Някой вдигал ли е високо кръвно по време на &

  • 953
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Някой вдигал ли е високо кръвно по време на бременността?Заради него ме вкараха в болницата за няколко дена.Признавам, че  много килограми съм качила и заради това съм вдигнала кръвно.Сега съм на диета докато се роди бебчо, а до тогава остават 9 дена.Много ме е страх да не стане нещо.Ако някой е преживял подобно нещо и какво са му препоръчали лекарите нека ми пише.Казаха, ми че ако вдигна кръвно и плацентата се отлипи може да загубя бебчо.Дайте ми съвети какво да правя.Благодаря от сега Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 183
Ами 4е какво са 9 дена? То си е ве4е готово износено беб4е...Не ти ли предложиха да предизвикат раждане, щом има опасност за бебето?! АЗ също ка4их немалко килограми по време на бременността, а към края и кръвно вдигнах, подуха ми се краката, лицето, ръцете. Взимаха ми урина за изследване няколко пъти. Оказа се прееклампсия моят проблем и доки каза веднага да си взимам 4антата и да се втурвам към болницата - седмица преди термина. Там ми предизвикаха раждане, а ми даваха и лекарство за нормализиране на кръвното. Пак заради него ми сложиха и епидурал.

# 2
  • Мнения: 1 233
Аз вдигнах кръвно в 5-ия месец, но еднократно. Но щом имаш 9 дни до термин защо не ти предизвикат раждане?!

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ми раждай де, ти си на термин от 2 седмици... Аз вдигнахн кръвно, но не беше от килограмите- за съжаление.

# 4
  • София
  • Мнения: 830
А какво показва урината? Има ли албумин?

Абе я по-добре иди да раждаш Wink

# 5
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
9 дена нищо не са.
Леко раждане.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз съм вдигала.
Влизаш си в б-цата и си оставаш там за наблюдение. При това положение, нещата са под контрол.
Късмет Peace

# 7
  • Мнения: 5 183
reni_4il, как си?

# 8
  • Мнения: 75
И аз се питам защо ме пуснаха от болницата и не предизвикаха раждане.Сега съм си в къщи и си следя кръвното постоянно.Пия Dopegyt за смъкване на кръвното.Всички други изследвания са добри.Чуствам се много добре, ми казаха да съм на диета и то за момента строга.Само на зеленчуци и плодове.А пък да не говоря за отношенето в болницата.Никакво наблюдение.Свършва ти системата и ти трябва да се обадиш.Едната пък ми я пуснаха да тече по силно и получих алергия.Изобщо не съм доволна от отношението на акушерките в  АГ-Русе.За тях сме животни направо.Смятам да ангажирам лекар, за да съм по спокойна.

# 9
  • Мнения: 5 183
Смятам да ангажирам лекар, за да съм по спокойна.

Ами, ако наистина така смяташ, действай, защото време не ти остана ... а и никога не се знае. Влезеш ли в 9 месец трябва да имаш бойна готовност, така знам аз.

# 10
  • Мнения: 1 835
Аз имах високо кръвно в деветия месец на първата ми бременност. Беше ми високо до края на бременността. Положението не е за подценяване, тъй че стриктно си пий лекарствата, мери си кръвното редовно и ако не се почувстваш добре (примерно ако ти се стори, че виждаш мушички или черни точки) - веднага тичай в болницата. И не се притеснявай излишно - всичко ще бъде наред! Леко раждане!!!

Общи условия

Активация на акаунт