като се вади от кошчето, zащото може да му иzтръпне краче. не го навличай много , zащото може да му стане топло в колата. Може да го облечеш леко и zа да не го обличаш и събличаш в движение носи няколко одеалца , които да слагаш или да махаш в zависимост от Т.
Гледай като сте навън , ако може да се уригне бебето, zащото моето като беше малко и много плачеш? в кошчето в колата , като го иzвадех винаги се уригваше, zначи някак си като лежат по гръбче сигурно събират повече въzдух в коремче или не zнам ...

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
и ние имахме няколко дълги пътувания, когато Ивана беше на 3-4 месеца. Спеше почти непрекъснато и доста дълбоко. Спирахме по-често отколкото обикновено, за да я кърмя и пр., но никакви проблеми не сме имали.

# 7
  • Мнения: 3 880
Нямам опит, но и аз бих препоръчала да намерите такъв кош за кола, ако има възможност, защото кошниците ми се струват неудобни за такива дълги преходи. В коша ще си е като в нейното легло и няма да се притесняваш, че може да й стане неудобно...

# 8
  • Мнения: 486
Наложи ни се 8-10 часов пътуване, когато дъщеря ми беше на същата възраст като София. Проблеми не сме имали, но тя и до ден днешен обича да си поспива в колата. Ако нямате щори за прозорците (особено за задното стъкло) бих препоръчала да купите, за да не се дразни от слънцето. Приятно пътуване и весело изкарване на Thanksgiving!

# 9
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз не съм сигурна дали тези кошове, които европейките показват, са разрешени за ползване вместо стол (кошница) за кола... по-скоро не...

Исках само да ви пожелая приятно пътуване и прекрасно изкарване на празника!

# 10
  • Мнения: 7 091
От миналата седмица сме пътували 3 пъти до Олбани ( като там сме били по 6-7 часа по оглеждане на къщи) и направо свят ми се вие като си помисля. Малката го понесе сравнително добре. Налагаха се спирания разбира се, особено в неочаквано време, но ние решихме да бързаме бавно. Когато стигнем, тогава. Нямаше напрежение, а и има места по пътя, къдеот може да спреш. Само вечерта преди да заспи мрънкаше сериозно. Аз подкрепям за одеалото! Но не мисля, че има нужда да пътуваш отзад при нея, особено ако ти става лошо на теб. Вземи си просто едно огледало за бебе за задно стъкло и така ще я виждаш отпред от мястото до шофьора.
При нас и баткото беше отзад, а аз отпред. Беше ни достатъчно удобно.
Много течности за теб разбира се, другото го знаеш-дрехи, памперси, кърпички, Пурелл за почистване на ръце, ако ползвате биба няколко предварително стерилизирани т.н.
Лек път и приятно прекарване!  bouquet

# 11
  • Мнения: 3 880
Аз не съм сигурна дали тези кошове, които европейките показват, са разрешени за ползване вместо стол (кошница) за кола... по-скоро не...

Специално тоzи, който покаzах аz е коШ zа пътуване, а не коШ zа количка (иначе не бих го давала zа пример естествено Wink)
Проблема е, че се среЩат рядко, тъй като не са много търсени. Раzбираемо де, тъй като се полzват много кратко време, но ако може да се вzеме от някъде на zаем би било добро реШение, zа да си почива бебето по_добре.
Лек път Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 393
Мерси много на всички за съветите, а също така и за пожеланията за лек път!
Дадохте ми някои хубави идеи, за което мн. благодаря -непременно ще ги използвам!  Hug

# 13
и ние сме във Флорида, а родителите на мъжа ми са в Пенсилвания. Много пъти сме пътували до там, но само един път с кола защото не можеш да си представиш колко е дълго и изморително пътуването, а бебето се изморява още повече. Ние редовно пътуваме със самолет и да ти кажа не ни излиза по-скъпо защото билетите са около двеста долара, а с кола ще изхарчите за бензин пак толкова. Не искам да те убеждавам просто личният ми опит от пътуването ни с кола и бебе до там беше толкова стресиращ, че след това не исках с месеци наред да излизам от къщи, защото бебето като го слагах на седалката в колата започваше да реве истерично, но твоето може и да е спокойно. Гадното е, че не можеш да го гушнеш защото тук знаеш, че е забранено.
Както и да е, успех каквото и да решите и приятно изкарване в Пенсилвания. Там е супер.

# 14
  • Мнения: 1 393
sladoled,

За промяна на решението няма време- ние тръгваме утре сутринта.  Wink
Мерси все пак за съветите- оценявам ги! Hug
А що се отнася до пътя, и на мен той  ми е познат, тъй като и аз като мъжа ти доста често пътувам ФЛ-ПА- и със самолет, и с кола.
Само дето това ще е първото пътуване с бебе.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт