Микровълнова-енергоспестяване?

  • 834
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Ох,като си видях последната сметка за тока и ... Shocked  МъЖ ми е против микровелето,че не е екологична,ама ако готвя по-рядко и замразявам/тайно Laughing/храната дали ще има енергоспестяващ ефект? Thinking

# 1
  • Мнения: 4 546
мисля, че само от притоплянето на храната би се спестило. в МВ това става за няколко минути, а в готварската печка за доста повече. Thinking

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
МВ фурна ли ви е вдигнала сметката за ток?  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 14 486
МВ фурна ли ви е вдигнала сметката за ток?  Rolling Eyes


това не е възможно!!! преди година две като беше много горещо лятото готвих 60-70 % от ястията в микровълнова щото не можех да си представя да се затворя в кухнята и да включа фурна или котлон. Сметката ни за ток беше с 20 лева по-малко което не е малка разлика. Дори да има грил фурната ви пак се съмнявам да вдига сметката за ток. Бойлерът по принцип е най хабящ ток, особено ако е по-голям

# 4
  • Мнения: 4 546
аз разбрах, че въпросът е дали, ако се готви на МВ, а не на печка ще има енергоспестяващ ефект  newsm78

# 5
  • Мнения: 135
аз разбрах, че въпросът е дали, ако се готви на МВ, а не на печка ще има енергоспестяващ ефект  newsm78
Да,това ми беше въпроса.Имам бързо загряваща чиния , която използвам за подгряване,но си мисля ,че не е както в МВ.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не е полезна храната, готвена в МВ фурна. Аз не бих се спряла  Crossing Arms на тоз вариант, заради голяма сметка за ток.

# 7
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
не е полезна храната, готвена в МВ фурна. Аз не бих се спряла  Crossing Arms на тоз вариант, заради голяма сметка за ток.
Защо не е полезна? Сори, че малко в страни от темата, но имам МВ от около месец и предпочитам да готвя в нея, отколкото на обикновената готварска - по-бързо и лесно ми е.
Не съм усетила разликата в сметката за тока, щото нали имаше надписани, че компенсирани..... Като дойде чиста сметка, тогава ще видя.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
мисля, че само от притоплянето на храната би се спестило. в МВ това става за няколко минути, а в готварската печка за доста повече. Thinking
Точно! Аз я ползвам предимно за претопляне, рядко готвя в нея, и то предимно гювечета, или варя картофи!

# 9
  • Мнения: 4 546
мисля, че само от притоплянето на храната би се спестило. в МВ това става за няколко минути, а в готварската печка за доста повече. Thinking
Точно! Аз я ползвам предимно за претопляне, рядко готвя в нея, и то предимно гювечета, или варя картофи!
аз имах предвид, че дори само от това би се спестило. иначе ми прави впечатление, че яденетата в МВ стават за почти половината от времето, за което стават в печката. но и аз готвя предимно гювечета и картофи, защото мъжо се оплаква, че го били корем като готвя в МВ  newsm78

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
аз имах предвид, че дори само от това би се спестило. иначе ми прави впечатление, че яденетата в МВ стават за почти половината от времето, за което стават в печката. но и аз готвя предимно гювечета и картофи, защото мъжо се оплаква, че го били корем като готвя в МВ  newsm78
Ееех, тези мъже - все гледаме да им угодим.....  Laughing

# 11
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Да категорично МВ пести адски много ток. Моята е комбинирана грил,микровълни и горещ въздух и си я ползвам като голямата фурна с тая разлика,че всичко става много по-бързо и по-икономично. А тия приказки,че манджата от МВ е вредна 100%ги е измислиля някоя зла свеки,чиято снаха мрази да се мотае в кухнята по цял ден Laughing Имам претенциите да съм достатъчно технически грамотна за да се връзвам на подобни приказки. И още до сега не ми се е случвало някой в къщи или пък гост да не ми хареса манджата,защото била готвена в МВ!

# 12
  • Мнения: 11 307
Аз предпочитам варианта да сготвя на нормалната печка в по-голямо количество (разхода за ток няма да е по-голям, ако готвя само за веднъж), след това замразявам. След размразяването само притоплям в микровълновата.
Аз я ползвам само за това - притопляне и правене на пуканки.
Но ако се мисли за прилично спестяване на ток, то по-добре е да се готви на керамични котлони или газ, ако става дума да се запази и полезността на храната.

# 13
  • Мнения: 135
Благодаря на всички.Печката ми е с керамичен плод и се родих откъм време/нищо,че успях да пукна първия/.Като чета ,повечето от вас я използват за размразяване ,притопляне и пуканки/много противопоказноооо Mr. Green/,но дори само за тези опции май си заслужава! Peace

Общи условия

Активация на акаунт