За възглавницата

  • 2 720
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Здравейте!
Искам да ви попитам на каква възглавница спят децата ви?Имам предвид вече 10-11 месечни бебета ,а и по-големи дечица.Нашият ортопед обясни,че не е полезно детето да спи по корем със свити крачета и надупено (както моята госпожица много обича) и за това трябвало да се вземе по-твърда и дебела възглавница.Някоя марка да ми препоръчате?А с какъв пълнеж е най-добре да бъде?
Изобщо кажете как променяте мястото за сън на детето съобразно възрастта му?

# 1
  • Мнения: X
Може и да не е полезно, ма моята спи само така, аз също спя така, може да е наследствено  Rolling Eyes
Има пухена съвсееееем нисичка възглавничка, но ако не я иска си я избутва.

# 2
  • Мнения: 2 125
Моя син спи само по корем, на голяма възглавница пълна с естествена перушина. Много е мека, а и той си я "моделира" според зависи. Смятам обаче да му купя нова (с гъши или някакъв друг пух), която да може да се пере в пералня.

Като бебе спеше без възглавница, после към 2 годинки сложих една малка и ниска възглавница а в момента -голямата.
Ако някой знае от къде да свирка Whistling Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Моят син никога не спи по корем. Повече е по гръб, или на една страна. По принцип си спи на някаква съвсем тънка възглавничка, мисля, че вътре е дунапрен, но не съм сигурна. Купих му някаква детска, по-дебела, но не му е удобна. Само, когато  е с хрема го слагам на моята възглавница и тя му е удобна, но знам, че не  е хубаво и го правя в изключителни случаи.

# 4
  • Мнения: 2 161
Моите деца обикновено спят с възглавници,изритани в краката им.На по-малката когато се роди й купих силиконова  възглавница.И още си е с нея.А голямата ми дъщеря спи с анатомична възглавница.И ние с мъжа ми спим с такива.

# 5
  • Мнения: 125
И двамата спят по корем.Големия като беШе по малък спеШе с дупето нагоре,малкия съЩо спи така.ЗаЩо  не е хубаво? На големия сложих въzглавница чак към 1,5-2г. и то съвсем ниска (от бебеШките).СпеШе с нея до преди 2 месеца и му купихме по голяма,която винаги  намирам навсякъде другаде,но не и под главата му hahaha.Малкия е беz въzглавница.

# 6
  • Мнения: 728
Без възглавница - засега спи върху една хавлиена кърпа, понеже много му се поти главичката и по-лесно сменям и пера. Опитвала съм да му слагам и възглавничка, но винаги на сутринта съм я намирала избутана в някой от ъглите на кошарата.

# 7
  • Мнения: 929
Дъщеря ми спи на възглавница която съм повдигнала малко, защото иначе си сабаря тези с които съм я изолирала от таблите и ляга върху тях - иска да е на високо. знам че не е много хубаво да е на висока възглавница ама какво да направя.

# 8
  • Мнения: 5 679
 HugКупила съм му силиконова възглавница най-малкия грамаж /500 гр/. Много му е удобна. Взех му я когато беше на около 3.5 годинки. Преди това беше на ниска мека възглавница. Party

# 9
  • София
  • Мнения: 11 693
Дъщеря ми е на 1г.5м. и днес бяхме на лекар и познайте къде се оказа проблема...ами във възглавницата.Трябвало да бъде подходяща за възрастта и,около 3-4 см,колкото е разстоянието между главичката и рамото.Защото като няма детето подходяща възглавница, спи по корем с дупето нагоре и с разкрачени крака.И от там идва вече по-сериозния ни проблем,крива походка /стъпва с краката навътре/.Не го знаех това и щях да падна,вярно,че дъщеря ми така спи,но доктора не го знаеше и каза на всяка цена да купим подходяща възглавница и да я научим да спи по гръб или настрани.
Така че с интерес ще следя темата!

# 10
  • Мнения: 1 645
До преди 1 месец, Дани спеше без възглавница.
Имаше една много тънка и малка възглавница,но винаги я буташе в краката.
От 1 месец спи на голяма много мека възглавница(не е детска),удобна му е дори много и се кефи.
Когато му омръзне да спи на нея,просто я избутва.

# 11
  • Мнения: 3 537
До преди месец спеше без възглавница.Сега спи на тъничка възглавничка Wink

# 12
  • Мнения: 2 197
На дъщеря ми и купихме възглавница-коте, когато беше на 4 месеца. С нея по-скоро си играеше отколкото да спи върху и. Много и се радваше и досега е така. Защото котето е много симпатично и супер мекичко. Когато започна да се обръща  по корем започна да спи така, и то обикновено обърната на 180о под завивката. Има още една малка възглавница от спалния комплект и около веднъж в месеца спи на нея.

# 13
  • Мнения: 6 461
Двете ми деца имат нисички възглавнички.
Много често ги намирам и да не спят на тях.

# 14
  • Мнения: 819
Само да те питам Д-р Драганов ли ти обясни за тази лоша поза за сън?На мен ми каза същото,та аз нали съм изпълнителна,в продължение на повече от половин година мъчих Ани,мъчих и себе си,като по цяла нощ я обръщах,щото все по корем спеше.Нашата възглавница я създадохме с голям зор-от 2 една.Вътре е бебешката и Чико,а бовивката е от една друга,само с вата.Сега и е добре.

Общи условия

Активация на акаунт