Гентамицин отново!!!

  • 2 488
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 990
Моля ви, помогнете ми... Притеснявам се, че моето 2-годишно момченце за тази година втори път го лекуват с гентамицин, не е ли опасно... така съм чувала... вече и аз не помня какво... От понеделник кашля много сериозно, от вторник температура, изписаха му антибиотик Аугментин, получи разстройство днес, не знам дали от АБ или от вируса... Сега понеже повръща и не иска нищо през устата дори вода...вдигна висока температура около 39 и му сложиха аналгин, и пак започнахме с гентамицина....?
Съжалявам за обърканите мисли, притеснена съм... Сега спи... От както се е родил му е трети път лечението с гентамицин и все по същите причини, не иска през устата...
Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 326
Ох, не знам какво да ти кажа.......чувала съм единствено, че от лечение с гентамицин може да ти пожълтеят зъбите...не мисля, че е добре за трети път да му го изписват. А все един и същ лекар ли го предписва? Защо не потърсиш друго мнение от друг педиатър?

# 2
  • Мнения: 1 938
Доколкото знам всички антибиотици, които завършват на мицин (гентамицин, тобрамицин...), са опасни за слуха. Thinking

# 3
  • Мнения: 485
От последното лечение с Гентамицин трябва да са минали минимум 6 мес.Ако имате този интервал няма от какво да се притесняваш.Въпреки че има много по-модерни лекарства,лекарите почти винаги го изписват,ако детенцето има проблеми и със стомаха.Това ми го обясниха,когато лежахме в болницата,защото и аз задавах същите въпроси.

# 4
  • Мнения: 2 401
Какъв е тоя лекар дето изписва гентамицин в днешно време? При това повтаря и потретя ??? Бягайте при друг лекар, моля ви!

# 5
  • Мнения: 990
Ох, не знам какво да ти кажа.......чувала съм единствено, че от лечение с гентамицин може да ти пожълтеят зъбите...не мисля, че е добре за трети път да му го изписват. А все един и същ лекар ли го предписва? Защо не потърсиш друго мнение от друг педиатър?
Ами да допълня, че живеем в малък град и има още една педиатърка, но положението щеше да бъде същото, а и нямах време за мислене...
От последното лечение с Гентамицин трябва да са минали минимум 6 мес.Ако имате този интервал няма от какво да се притесняваш.Въпреки че има много по-модерни лекарства,лекарите почти винаги го изписват,ако детенцето има проблеми и със стомаха.Това ми го обясниха,когато лежахме в болницата,защото и аз задавах същите въпроси.
Не са минали шест месеца, последно му слагаха пак 3 инжекции (колкото и сега ще са) през септември... Дано няма странични ефекти в последствие, колкото до действието на Гентамицина, наистина от него най-бързо му минава...но дали е безвреден?
Какъв е тоя лекар дето изписва гентамицин в днешно време? При това повтаря и потретя ??? Бягайте при друг лекар, моля ви!
Обясни ми, моля те, какво имаш предвид? А за друг лекар, ако има възможност най-рано утре можем да отидем, за друг град става въпрос, защото съпругът ми е на работа до утре...

# 6
  • Мнения: 2 401
Веднага се досетих, че сте от малък град. Гентамицина от години вече не се предписва защото нанася  необратими поражения на слуха. Аз самата съм жертва на безразборно лечение с гентамицин, затова реагирах така. Ако положението в момента е сериозно и нямате възможност да посетите друг лекар не го спирай сега. Но за в бъдеще бягай далеч от лекари изписващи гентамицин.

# 7
  • Мнения: 990
Веднага се досетих, че сте от малък град. Гентамицина от години вече не се предписва защото нанася  необратими поражения на слуха. Аз самата съм жертва на безразборно лечение с гентамицин, затова реагирах така. Ако положението в момента е сериозно и нямате възможност да посетите друг лекар не го спирай сега. Но за в бъдеще бягай далеч от лекари изписващи гентамицин.
Благодаря ти, мила, наистина не е много добре... През ноща пак вдигна температура... Ще видя и довечера, ако сме същите и тръгваме на някъде...
По принцип е здраво дете, друг антибиотик освен този Г. досега не е вземал, това са му трите разболявания... Рядко боледува, но за сметка на това като се разболее все сериозно

# 8
  • Мнения: 2 401
Стискам палци да се оправите.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт