Средство за предизвикване или забавяне на месечния цикъл...

  • 309 921
  • 150
  •   2
Отговори
  • Мнения: 155
Може да Ви се срува малко нелепа моята неинформираност относно средствата за това Embarassed, но моля помогнете.

В началото на месец декември плануваме романтичен weekend с моя съпруг, а точно тогава ще съм неразположена. Месечният ми цикъл е точен като часовник (е почти, "+","-" ден, два). Изключвам противозачатъчните хапчета, защото съм закъсняла с приема им.
Предварително благодаря.  bouquet

# 1
Ох, и мен много ме интересува тази тема, и аз щях да питам. За Нова година ще ходя в чужбина на топличчко, а точно тогава ми се пада да съм в цикъл. Не знам какво да правя.

# 2
  • Мнения: 5 391
Ивка, единственото за което се сещам е лекарство, което се пие 2 седмици преди предполагаемото начало на цикъла, Органон или нещо от сорта, ползвала съм го и гарантирам.

# 3
  • Мнения: 295
Примулут нор . Пих го август за забавяне на цикъла си .Започва се 4 дни преди да ти дойде .

# 4
  • София
  • Мнения: 2 383
Понеделник, 07 Август 2006 
Възможно ли е да "надхитрим" женската си природа, като отложим с няколко дни своята менструация, разказва сп. "Beauty".

Сп. "Beauty" търси отговор на въпроса възможно ли е да "надхитрим" женската си природа, като отложим с няколко дни своята менструация? И крие ли тази "игра" някакъв риск за нашия организъм?

Естествено, съвременната медицина предлага средства за забавяне на менструацията за определен период от време, смята д-р Ненов от АГ Болница "Шейново".

Най-общо казано, методите са два - в зависимост от това дали жената приема редовно противозачатъчни таблетки или не.

В първия случай можете да отложите своя месечен цикъл, като продължите да пиете контрацептиви още 14 дни след привършване на опаковката.

По принцип хапчетата "антибебе" се приемат 21 дни в месеца, а седмица се почива.

Напоследък на пазара се предлагат и противозачатъчни пластири "Evra", които се прилагат по един на седмица и се залепват на тялото - на рамото или гърба.

Ако ползвате именно тях, необходимо е да продължите дозата с още два пластира, което се равнява отново на двуседмичен период от време.

Ако по принцип не употребявате противозачатъчни таблетки, но ви се налага да отложите своята менструация заради лятната си почивка, можете да ползвате прогестеронови хапчета.

Прогестеронът е женски хормон, който се отделя през вторите две седмици на нормален 28-дневен менструален цикъл.

Неговата функция е да удебелява лигавицата на матката и така се създават благоприятни условия за оплодената яйцеклетка при бременност.

Ако не се оплоди яйцеклетка, нивото на хормона спада. А менструацията всъщност представлява освобождаване на организма от ненужната удебелена лигавица.

Приемът на прогестеронови таблетки трябва да започне 4-5 дни преди очакваната дата и така да се задържи лигавицата.

Таблетките се приемат най-много 14 дни. Менструацията започва по естествен начин няколко дни след спирането на лекарствата.

Но трябва да сте подготвени, че вашият месечен календар ще се промени - следващата менструация ще бъде 28 дни след отложената.

Най-често предписваните прогестеронови препарати у нас са "Dupheston", "Utrogestan", "Orgametril".

Честото изкуствено завишаване на нивото на прогестерона в организма чрез прием на таблетки може да повлияе негативно върху дейността на хипофизната жлеза, която произвежда стимулиращи яйчниците хормони, а крайният резултат да бъде блокиране функцията на яйчниците.

За разлика от противозачатъчните, които са противопоказни при високо кръвно налягане, разширени вени, злокачествени образувания на млечната жлеза и др., прогестероновите таблетки са подходящи за всички жени.

Но те не предпазват от бременност и комбинацията им с противозачатъчни не е препоръчителна, защото се увеличава значително нивото на прогестерон в организма.

Важно е да се знае, предупреждава д-р Ненов, че отлагането на месечния цикъл е позволено не повече от два пъти годишно, и само при крайна необходимост.

Такава е неговата препоръка и по отношение на спешната контрацепция.

Между две забавяния трябва да има поне две нормални менструации. Не можете да забавите цикъла си с витамин C или течен аналгин, затова не вярвайте на всякакви съвети.

Най-добре е преди да предприемете каквото и да е да се консултирате със специалист гинеколог.

Всяка намеса в делата на майката Природа крие риск от нарушаване на хармоничната дейност на организма.

Сп. "Beauty

Това го открих преди време в нета. Дано да ви е от полза.

# 5
  • Мнения: 155
Благодаря Ви много, момичета!  Grinning

kia, доста изчерпателна информация. Противозачатъчни не пия, нито си слагам пластири. Остава като вариант тези прогестеронови хапчета. Аз също много съм против да се бъркам в работата на майката Природа и все още обмислям ситуацията. newsm78 Но все пак може би ще рискувам, защото това ще ни първата почивка, макар и кратка, без дете.

Единствено ме притеснява това некомфортно усещане, което имаш преди цикъл. Тежест в краката, в корема, нервност и т.н. Те сигурно си остават като приемеш някакъв препарат..??!!!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Веднъж ми се наложи и приемах Примолут нор. По 1 таблетка дневно, ако тръгне някакво кървене, дозата се увеличава до 2. Така ми го беше предписал гинеколог. Аз също го използвах точно за забавяне с около 4-5 дни. Получи се, не съм забелязала някакви постоянни ПМС симптоми да съм имала. След 2 дни някъде ми дойде. С витамин С този резултат е абсурд да се получи. Успех!

# 7
  • Мнения: 179
Относно прогестероновите таблетки наистина могат да отложат цикъла но да ти кажа че Дуфастона при мен не ми се отразяваше много добре ставаше ми лошо виеше ми се свят изобщо се чувствах скапана.Чела съм по форумите също че и други жени не го понасят много добре а пък други се чувстват добре.Даже четох някъде беше го вземала една мацка пак да отложи цикъла но не е станало.Започнало едно леко кървене и впоследствие и дошло както си е нормално.При всеки е различно и според мен след като нямаш проблеми с цикъла си  и ти е редовен най-добре е да се консултираш с гинеколог.Обясни му всичко и мисля че ще получих поне професионална помощ.И аз лятото заради морето мислех какви ли не варианти но накрая си отидох с тампоните.Желая ти приятно прекарване Peace

# 8
  • Мнения: 155
Благодаря за новите отговори. Grinning

# 9
А някои може ли да ни ориентира колко пари долу-горе е този Примулут, защото и мен ме интересува тази тема.  newsm78

п.с.въпреки да не съм пуснала аз темата, благодаря за отговорите! Мен също ме интересуваха изключително много!

# 10
  • Мнения: 408
Вчера питах етърва си колко струва Примолут нора, понеже ми се налага да го пия. В опаковка са два блистера по 10 таблетки и са 7 и нещо.

# 11
  • Мнения: 2 261
ORGAMETRIL.Sutrin i vecher po edno.Kato se spre do 5 dni maksimum ti idva,pone na men aka mi deistvashe.PAK MI IZCHEZNA KIRILICATA,SORIIIIIIIIII

# 12
  • Мнения: 4 458
Витамин К е най-естесвеното решение. Аз съм го ползвала и наистина действа. Взима се деня в който трябва да ти дойде или усещаш че ще ти дойде ... Вярно че не трябва да се прекалява колкото и да си е само витаминче, но за веднъж на 2-3 години си заслужава. На времето ги продаваха по аптеките на хапчета, незнам сега как са.

# 13
Здравейте! Много се извинявам, за дето подновявам тази тема, но просто ми се налага...
Искам да ви попитам какво да направя , за да предизвикам менструацията си-закъснява ми близо 5 дни, а скоро заминавам за море и искам да ми мине преди морето! Чух за аспирина, че разширявал кръвоносните съдове-пих, но няма ефект май...Така, че моля ви, кажете нещо ефикасно, но по възможност да не са лекарства! Благодаря Ви предварително  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 2 383
Цикълът може да с епредизвика с хормонални лекарства. Сама по-добре не предпиремай нищо. Ако искаш - иди на лекар. Обаче предизвикването на МЦ с тези хормонални лекарства, може да доведе по-късно до други проблеми.
Едва ли ще е толкова драматично да си с МЦ на морето. И аз ще съм така. Ако това те успокоява.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт