От днес до Коледа - пост телесен и пост духовен

  • 1 970
  • 46
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми това ми е анкетката.    Flutter

Толкоз години ми се иска да съм от постещите, но неведнъж съм казвала, че съм слабохарактерна и не мога да устоя на мръвките  Blush, дето носи мъж ми. Пък и без яйца и млека не мога.  Naughty
Телесното постене пО ми се удава. Wink Но щом няма да има духовно...?!  Whistling

http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=964615 - малко хубав материал за прочит и размисли.

# 1
Никога не съм постила,но този път ,мисля да съм сериозна и да удържа фронта.И аз не сядам на масата без месо,но искам да се пречистя,както физически ,така и духовно.Нали в това е смисъла на постите?!
 Praynig

# 2
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Да  Hug поне ще опитам!Казвам,че ще опитам,защото мъжът ми макар и свещеник е диабетик и неможе и небива да пости.Много е трудно да се справиш,когато трябва да готвиш от всичко за семейството.Но пък поста е по-лек,защото освен първата и последна седмица се разрешава яденето на риба.Това ,дали човек ще пости е толкова строго индивидуално!

# 3
  • Мнения: 1 202
И аз съм от тези които не устояват на постенето. Embarassed Ще взема да заслабна ако гладувам ! Joy Joy

# 4
  • Мнения: 6 618
Никога не съм постила просто не мога без месо ,та и сега така!

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Че то за да постиш, трябва първо да си заговял Mr. Green

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
НЕ
Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 517
Грях ми на душата, но и тази година няма да постим - ни духовно, ни телесно.

# 8
  • Мнения: 6 164
4. Никога не съм постила, нямам и намерение. Naughty

И без това есенните пости не са издържани от медицинска гледна точка, айде пролетните по-биват...

# 9
  • Мнения: 2 000
Не. Не бих издържала. Без месо най-много седмица да издържа, но без мляко и яйца не мога и ден.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 914
Не  Peace

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не, няма да постя тази година.
Опитвам се пак да заслабна (след освинване в края на лятото  Embarassed), а режимът ми е високобелтъчен. Mr. Green
Тъй де, няма как да стане...

За Великден ще си помисля, да видим първо какви ще са ми килограмите.

# 12
  • Мнения: 1 006
Да, поне сериозно смятам да издържа максимално дълго, че последният път се наложи на 18-тия ден да прекъсна по здравословни причини!
Дано успея!

# 13
  • Мнения: 2 700
И ние сме от слабохарактерните. В постите има голяма логика, НО ние постим, когато организмите ни го пожелаят - от май до септември почти не ядем месо, защото така ни харесва /без дати и без ограничения/.

# 14
  • Мнения: 9 865
От няколко години постя с изключение на миналата, когато не устоях на месни изкушения... Не знам как вие разграничавате телесно от духовно. Духовното постене е без лоши мисли, без порочни мисли и т.н., ако не се лъжа, въздържанието от храна е телесно?!
Тази година ще се опитам да си спазя традицията, мъжа ми определено няма да издържи, но аз ще се старая Wink
В края на постите наистина се чувствам много добре - свежа, лека и чиста... без майтап!

Общи условия

Активация на акаунт