Спорт вкъщи

  • 5 288
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 489
Мисля тези дни около възстановяването след раждането и много бързо  #Silly  стигнах до извода, че няма да мога да ходя на фитнес или какъвто и да било спорт извън вкъщи.
Та в тази насока мисля за велоергометър /нали така беше/.
Някой има ли от вас такова чудо вкъщи, колко струва и от къде?
Мислех и за бягаща пътечка, но ще ми писне много бързо от нея, та затова се спрях на колелце.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз съм шампион по 10 метра вита баница Simple Smile
Но не си падам много по велоергометрите... не е ли по-занимателно някаква йога или пилатес, те са ненатоварващи (нали ще раждаш със секцио) и казват, че дават добър резултат не само като мускулен тонус, а за здравето и бодрия дух като цяло.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: sunny_zt
Мисля тези дни около възстановяването след раждането и много бързо  #Silly  стигнах до извода, че няма да мога да ходя на фитнес или какъвто и да било спорт извън вкъщи.
Та в тази насока мисля за велоергометър /нали така беше/.
Някой има ли от вас такова чудо вкъщи, колко струва и от къде?
Мислех и за бягаща пътечка, но ще ми писне много бързо от нея, та затова се спрях на колелце.

да имам и познай колко го карам. Държа го за закачалка на дрехи

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 271
..Или гимнастика Чи Гун..
Пак е от източните, подобна на пилатес, пак напряга по0дходящите мускули, но пък и акумулира енергия.
Има книги с описание.
Относно велоергометър, по-добре си купи ски тренажор, или там както се казва.
В последната брошура на МЕТРО видях нещо такова за скромната сума от 500+ лева....

# 4
  • Мнения: 910
И ние имаме един такъв комплексен уред... и изобщо не го ползваме... Но то си е до човека, предполагам Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 358
Тренирай бързо каране на бебешка количка в парка.
Има ефект  Wink

# 6
  • Мнения: 2 489
Ма то и аз съм леко несериозна. Гимнастиката ме влече, но знам, че на 3-я ден ще се откажа и все си мисля, че ако това чудо ми е в хола ще се трогвам по-честичко, защото ще ми е пред очите.
Цял живот съм била като клечка, досега съм качила 14 кг. с тенденция за поне 20. И затова мисля за нещо по-интензивно.
А вие защо не си ползвате уредите? Shocked

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: tedi_b
Тренирай бързо каране на бебешка количка в парка.
Има ефект  Wink

...после преминава в гонене на пълзящо отроче, а като проходи - в откровено надбягване с търчащо бебе.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: sunny_zt

А вие защо не си ползвате уредите? Shocked

защото ми е скучно да го ползвам сама в къщи. Предпочитрам да ходя в залата и да играя аеробика, ама сама да въртя педали..тц тъпо ми е

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: sunny_zt
А вие защо не си ползвате уредите? Shocked

Защото ни мързи, и ние сме несериозни, да не мислиш! Grinning

# 10
  • Мнения: 2 489
Поне ме успокоихте, че не съм само аз! newsm39

И каква хубава картинка си намерих, много е лесно да я гледам и да се навивам...

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: sunny_zt
Поне ме успокоихте, че не съм само аз! newsm39

И каква хубава картинка си намерих, много е лесно да я гледам и да се навивам...

ама по-добре не си давай парите на тоя що духа. мъжа ми и цяла фитнес зала да ми направи пак няма да ходя сама да си спортувам

# 12
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
А звече 4 месеца с неподозирано упорство правя гимнастика всяка сутрин по 30 мин. преди работа. Преди играех тае бо с Били Бланкс пред РС-то, но ми омръзна вече и минах на пилатес (пък и позаслабнах доста). За сега си правя Пилатеса и още ми е интересен, а като ми омръзне имам свалени още няколко фимчета с пилатес. Та мисълта ми е че имаш ли стимул и воля ще си наложиш да ги правиш упражненията всеки ден и не ти е нужен уред. Мъжо ми донесе гребен тренажор преди 2 седмици и трябва да ти кажа, че наистина интереса ми към него беше доста краткотраен.

# 13
  • Мнения: 5 539
Sunny, добре си се ориентирала към велоергометър Grinning
С него лесно се свалят килограми и мазнинки около корема. Какво толкова има да ти омръзне - инсталираш го в хола пред телевизора, въртиш и гледаш ТВ. На мен мисля много по-бързо би ми омръзнала някаква гимнастика, която при това е със спорен ефект Rolling Eyes
Нов магнитен велоергометър върви от 300 лв. и нагоре. Ти си решаваш Grinning

# 14
  • Мнения: 4 399
Аз имам крос-трейнър. Мисля че това е на което казвате ски тренажор. Държа го също в хола с идеята че като го виждам ще го ползвам. А и за да мога да гледам ТВ докато го карам, защото истината е че ми е много досадно. И въпреки това много рядко го ползвам. И това е по няколко причини:
1. Защото очевидно съм мързелана и винаги мога да си намеря нещо по-интересно за правене.
2. Защото ми е досадно.
3. Защото много рядко гледам ТВ.
4. Защото като се прибера от работа съм умряла от глад, а след като си хапна, не мога да се отдам на спорт. Дори и да не съм гладна, мъжът ми иска да вечеря и нали разбираш че не мога да го оставя да си вечеря сам, а аз да си тренирам през това време.
Съвсем друго е ако ходиш някъде. Тогава си навън и никoй не те търси за нищо.

По отношение на йога, Пилатес и т.н., да ви кажа и това не е за всеки. Опитвала съм и при това в група, ами аз полудявам просто. Може да е много полезно, но на мен ми действа зле на психиката. Имам прекалено много енергия за изразходване и тия мудни, бавни и прецизни движения не са за мене. И аз съм любител на аеробиката в най-различни форми. И по възмовност също в група, защото групата те понася и всичко е много по-лесно и забавно. Или с една дума аз съм за фитнес залите, а не за уредите вкъщи, но похарчихме доста пари преди да го разбера.

Общи условия

Активация на акаунт