Какви изследвания трябва да се направят

  • 604
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте момичета!
Правим опити за бебе от 6 месеца, но уви няма резултат. Искам с мъжа ми да си направим изследвания, за да установим да ли има някакъв проблем.
Моля да ми дадете съвет какви изследвания трябва да се направят.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 415
Спермограма на мъжа ти;
При тебе:
ехографски преглед;
микробиология;
изследване на хормони;
цветна снимка на маточни тръби;
Това е, което се сещам на първо четене. Най-важното е да намериш добър лекар, той ще пусне каквото е необходимо.

# 2
  • Мнения: 11
Благодаря ти.
А те поемат ли се от здравната каса? Трябва ли да ходя преди това на личен лекар?

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Виждам че опитвате от 6 месеца, това не е кой знае колко дълго време. По принцип се смята че трябва да се потърси помощ след година неуспешни опити. Но пък нищо не пречи да направите няколко изследвания - спермограма, репродуктивни хормони, микробиология, хламидия, ехографски преглед и евентуално проследяване на овулация.

Спермограмата не се поема от ЗК. Направете я в клиника по стерилитет, за да сте сигурни че е достоверна. Обикновена спермограма струва 15-20 лв, а спермограма с морфология по Крюгер - 50-55 лв.

Хормоните се поемат от здравната каса, стига да намериш гинеколог, който да ти ги пусне.

Клиниките по стерилитет не работят със здравната каса за съжаление, а там е мястото, където може да се разчита на компетентна помощ.

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Клиниките по стерилитет не работят със здравната каса за съжаление, а там е мястото, където може да се разчита на компетентна помощ.

Има клиники по стерилитет, които работят със здравната каса - в клиниката на Щерев аз специално съм ходила само с направления и всичко, което е трябвало и може да мине по каса не ми е отказвано.

Общи условия

Активация на акаунт