предстои ми раждане-въпрос

  • 1 776
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 177
Здравейте след 4 дни  ми предстои планово секцио с регионална упойка,та имам няколко въпроса
-кога  ти поставят катетър и болезнено ли е това
-правят ли ти вагинален преглед преди това
-и какво се случва с околоплодните води,дали ги пукат предварително за да изтекат или това става по време на операцията
Благодаря предварително,може да ви се струват смешни въпросите,но в последните дни направо съм изперкала!!!

# 1
  • Мнения: 116
Катетър слагат преди упойката.
Преглед преди операцията не са ми правили, правиха ми го 2 дена по-рано като решиха, че съм за секцио.
А с водите не се е случил нищо докато бях в съзнание.
Леко раждане!

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Слагането на катетър не е болезнено,мен ме преглеждаха преди секциото,около плодните води явно изтичат по време на самата операция.Леко раждане!

# 3
  • Мнения: 311
Аз бях с пълна упойка и не знам дали ще съм ти от полза, но при мен процедираха така. Приеха ме и ме оставиха в предродилна. После ме метнаха на магарето, слагат катетър - не е болезнено. След това ме прехвърлиха на една, как да я нарека  newsm78 носилка - количка. След това на операционната. Омотаха ме с едни каиши, светнаха ми лампите в очите и ми пожелаха "лека нощ". Следващото което помня е, че ми брояха за да се свестя. След това в реанимиция и си готова. Следва възстановяване, което при теб може би ще е по-леко, защото ще си с епидурална. Запази спокойствие, всичко минава и заминава. Пожелавам ти леко раждане, бързо възстановяване и здраве на двама Ви с бебо.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз бях със спинална
- катетър не са ми слагали
- преглед ми направиха, защото бях с контракции да видят колко е разкритието
- с водите така и не разбрах какво стана, сигурно са изтекли при операцията

# 5
  • Мнения: 27
Раждах с планово секцио и много се шубелисвах. Рано сутринта - тоалет ( бръснене и клизма), в предродилна на носилка - венозна система и катетър, на операционната - спинална и... това е. От там нататък операторите си знаят работата. Околоплодните води аспирират по време на операцията. Леко раждане!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Цитат
Рано сутринта - тоалет ( бръснене и клизма)...
Може да ви се стори тъп въпросът ми, но защо се прави клизма при секцио  newsm78 Винаги съм си мислела, че клизмата е заради напъването, а при операция такова няма, нали, или аз съм в грешка нещо  Thinking Embarassed

# 7
  • Мнения: 8 917
Момичетата са ти отговорили. От мен - леко раждане и здраво бебенце Hug

# 8
  • Мнения: 266
И аз родих с планово секцио, вагинален преглед не са ми правили, както и клизма !!! Направих си тоалета сама 2 дни преди операцията. Като постъпих на сутринта преди раждането ме сложиха на апарата за запис на тоновете на бебо, след това отидох сама в операционната, легнах на масата, сложиха ми спинална упойка и след нея катетър  Wink
Спокойно няма от какво да се притесняваш, избрала си цивилизован начин на раждане и всичко ще бъде наред  Hug

# 9
  • Мнения: 11 607
Леко раждане и леко възстонавяване! Всичко да е наред с теб и Бебо!

# 10
  • Мнения: 5 393
Клизма се прави защото е коремна операция и е желателно да нямаш нищо в стомаха.А и след това да не ти се налага да се напъваш в тоалетната.Катетъра-преди упойката.Самата упойка-първо местна, и после епидуралната или спиналната.Преглед с видеозон не са ми правили, записваха тонове около 1 час #CrazyНа мен ми сложиха два абоката и почнаха да вливат течности преди, по време и след операцията.Водите се пукат при самата операция и ги махат с аспиратор.
Леко раждане и да гушнеш едно здраво бебенце  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 288
катетърът го поставят преди упойката и изобщо не боли. аз нищо не усетих. вагинален преглед не са ми правили. а за околоплодните води нищо не знам. не са ми правили такива манипулации преди операцията, значи трябва по време на нея.
момичетата са ти обяснили подробно.
желая ти лека и безпроблемнно възстановяване и да гушнеш сладък бебчо!   bouquet

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Цитат
Клизма се прави защото е коремна операция ...
Благодаря, Мечо пух, попитах, защото аз претърпях коремна операция /е, не секцио, разбира се/, но не ми правиха клизма, нито ми сложиха катетър  Thinking, та ми стана интересно. Още веднъж благодаря за инфото  bouquet
На авторката на темата - леко и безпроблемно раждане и здраво усмихнато бебче  Hug

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Слагаха ми катетър преди операцията  Sick, правиха ми клизма, преглеждаха ме за разкритие защото имах контракции цяла нощ и  не знам кога са ми спукали водите-- сигурно по време на операцията!
Успех  bouquet

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 702
Цитат
Рано сутринта - тоалет ( бръснене и клизма)...
Може да ви се стори тъп въпросът ми, но защо се прави клизма при секцио  newsm78 Винаги съм си мислела, че клизмата е заради напъването, а при операция такова няма, нали, или аз съм в грешка нещо  Thinking Embarassed
В Бургаската болница клизма не се парви, поне при планово секцио. 12 часа не трябва да си яла, т.е в след 8ч. вечерта, защото те викат сутринта в 7.30 -8.00 и 6 часа преди това не трябва да си пила нищо.
Това е достатъчно и наистина няма нужда от клизма.

Общи условия

Активация на акаунт