плацента превиа

  • 5 197
  • 12
  •   2
Отговори
  • Мнения: 384
Здравейте, бременна съм в 28 седмица, а плацентата на бебо е превиа.Ниакой може ли да ми каже какво то4но е това, и колко е опасно за малкия. На последния преглед много се наплаших, т.к ми обясниха деликатно 4е трябва да родя в 36 седмица, а може и по рано.
Благодаря Ви за отговорите предварително

# 1
  • Мнения: 4 242
До колкото са обяснявали на мен на времето, това е ниско разположена плацента, или по-точно плацентата е разположена долу на изхода, там от където трябва да излезе бебето. И тъй като родовите пътища са препречени от плацентата в случая, се налага секцио.
Не се плаши, няма нищо лошо в секциото (не го казвам от опит, а за щото е масова практика вече). Освен това има време плацентата да се вдигне. Окончателна диагноза плацента превия се поставя чак в 9 месец, до тогава има шанс, както стана при мен. Трябва малко повечко да се пазиш. Дано съм ти обяснила добре.
Стискам палци!

# 2
Ако е същото за което си мисля, аз също бях с ниска плацента. Казаха ми го още в 4 м.. Но в последствие тя се вдигна. Не се притеснявай, просто се пази повече и не се натоварвай.

# 3
  • Мнения: 5 391
Мери ти е описала всичко много изчерпателно, аз в началото на бременността също имах плацента превия, не си спомням кога се вдигна нагоре, но накрая родих нормално.Имаш време, спокойно и успех!

# 4
  • Мнения: 1 259
Не се притеснявай до 9-ти м. има време,може да се вдигне плацентата Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 640
Не се притеснявай до 9-ти м. има време,може да се вдигне плацентата Simple Smile

няма да се вдигне, ако е превия в 9мес.

# 6
  • Мнения: 384
Благодаря Ви за отговорите, все още има надежда Grinning
благодаря ви още веднъж, т.к така ме наплашиха в болницата, че съм си взела 2 седмици отпуска и за да се пазя повече и да си възтанива нервите.

# 7
  • Мнения: 1 516
Има малка разлика между превиа и ниско разположена плацента:
При превиа - плацентата покрива цервикалния канал ( мястото, от където излиза бебчето), а при ниско разположената плацента, не се покрива канала, но  все пак плацентата е по-ниско от нормалното.
Аз съм с ниско разположена плацента. Но както казаха другите момичета,  винаги има шанс да се качи сама нагоре. Така че за сега не се тревожи излишно. Важното е да се пазиш и да не поемаш излишни рискове. не вдигай тежко и гледай да не се напрягаш. Моят лекар каза край на секса и да внимавам да нямам запек, за да не се напъвам.

# 8
При плацента превия наистина трябва да се пазиш,повечко.За визическо натоварване и дума неможе да става.И аз имах такава,но после се вдигна.Не се шашкай!Всичко ще е ОК!!!! Peace

# 9
  • Мнения: 3 069
Единственото което знам по повод плацента превия е, че раждането трябва да е секцио, трябва повече пазене и няма да има проблем.
Успех!

# 10
  • Мнения: 702
Не се притеснявай до деветия месец може да се вдигне плацентата, а през това време трябва да си почиваш повече, да не се натоварваш и да избягваш дълги пътувания.

# 11
Големия си син го родих по спешност,защото като теб имах плацента превиа ,която в началото на деветия месец се отлепи и започна кръвоизлив,плацента ПРЕВИА не се вдига,тя може само да се отлепи,затова трябва много да се пазиш,никакъв секс и натоварване,гледаш максимално да си почиваш.Желая ти успех и скоро да се похвалиш с добра новина,с едно голямо щастие.

# 12
Здравей! Аз съм на 34 години и имах същата плацента. Слава богу всичко мина успешно и родих на 6 октомври чудесно момиченце. Съветът ми към теб е повече да лежиш, да не вдигаш тежко, да не правиш секс и изобщо пази се. В зависимост от прилежанието на плацентата има четири вида превия. Най-опасната е тотално предлежаща. При плацента превия раждането секцио е задължително. Не искам да те плаша, но при мен така се случи, че аз до 28 седмица се чувствах чудесно, дори бях два пъти на почивка, един път в чужбина и после на Боровец и когато се върнах една сутрин силно изкървях и ме взеха по спешност в болницата. Тогава разбрах, че имам такава плацента. Лежах 15 дена за да ми спрат нацяло кървенето и ме изписаха, като трябваше само да лежа. след 10 дена отново още по-силно изкървях и пак в болницата за още 15 дена, като вече бях в 31 седмица. Този път ме вкараха  в родилна зала с подготовка за раждане, но аз отново успях да овладея кървенето /казвам аз, защото лекарства няма, само лежане/. И така до 36 седмица, когато родих. Забравих да ти кажа, че не бива да имаш никакви контракции, затова пиех магнерод и гинепрал. контракциите предизвикват свиване на матката и оттам плацентата кърви. Ако се интересуваш за още нещо пиши ми! Желая ти много успех!

Общи условия

Активация на акаунт