PENTAXIM или Infanrix?

  • 3 019
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Моля кажете ми коя ваксина да взема за детето си?Pentaxim е адсорбирана ваксина срещу дифтерия,тетанус,коклюш/безклетъчна компонентна/,полиомелит/интерактивирана/ и haemophilus тип b/конюгантна/.А другата Infranrix доколкото имам информация е само за ДТК.
А Пентаксим е комбинирана:ДТК+полиомелит+менингит и инфекции на кръвта.
За сега в нашия град се препоръчва  Infanrix да се закупи и да се сложи на детето,но пък дочух от една майка за Pentaxim и ми се струва по добре.Лошото е че към всяко едно ново нещо винаги сме малко резервирани и затова все се питаме докато се убедим.Какво бихте ми препоръчали?

# 1
  • Мнения: 439
здравей мила,

пред мен стоеше същата дилема, но след консултация тук във форума с другите майки и с Бърди избрах твърдо Пентаксим, въпреки че педито искаше Инфанрикс да слага. аз бях против живото полио и затова взех комбинираната.

доволна съм засега, предстоят ни още две ваксинки. понесе му много добре!

поздрави

# 2
  • Мнения: 372
Ние си поставяме Инфанрикс, предстой ни другия месец, последния трети прием. И аз доста се чудих м/у двете ваксини, но четох, че петвалентната затормозява бебешкия организъм допълнилно, newsm78, ама може и да се лъжа. Педиатърката ни препоръча инфанрикса, и от двата приема нямаме проблеми.  Laughing
Но и която от двете да избереш няма да сбъркаш.  Simple Smile
Ако искаш разходи се из темите в здравния, там доста е обсъждан въпросът с ваксините.

# 3
  • Мнения: 3 499
Ние сме слагали Пентаксим.Трите приема спестяват 9 ваксини.Понася се добре от бебетата.

# 4
  • Мнения: 2 849
Пентаксим ,много добре се понася . Peace

# 5
  • Мнения: 101
Малко ме притеснява това че на описанието на Пентаксима пишеше че трябва да се постави внимателно да не засегне някой кравоносен съд и т.н.Също ме притеснява това дали се понася добре от детето,но пък от Вас разбирам че няма проблеми и всичко е наред.Когато чета какво обхваща Пентаксима си мисля че е по добрата ваксина,но пък по рядко се слага.Дали заради това че е по скъпата или просто педиатрите сега се опитват да наложат Инфанрикса.Определено няма да сложа от старата ваксина в гърба на детето си и да го мъча,но все още се двуомя.

# 6
  • Мнения: 2 849
Не се притеснявай ,поставянето е в крачето и докторите си знаят как .Няма температури ,можеш да къпеш след тази ваксина ,най-много да направи лек оток на местото на инжекцията .Мой съвет ,купи си трите заедно ,за да не стане да няма внос и да я търсиш после по аптеките .

# 7
  • Мнения: 101
То това и остава да спрат вноса.Ужас.А вие като сте ги купували в деня на слагане ли ги вземате или по рано и ги съхранявате в хладилник?Нашата педиатърка ми каза,купуваш я в деня и идваш да я слагаме.

# 8
  • Мнения: 1 288
ние слагахме пентаксим. детето дори не плака. а след това въобще не се усещаше, че й е слагано ваксина.
и аз те съветвам да си купиш 3 наведнъж, защото вносът им е много неритмичен. не че ще го спират, но просто от време навреме им забавят разрешителните и така се забавя и вноса. ваксините ги съхраняваш на вратата на хладилника- така ме посъветва педи.
не съм съгласна, че пентаксимът се слага по-рядко. аз дори мисля обратното.

# 9
  • Мнения: 289
Аз също съм много доволна от Пентаксим-а, бебка я понесе изключително добре първия път, утре ще слагаме втората. Това за вноса наистина е така - неритмичен е и ако успееш да намериш 3, по-добре се подсигури.

# 10
  • софия
  • Мнения: 1 745
Вчера сложихме втората ваксина-Пентаксим  Peace.Много съм доволна нямаме странични ефекти да чукна на дърво така,че моят избор е петвалентната  Crossing Arms!

# 11
  • Мнения: 678
То това и остава да спрат вноса.Ужас.А вие като сте ги купували в деня на слагане ли ги вземате или по рано и ги съхранявате в хладилник?Нашата педиатърка ми каза,купуваш я в деня и идваш да я слагаме.
Купуваш я и отиваш веднага да му я сложат. Инфарикса се съхранява в хладилник  при температура между +2 С и +8 С градуса. Ние сложихме преди седмица втория прием-понесе добре без никакви странични ефекти , дори самото убождане на крачето не се зачерви. В нашия град слагат само Инфарикс ( моето педи ми каза че ако искам Пентаксим ще трябва да отида в Пловдив да й я сложат .... Shocked )....ако слагаха Пентаксим- бих избрала него  Naughty

# 12
  • Мнения: 3 069
Ние сме на Инфарикс.
Колкото повече компонента има една ваксина, толкова по трудно е за детето.Така каза нашата педиатърка.

# 13
  • Мнения: 1 193
И ние сме на Инфанрикс.  Трите приема се понесоха много добре от беба. Поръчвах си ги всеки месец в кварталната аптека и не съм се притеснявала за доставките.

Общи условия

Активация на акаунт